Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan tiltanátok ezt, mit...

Ti hogyan tiltanátok ezt, mit tennétek (kajafelevés)?

Figyelt kérdés
Növendék kutyám ha látom, hogy készül valamit felenni, és letiltom, nem eszi fel. Viszont ha nem látom, és a szájában van, akkor nem köpné ki. Néha sikerült úgy letiltani, hogy kiköpte, de ma pl. elcseréltem egy jutifalatra az almát, amit felvett. Elég mérges voltam, nem szeretném állandóan kikapni a szájából a kaját, elég akkor, ha számára káros dolgot majszolna. Ti ilyen helyzetben mit csinálnátok? Ha rászólsz a kutyára, de nem köpi ki? Vagy hagyjam rá esetleg cseréljem el? Növendék (10 hónapos), így még tanulnia kell...
2013. nov. 8. 17:18
 1/5 sippara ***** válasza:
Az ereszd parancsra kezdjetek el gyúrni kőkeményen, de előre szólok, nagy meló lesz, mire a "legfinomabb" falatokat is első szóra kiköpi - ugyanakkor nem kivitelezhetetlen. Addig pedig kanna/flakon.
2013. nov. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kemény meló ez, szimplán tisztelet kérdése.
2013. nov. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, hogy a kérem (nálunk ez a szó) parancsra kell rágyúrni, csontot, meg a cuccok nagy részét odaadja, de ami kisebb darab kaja, azt nem mindig köpi ki( ugyanakkor van, hogy igen, de ahhoz úgy kell rászólnom), de mit csináltok ha mégsem ereszti és eszi/rágja a cuccot? Büntetitek valahogyan? Mert ha rászólok, befenyegetem és nem köpi ki, azzal lejáratom magam, viszont gyakori vendég se szeretnék lenni a kutyám szájában. Egyébként nem könnyű vele, a kutyasuliban ő volt az, akit még az oktató sem tudott letiltani elsőre (nekem nem ment, azért próbálkozott ő, viszont következő alkalommal sikeresen letiltottam a kínált kajáról), meg egy kis porszívó, de ha letiltom, nem veszi fel, csak ha felvette, van baj.
2013. nov. 9. 09:27
 4/5 sippara ***** válasza:
Vagy flakont tudnék ajánlani (az én zabálósom azonnal kiköpi a cuccot flakonra, úgy meglepődik :)), vagy kénytelen leszel rendszeresen nyúlkálni a szájában. Így, hogy gyakorlatilag hagyod zabálni, csak erősíted benne, hogy tulajdonképpen feleheti, ha nagyon akarja.
2013. nov. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor vagy elkapom a kutyát, kiemelem nyakörvvel, és addig tartom úgy, hogy ne tudjon nyelni, amíg ki nem köpi a cuccot (egyszer percekig tartottm így egy labit, mire feladta, de megérte, utána már tudta, mi a módi), illetve ha elég ideges vagyok rá és alkalmas a terep, akkor odacsörtetek és nagyon ordítva elzavarom, és aztán egy ideig nem is engedem közel magamhoz. A pitnél ez vált be inkább, főleg mert neki olyan nyaka van, hogy hiába lógattam fojtóval, akkor is nyelt. Ha egyiket sem tudom alkalmazni aktuálisan, akkor meg minimum ridegtartás, odamegyek, kianyázom magam, aztán szó nélkül pórázra veszem, irány haza, és másnap reggelig nem beszélgetünk, ő addig gondolkodik rajta, hogy miért esett ki a pikszisből.

Szájba nem szoktam nyúkálni, főleg mert legtöbbször szarevés a téma, vagy egyéb olyan dolog, amiben biztos nincs méreg, viszont én hozzá nem nyúlok, ha nem a kutya élete múlik rajta. Illetve hát már ugye kiköpik, de a köztes időszakban sem turkáltam az arcukban. Ha megeszi, és hasmenése lesz, az az ő baja, én csak az engedetlenséggel foglalkozom.

2013. nov. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!