Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a francia bulldog mánia...

Mi ez a francia bulldog mánia mostanában mindenkinél?

Figyelt kérdés

2013. nov. 2. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Külsöre megtetszik nekik, kicsi, kis helyen elfér és a pontos dolgokról, táplálásáról, igényeiröl, habitusáról, bajairól semmit nem tudva megveszik mert aranyos. Másrészt ugyanez van a pitbullokkal mostanában, mindenki vásárolja öket bizonytalan forrásból csak mert "menö".
2013. nov. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem nincs,és nem is szeretnék.
2013. nov. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
na igen a pitbulloknál is azt látom h ők sétáltatják a gazdit..
2013. nov. 2. 20:48
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Valamiért az emberek egy nagy hányada szereti a "csúnya" kutyákat. Szerintem a francia bulldog egy csúnya és aránytalan kutya, nem is értem hogy mit lehet rajta kedvelni, de ugyan így vagyok az összes nyomoronc fejű-orrú bull félével.

Látok a téren egy párat és kifejezetten idegesít hogy még nevelve sincsen és avval a csúnya hangjával kinézetével ahogy tud pattogni.

Szerintem csak annyira van divatja mint a többi ilyen kistestűnek, csak ügye ezek nem annyira elterjedtek még.

2013. nov. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valóban a csúnyácska jelzö illik rá, de sok mindenki éppen erre bukik. Olyan fura fazon, nekem nincs vele bajom, kedvelem is a fajtát éppen a mókás személyisége miatt, de sokak beleesnek a kiskutya szindrómába és hagyják, hogy az a kis szobacirkáló "parancsoljon" és ez arra jó hogy a kutya szemében semmik legyenek és nem lehet rendre nevelni a kutyát. Ilyen rövid orrú kutyákból a masztiffokat kedvelem, nekem is az van. Személyisége mint egy bohócnak, külseje meg mint egy gladiátor de tisztában van azzal hogy nem ö parancsol ha egy erösebb kéz fogja.
2013. nov. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem látom mániának. Az tény, hogy azt tapasztalom (fajtától függetlenül) 10-ből legalább 5 embernek fogalma sincs az állattartásról, azon belül pláne nincs fogalma a kutyatartásról, a saját kutyája fajtájának igényeiről pedig már nem is írok...

Sok lett a westie, a németjuhász, a pincsi, a bichon (vagy hogy írják :D), a yorkie, staffi, bullterrier... és egyre több a francia bulldog is.

Ennek oka az lehet, hogy a panelekben élnek az emberek egymás hátsójában, ott pedig főleg kisebb testű kutyákat tartanak. Igyekeznek a legolcsóbban és legkönnyebben beszerezni ezeket az állatokat... nos, kinek mi sikerül.


Sajna ezt tapasztalom... nagyon szomorú a helyzet. :( Arról nem is beszélve, hogy nem a sok bulldoggal vagy más fajtával van a gond, hanem, hogy rohadtul nem nevelik őket. Ennek a levét az idegbajos kutyákon kívül pedig a környezet szívja meg... azaz a normális gazdák és kutyáik. :/

2013. nov. 3. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez már pár éve divat,van is belőlük folyamatosan a fajtamentőknél.Amúgy azėrt szeretik,mert kicsi,gyerek barát,nem kell folyton kozmetikushoz vinni és nincs nagy mozgásigénye,sem nagy intellektuális szükséglete .Sajna viszonylag beteges,a szaporítók pedig csak rontottak a fajtán.
2013. nov. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!