Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá őket?

Hogyan vegyem rá őket?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakom a szüleimmel és 6 éves öcsémmel, én magam 16 éves vagyok. Lassan 8 éve rágom a szüleim fülét azzal, hogy szeretnék egy kutyát, azonban édesanyám azzal a kifogással jön, hogy egészen biztosan nem foglalkoznék vele, mikor magam után sem pakolok el, stb., azonban bizonyított tény, hogy egy háziállattal való folyamatos foglalkozás felelősségre és rendre tanít minket. Arról is meg vagyok győződve, hogy édesanyám a kertet is félti, de minden kutya betanítható...Hogyan tudnám őket meggyőzni, hogy legyen egy kutya a háznál ?

2013. nov. 7. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a költségektől fél, ugyanis nekik kéne venni a kaját, az oltásokat ami kezdetben vagy 30 ezer, később évi 5-6 ezer,féregtelenítések 3 havonta, esteleges betegségek költsége.Szerintem ha valami kistestűt választanál lehet belemennének lényegesen kevesebbet eszik(nekem is van), kevesebb az orvosi költség is pl ivartalanításnál nem mindegy hogy 5 ezer vagy 20-25.
2013. nov. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

sehogy, én is ezzel küzdök

a kutyát mindenkinek akarnia kell

2013. nov. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is csak mostanra sikerült meggyőznöm őket (16 vagyok). Én is az a típus vagyok, aki képtelen maga után elpakolni és rendszert vinni az életébe és tartósan foglalkozni valamivel. :) DE. Mióta kutyám van, én MINDEN nap legalább 2-3 órát sétálok vele, emellett én tanítom, képzem, etetem és gondozom. Másban nem tudok ilyen lenni, de a kutyámmal szemben feltétel nélkül. :) Szóval erről ennyit.
2013. nov. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Nincsenek pénzügyi gondjaink, megengedhetünk magunknak egy kutyát, mellesleg rokonoktól mindig kapok zsebpénzt, így én is tudnék a kutyáak vásárolni dolgokat. :)

Harmadik válaszoló: Egy kutya az élőlény, egy mosatlan tányér nem fog utánad kiabálni a kajamaradékokkal együtt, hogy moss el, akkor már naná, hogy egy kutya gondozását választom. Szerintem én is ugyan így lennék, mint te. Neked hogyan sikerült a szüleidet rábeszélni ?

2013. nov. 7. 19:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Most lehet, hogy le fogsz pontozni, de szerintem ha tényleg ennyire szeretnéd a kutyát, akkor az a kis mosogatás és pakolás megoldható. Ha ezt hónapokig, akár egy évig is csinálod, akkor talán Anyukád is elhiszi, hogy van remény. Sok sikert kívánok Neked, drukkolok, hogy összejöjjön!
2013. nov. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, azonban volt egy időszak, amikor tényleg nagyon igyekeztem, de édesanyámról tudni kell, hogy egy kis szösz a földön is kiüti a szemét (takarító mániája van). Nem csak egy kis mosogatásról és pakolásról van szó, túl sok az elvárása. Nyolcadikban azt mondták nekem, hogy ha nyolc évig kitűnő leszek, kapok egy kutyát...küzdöttem, végül kirűnő lettem, eredmény: nincs kutya. És még sok ilyen esetet sorolhatnék fel, mikor nem tartották be az ígéretüket. Azt hiszem az ilyen esetekben a gyerek elveszti a reményt és az erőt egy újabb próbálkozáshoz...
2013. nov. 7. 20:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha én legalább kaptam volna egy ilyen kitűnő jegyes ultimátumot amit te, és sikerült volna, akkor ha viszolyog anyám, ha nem, lesz kutya, mert megcsináltam. Vedd kezedbe az irányítást, és mondd, hogy a szava kötelezi. Ha majd látja, hogy milyen okosra lehet nevelni egy kutyát, majd belátja.
2013. nov. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5-ös voltam. Ez esetben sajnálom! A kitűnő nagy eredmény, elég nehezek a sulik! Nem tudom, jó-e az ultimátumszerű megoldás, de mindenképp drukkolok!
2013. nov. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat ! :)
2013. nov. 8. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!