Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi kutya nevelése?

Menhelyi kutya nevelése?

Figyelt kérdés

Hétfőn hozok haza egy kutyust menhelyről, már mindent előkészítettem számára, de nagyon izgulok :)

Négy éves, tehát már nem a legtaníthatóbb korban van.

Állítólag szobatiszta, és az ismerkedő séta folyamán csak akkor húzott, ha valami izgalmas dolgot látott, de azért egy kicsit aggaszt, hogy lakásba hozom.

Egy ilyen kutyusnak nehezebb elnyerni a bizalmát, szerintetek hogyan kezdjek a nevelésébe?

Ilyen helyzetben még nem voltam.


2013. nov. 2. 21:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
majd írd meg hogy teltek az első napok!
2013. nov. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rengeteg hasznos tanácsot :) Rövid tanakodás után úgy döntöttünk, hogy elvisszük kutyasuliba: itt a liget pár sarokra, jó lenne csak úgy elengedni, játszani vele... de amíg nincs rendesen kitanítva, nem merem levenni róla kint a pórázt, nem szeretném semmiképpen sem elveszteni :)

Szerintetek mennyi idő múlva érdemes elvinni oda?

2013. nov. 3. 19:57
 13/17 anonim ***** válasza:
pár hét sztem. mekkora termetű, milyen fajta lesz?
2013. nov. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kutyasuliba azonnal is viheted, legalább hamarabb kialakul a jó kapcsolat kutya és gazdi közt. Sokkal jobb, ha alaposan megmozgatjátok fizikailag és agyilag is, így nem marad energiája rosszalkodni például otthon :)


Hogy teltek az első napok?

Megfogadtad Akumi tanácsait???


Ha lesz új kutyám, legyen az kölyök vagy felnőtt, Akumi által leírtaknak megfelelően fogom beilleszteni a családba. Sok-sok mozgatás, és nyugodt pihenés itthon, remélem akkor már szobaketrecben :)


Argos kutyám ide kerülésekor még nem voltam birtokában ezen ismereteknek...Lassan 5 éve, hogy hozzám került. Amint hazaértünk a gyepiről/menhelyről, indultunk egy naaagy sétára :) Éjszaka sűrűn jártam ki hozzá, minden pillanatban lestem, mit csinál :D A kutyát dicséri, hogy különösebb gond nem volt vele :)

2013. nov. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Igen, Akumi (köszi a tanácsokat :)) nagyon jó dolgokat mondott, egyedül a lakás bemutatását nem tudtam pórázosan megoldani, mert a gondozói azonnal elengedték... ennek az lett az eredménye, hogy kb. a szobaajtóból repülőstarttal az ágyon landolt, és széttépte az egyik plüssömet... váljék egészségére :D Az ágyról már aznap leszoktattuk, és végig következetesen tartottam magam a falkavezér-stílushoz :) Tegnapig még kis félénk volt, fülét-farkát behúzta egész nap. A séta szörnyen nehéz volt, félt a forgalomtól, ugatta a kocsikat, ha bármi érdekeset látott, azonnal szaladt, húzott... Mivel napi legalább 2x két órát mozgatom hogy eléggé lefáradjon, hát, hulla vagyok már rendesen :D


Nagyon büszke vagyok rá, mára feloldódott teljesen. Amikor elmentem itthonról, hagyott egy-két kis kaparásnyomot az ajtón, azon kívül teljesen rendesen viselkedett. A cuccainkhoz nem nyúlt, a sétánál szépen, laza pórázzal közlekedett... arra is rájött, hogy ha jutalomfalat van a kezemben, le kell ülni. Párszor sikerült anélkül is leültetni, de aztán rájött, hogy az neki nem jó, tehát a jutifalatra megy. Rafinált kis dög, imádom :D

Úgy tűnik, jó irányba haladunk a falkasorrenddel, egyedül az ajtón ki-bemenetellel vannak problémáink. A szomszédok nem tudják elképzelni, miért birkózom a kutyával a liftben :DD

2013. nov. 6. 20:35
 16/17 A kérdező kommentje:

Ja, és fogalmam sincs milyen keverék lehet, eddig tacsi-németjuhász kombóra tippeltem, de olyan erős vadászösztön van benne, hogy az valami hihetetlen, tehát inkább a kopó felé tendálok :)

Bármilyen állatot képes azonnal üldözőbe venni, egész nap szimatol, a ligetben alig bírtam visszafogni, hogy ne ugorjon be a vízbe a kacsák után :))

2013. nov. 6. 20:39
 17/17 Szilvi & Argos ***** válasza:

Gyorsan kinyílt a csipája, király :D

Jó sokat mozgatod, ez kell is.

Sztem mielőbb elmehetnél vele suliba :)

Sok boldog évet kívánok Nektek!

2013. nov. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!