Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tápot kellene váltanom?! Vagy...

Tápot kellene váltanom?! Vagy maradjak ennél? Csak finnyás?

Figyelt kérdés

Jelenleg csirkés Brit premium táppal etetem, az alapjáraton is finnyás csivava keverékem. Viszont nem eszi. Próbáltam már más táppal is, bio táppal, ami nem tartalmazott csirkét, azt se ette. Ha új fajta tápot kap, akkor első pár napban eszi, utána ott hagyja. A széklete normális, a szőre is fényes ettől a Brit-től, csak az a probléma, hogyha szárazon kapja nem eszi meg, májkrémmel megeszi, de egy idő után így is megmakacsolja magát.

Jelenleg száraz tápot kap csak, és úgy turbózom fel, hogy 2-3 ilyen kisujjnyi körömnyi jutifalit nagyon apró darabokra szétszedek, ezt keverem bele, így nem tudja csak azt kienni, s így eszi a tápot is, van hogy az egészet is megeszi.



2013. nov. 9. 11:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szerintem olvasgassatok mar csivavakrol szolo oldalakat,mielott ideirtok.

Minden pici,par kilos kutya anyagcsereje hiper,szupergyors,egy biztos,en nem kockaztatnek.

Most hulye pelda,de pl.egy masik,kb 2 kg-os allat:

pl.volt mar tengerimalacotok?Nekik pl.4 orankent enni kell valamit,mert lemegy a vercukruk.

Kerdezz meg egy allatorvost a pici fajta kutyakrol, nem irok hulyeseget, ugyanezt fogja mondani.

Ne haragudjatok,de nem kajamennyisegekrol van szo, mindossze par szem taprol.

2013. nov. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Jah nem tudom hogy milyen voltál bioszból.. de a csivava és a tengeri malac között van egy csöpp különbség.


A tengeri malac nem kutya.. A csivi gazdik 90% tök hülyék(már bocs) sokszor hallottuk már itt is hogy nem is kutya hanem a sarki róka leszármazottja..


Egyébként az hogy egy kutya cukorbeteg, meg hogy leesik a cukra. Csak és kízárólag a mi hibánk... nem is kéne szénhidrátot kapnia ami emeli a cukrát..


Tökéletes étel még egy degenerált csivavának is hogy ha nyers húst eszik némi belsőséggel és egy kevés csontal, semmi több nem kell neki.

2013. nov. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ha rendesen atolvasod az elozot,nem a fajokra akartam kiterni,hanem alapvetoen a Sulyara!!!(kb 2 kg)
2013. nov. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nem azt irtam,hogy a csivik valami hihetetlen kis urbol jott allatok,amiknek minden maskepp kell,mint egy normalis kutyanak,hanem a Sulya kicsi,emiatt megy le a vercukra.Senki nem beszelt a szenhidrattal valo tomesrol. Felolem ehet egy darab veres hust is,de ennie Kell.
2013. nov. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

De kedves kötekedő,értsd már meg hogy a kérdezőnek pont az a problémája,hogy a kutya VÁLOGAT.Ott van az orra előtt az étel és nem eszi meg.

Mert neki más kell.

Hát nehogy a befőtt rakja már el a nagymamát...


A kutya ha éhes,megeszi a tápot ami előtte van és voálá semmi "éheztetés" nem történt.Amennyiben nem hajlandó megenni 4-5 óránként elér akva se,akkor az a kutya nem éhes!

Hát ilyen mentalitással el lehetne jutni addig,hogy csak libamájat hajlandó megenni egy kis kacsamellel...


Maradjunk már a földön...te jó ég.

2013. nov. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Akiteki ***** válasza:

Kedves 15-ös!

Látod, ennyivel könnyebb eltérni a tárgytól és osztani a babonákat, mint megnevelni a kutyát. Pedig ez csak egy alapfeladat. Képzeld, ha a fektetést kellene gyakorolni! :)

2013. nov. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Lynnna válasza:

Talán már megoldódott a problémád,de azért leírom a tapasztalatomat.Az én csivim most 2éves.Eleinte áztatott száraz tápot kapott,amíg ki nem kísérleteztem mi az amit igazán szeret.A konzerves kaját nem,csak a pástétomot ette kb másfél éves koráig,mellette szárazat,amit eleinte csak játékkal aztán magától evett,néha zöldséget,gyümölcsöt.Nagyon örültem,hogy rendszeresen napi 2szer eszik,bár ennek ellenére sovány volt.Néhány hónapja elkezdett ő is sztrájkolni,ha nem kevertem a pástétomot májkrémmel nem evett.Ez így ment pár hónapig és természetesen még vékonyabb lett,mert egy idő után úgy sem ette meg.

Aztán jött a főtt csirkehúst,amit rögtön eltüntetett :)úgyhogy azóta csirkét kap,marha vagy sertés csontot fogtisztítás miatt,zöldségeket a könnyebb emésztéshez.Egy hét után látható volt hogy hízott,vagyis végre normális testalkatú lett,most 3kg.Szóval szerintem a "hisztire" oda kell figyelni,hisz ők csak ilyen jelekkel tudnak kommunikálni.

2014. febr. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretem a jelenlegi kutyámat is, meg az előzőeket is nagyon szerettem. De ezt a finnyáskodást nem szeretem. Ezért nem is szeretnék neki külön főzni, meg pacsmagolni. Az kellene még. A problémánk nem teljesen oldódott meg. Tápot kap ugyanúgy este 1*. Abba kap 1db jutifalit szétmorzsolva, amit a müllerben veszek + közvetlenül kaja előtt egy jutifaliba belecsempészve a gyógyszerét. S így megeszi. Nem nagy macera. Bár gondolkodom, hogy tápot váltok. Pro Plan-ről hallottam, hogy azt elég sok finnyás kutya szereti... Vélemények esetleg? Vagy hülyeség?
2014. febr. 13. 17:01
 19/19 anonim ***** válasza:

Továbbra sem a tápokkal van baj,hanem azzal,hogy a kutya válogathat.


Az csak egy marketingfogás,hogy a "finnyás kutya is megeszi".Be is kajálja a gazdi,megveszi az új tápot,a kutya valóban ráveti magát (mert új),majd egy x idő után,ugyanúgy nem kell neki.


1 jó tápot adjatok neki,max egy olyan csavarral,hogy ne csirkés legyen,hanem bárányos..azt általában jobban "szeretik".A jutifalatok zöme egy ízfokozókkal telerakott műkaja...amit azért esznek meg,mert baromi ízletesre van csinálva mesterséges adalékanyagokkal.

A normális tápokban pedig nincs ilyen,tehát az íze a jutalomfalathoz képest semleges.


Esetleg próbáld meg,hogy veszel lazacolajat (pl. Brit Care) az a szőrére is jó hatással van.A tápot kicsit felengeded vízzel (ne lepje el,csak legyen egy kis víz az alján) és ebbe pumpálj lazacolajat a megadott mennyiségben.(A palackon rajta van)

Ezt keverd össze,a víz miatt az egész táp átveszi az ízét és illatát és a kutyák nagyon szokták szeretni.

Arra figyelj,hogy heti 4-5 alkalomnál ne adj neki többet,mert a túl sok pedig zsírossá teszi a szőrt.

És legyél következetes.

2014. febr. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!