Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó border collie kennel?

Jó border collie kennel?

Figyelt kérdés

(Hozzá értők, témában jártasak hozzászólásait várom!)

Szeretnék egy gyors,fordulékony,apportos border colliet ,aki higgadt hidegfejű tehát pl.agilityben végig "nyugodt" tud maradni kezdés előtt meg munka közben nem pörgi túl az egészet végig tiszta fejjel tud figyelni rám,tehát egy kiegyensúlyozott,jó idegrendszerű,energiáit kezelni tudó munka mániás kutyát szeretnék.

Tapasztalataitok alapján tudnátok nekem olyan magyarországi bc kennelt/kenneleket ajánlani ,aminek a tenyésztett kutyái megfelelnek az általam vágyott kutya jellemvonásainak? Illetve ezek mellet számomra elég fontos lenne ,hogy a tenyésztő már korán foglalkozzon a kölyök kutyákkal is, sok figyelmet ráfordítson a kölykök korai szocializációjára,mozgás kordinációjának fejlesztésére, zsákmányló ösztön/apportosság fejlesztésére.

Én honlap és kisebb után olvasás alapján a Perfect Sense,Posseidon,Blessed Borders és From Camilland's kennelt néztem ki magamnak. Nektek mi a véleményetek róluk, szerintetek illik őrájuk az álatalam keresett leírás? Mit hallottatok róluk?

Előre is várom válaszaitokat! :)



#munka #kennel #Border collie #agility #kiegyensúlyozottság #apportos #zsákmányos #drivos #kevert vonal
2013. nov. 2. 19:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én kant választanék,tőle és első választású fedeztetési kiskutyát olyan szukától aki szintén bejön. ;)
2013. dec. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ez nem túl egyértelmű válasz...ha nem akarod ide leírni akkor írd meg privátban ;o) vagy ha jól értelmezem a Blessed Bordersből vennél egy kant. De ott se mindegy melyik szukától...és mit jelent az h "első választású fedeztetési kiskutya"? :o))
2013. dec. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem nagyon nem jól értelmezed :)))

BBtől nem vennék se kant se szukát de egy kaktuszt se.

Úgy választok kiskutyát hogy megkeresem a nekem legjobban tetsző kant, és felveszem a gazdival a kapcsolatot,hogy szeretnék kiskutyát,fedez e valahol.Legutóbb szerencsém volt 2 kennelben is fedezett és az egyik szuka nagyon a típusom.

Első választás azt jelenti hogy a kantól foglalózok és az alomból Ő választhatja ki a kiskutyát.Ergo nincs az hogy még 3 an választanak előttem és nekem ez jutott,"eszed nem eszed"...

2013. dec. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ok, akkor azt te mennyire osztod h nem feltétlen a kan adja a legtöbbet egy kutyába - lásd Fetch: közel 160 kölyke van szerte a világon de még a Magyarországon élők is 2 kivételéve mind különbözőek, és mindnél nagyon nagyon érződik a szuka jelleme...

Egyébként melyik az a kan aki Neked tetszik? Magyar? (nem hinném :p ) és ha Magyarországról kéne venned akkor honnan vennél?

2013. dec. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Jó kan hozza is magát.

Az hogy felkapott fedező kan egy dolog.

2013. dec. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ezzel inkább arra akartam kilyukadni, h elég reprezentatív... tehát jól látható h nagyon sok múlik a szukán. Mert amit Te mondasz azt állítod h csak egy jó kant kell találni aztán hajrá
2013. dec. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Egy jó kant és nem mindegy milyen szukára,de igen meg kell fordítani a dolgot.
2013. dec. 6. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Épp most hallottam h nyáron lesz alom a Lucky Summerben, bár nem tudom h ki kaphat onnan kutyát, meg úgy tudom a tenyésztő épp nincs Magyarországon...
2014. jan. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!