Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi kutya nevelése?

Menhelyi kutya nevelése?

Figyelt kérdés

Hétfőn hozok haza egy kutyust menhelyről, már mindent előkészítettem számára, de nagyon izgulok :)

Négy éves, tehát már nem a legtaníthatóbb korban van.

Állítólag szobatiszta, és az ismerkedő séta folyamán csak akkor húzott, ha valami izgalmas dolgot látott, de azért egy kicsit aggaszt, hogy lakásba hozom.

Egy ilyen kutyusnak nehezebb elnyerni a bizalmát, szerintetek hogyan kezdjek a nevelésébe?

Ilyen helyzetben még nem voltam.


2013. nov. 2. 21:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
esetleg ha megtudnád mutatni :) és hogy mit tudsz róla a múltjából.. amúgy minden féle képpen ő lehet hogy ami neked természetes ő tőle hirtelen megijed és igen a bizalmát is nehezebben nyered el de hidd el közel kerültök egymáshoz észre se veszed hogy félénk volt valamikor stbstb :)
2013. nov. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

[link]


Ő az. Nagyon szeleburdi, de végtelenül kedves, és szeretnivaló :)

Már a séta alkalmával összebarátkoztunk, de szeretnék minél jobb gazdija lenni :)

Eddig minden kutyát kölyökkorától neveltem, így nagyon furcsa lesz, hogy "készen" kapok egy ilyen energiagombócot :D

Esetleg könyvet tudnátok ajánlani felnőtt kutya neveléséhez? :) Annyi van mint a nyű, de az nem jelenti azt, hogy mindegyik jó is...

2013. nov. 2. 21:36
 3/17 A kérdező kommentje:
Félénknek nem mondanám, azonnal a nyakunkba ugrott, örülök is neki, hogy szegénykém ilyen hosszú gazdátlanság után még ennyire barátkozó :)
2013. nov. 2. 21:38
 4/17 anonim ***** válasza:
hiába szoba tiszta az első két napban azért vidd le két három óránként (este is), mert szoknia kell az új helyet (az én kutyám is anno amikor elhoztam pároméktól az első este bekakilt, utána már nem volt vele baj)
2013. nov. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
amúgy a nagykutyát is ugyanúgy kell nevelni mint a kiskutyát, csak több türelemmel, mert néha lassabban tanul.
2013. nov. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
nagyon gyönyörű kutya :) most szinte megkönnyeztem, hogy hova vezetett az útja az utcáról, az illatoson át, sok jó embernek köszönhetően. remélem legalább 12 évig a legjobb barátok lesztek.
2013. nov. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet, akkor kezdetben inkább több, rövidebb sétát iktatunk majd be. Nem is rossz ötlet, amúgy sem árt, ha szokja az itteni forgalmat. :)

5-ös válaszoló, igen, ne is mondd, tényleg kis gyönyörűség, és hihetetlenül kedves. Gondolom ez utóbbi miatt nem vitte el senki szegénykémet, mert ahogy kiengedték, azonnal ránk ugrott, rohangált körbe-körbe, mint egy kis rakéta :D Gondolom, ez a legtöbb gazdijelöltet elijeszti. De nem is értem, mit várnak... akárhogy is a szeretet amit a gondozóitól kap, mégiscsak be van zárva, persze hogy örül, ha esélyt lát a szabadságra.

Igyekszem mindent megadni neki, amit eddig nem kaphatott meg :)

2013. nov. 2. 21:57
 8/17 A kérdező kommentje:
Csak egy apró javítás: 6-os válaszoló :))
2013. nov. 2. 21:57
 9/17 anonim ***** válasza:

Hehe, látszik a tekintetén, hogy lesz ám mozgásigénye, de nem is csodálom. Szerintem nem kizárt, hogy labda mániás is. :) :) Aranyos, szép kutya és értelmes a tekintete!


Mostani kutyánk kb. 1 éves volt, amikor párommal elhoztuk a menhelyről, most 3-3,5 éves. A mai napig tanítom mindenféle dologra. Sosem késő belekezdeni, mert ők tényleg igénylik a tanulást, fogékonyak nagyon. :)


Kell egy kis idő, 1-2 hét, hogy megszokja majd az új helyét és téged is. Persze első perctől kezdve érzékeltesd, hogy te vagy az úr a háznál, és taníts is. Nem kell egyből az ül, fekszik satöbbi dologgal kezdeni, már az is szuper, ha tisztázzátok a falkán belüli sorrendet.


A sok kis séta jó ötlet, idővel ezeken ritkíthatsz és elnyújthatod a sétákat. Bevallom, én másképp csináltam: Első perctől kezdve napi 5x fél órás sétákra mentünk, hétvégente kb. fél napokra, meg még amikor úgy volt rá idő. De a mi kutyánk olyan szinten energiabomba, hogy 5-6 óra intenzív séta, játék után is pörög. :D


Szerintem semmivel nem lesz nehezebb elnyerned a bizalmát. Érezni fogja, hogy jó helyre került, és azt is, hogy szereti. Hamar össze fogtok szokni. :)

2013. nov. 3. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Négy éves, tehát már nem a legtaníthatóbb korban van." - de. Addigra már nem olyan szeleburdi, sokkal jobban tud és akar rád koncentrálni. Persze nem az első héten, kicsit várni kell meg sokat mozgatni, mire lehiggad és beszokik, de ne aggódj, mindent gyorsan meg fog tanulni, amit kell.

A bizalma miatt csak ne aggódj, meglesz az, ha az első perctől határozott vagy vele. Ne ess abba a hibába, hogy eleinte bizonytalankodsz, tutujgatod és mindent megengedsz neki, mert azzal csak azt éred el, hogy gyengének fog tartani, márpedig a bizalomnak fontos része, hogy a kutya érezze, hogy képes vagy erős falkavezérként megvédeni mindentől, nem az ő feladata rendezni az életeteket. Ha választani kell, akkor inkább határozottan hibázz, mint hogy töketlenkedj vele :) A szabályok az első másodperctől kezdve legyenek szabályok, ajtón közlekedés, tiltott szobák, ilyenek, és első alkalommal ne engedd őt önállóan felfedezni a lakásban, hanem pórázon vidd be, minden szobába te menj be először és utána hívd be a kutyát, tudatosítsd benne, hogy ez a te lakásod, neki csak megengeded, hogy beköltözzön. Rengeteg problémát előzhetsz meg ezzel, és ahogy elnézem ezt a fejet, érdemes erre odafigyelni :D

A babusgatással, szeretgetéssel jobb, ha vársz egy pár napot, a semmiért nem kell töménytelen sok szeretetet kapnia, hiszen valahol mindketten "próbaidőn" vagytok egymásnál, és ha a nyakába ugrasz, azzal csak az alárendelt szerepedet hangsúlyozod. Persze, dicsérni kell, simogatni lehet, ha jól viselkedik, de önmagában a létezésért ne legyen agyonszeretgetve. Lesz még nagyjából tíz évetek rá, az elő pár napot/hetet ki lehet bírni kicsit visszafogottabban :)

A befogadott pitemnél ezeket alkalmazva három nap alatt sikerült annyira csökkenteni a jól belénevelt szeparációs stresszt, hogy ahelyett, hogy méteres lyukat kapart volna az ajtóra, mint az ideigleneseinél, csak párat karmolt az ajtófélfára, amíg elvoltam dolgozni. Nagyon sokat számít az első néhány nap, csináld okosan :)

2013. nov. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!