Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! A tacskóm lenyalt egy...

SOS! A tacskóm lenyalt egy negyed kávéskanálnyi nutellát, ennyi kakaó kiütheti a máját?

Figyelt kérdés
Figyelmetlen voltam.
2013. nov. 4. 11:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
12%
Most ez komoly? Mi baja lenne?
2013. nov. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 zsuzsabazsa ***** válasza:
Ennyi mennyiség nem üti ki sem a kutyát sem a máját. Meg nem is tiszta kakó-ból van. Ez nugát krém. Csupán az édessége miatt nem ajánlatos.
2013. nov. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nagyon megijedtem, mert bizonyos kutyáknál már egy kocka csoki is halálos dózis lehet, mert leállhat a májműködés. Ő pedig olyan pici, attól tartok, neki kevés is elég lehet.
2013. nov. 4. 11:31
 4/19 anonim ***** válasza:

"Egy evőkanál mogyorókrém piritóssal 200 kalória, ami nem vészes, de 11 gramm zsírt tartalmaz ( ebből 3,5 gramm telített zsírsav) és 21 gramm cukrot ( kb. 4-5 kockacukornyi mennyiség), ami kissé soknak tűnik.


A Magyarországon forgalmazott Nutella összetevői: cukor, növényi olaj, mogyoró 13%, zsírszegény kakaópor 7,4%, sovány tejpor 6,6%, tejsavópor, emulgeálószer: lecitinek (szója); vanillin."


szóval cukor "mérgezést" hamarabb kap tőle mint kakaót...

2013. nov. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!

Én is ebben bízom, hogy egy nyalatnyi nutellában talán nincs annyi kakaó, ami veseleégtelenséget, májleállást okozna. De nagyon be vagyok sz... nutellázva.

Gyorsan adtam neki egy nagy marék tápot neki, hátha másképpen szívódik fel...

2013. nov. 4. 11:40
 6/19 anonim ***** válasza:

nem kell aggódni, egy sima tejcsokoládéban jóval több kakaó van mint egy nutellába.


PL a boci csoki:


cukor, kakaómassza, kakaóvaj, zsíros tejpor, tejsavópor, tejzsír, mogyorópaszta, emugeálószer (szójalecitin), természetes aroma.

Kakaó szárazanyag legalább 30%.

2013. nov. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Az enyimegyszer megevett egy fel tèlapót màrmint csokit, mèg most sem tudom honnan szedte. Nem lett semmi baja mondjuk felpörgött rendesen. Ès azóta mèg jobban figyelek.
2013. nov. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Egyszer a másik kutyám evett meg egy silány minőségű teljes tábla tejcsokit (egyszerűen ellopta a magas polcról), és semmi baja nem lett, persze egyből hívtam a dokit, azt megúsztuk. De a tacsim olyan apró, arra gondoltam, neki egy nyalatnyi is megárthat. Most kezdek lenyugodni, de fél szem rajta van.

2013. nov. 4. 11:56
 9/19 anonim ***** válasza:
ugyanúgy viselkedik?
2013. nov. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Max valami extra magas kakaó tartalmú fekete csoki tudna kárt okozni,de sok múlik az egyéni érzékenysėgen is.
2013. nov. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!