Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha választanod kéne melyik...

Ha választanod kéne melyik mellett döntenél, és miért? Rottweiler, bullmasztiff, amerikai bulldog. Ha hasonló jellemű, alkatú kutyát tudsz, azt is írd bátran. (fajta, és miért ez? )

Figyelt kérdés
Amiért ezek között filózok (főleg az első kettő): házőrzőnek kiváló, de nem ugat túl sokat; nem hajlamos a csavargásra; gazdáit, családtagokat és otthonát védelmezi; gyerekekkel jól kijön; gyorsan, jól tanítható.
2009. nov. 16. 20:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nekem van Amerikai bulldogom és AMstaffom is !

Mindék kutyát ajánlom nyugodt szívvel , mert imádják a gyerekeket , nem ugatnak feleslegessen , nem is csavarognak , persze ha nincsen kerítésed, akkor elmehetnek ! Na de gondolom van :)

A 2 közül valamelyiket nyugodtan választhatod .

2009. nov. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Kérdező!


A házat minden kutya őrzi, ahogyan a családját is védelmezi, amint családtagnak érzi magát.


Ugatásra bármelyik kutya rászokhat ennek többféle oka lehet, dominancia, unalom, félelem, bizonytalanság....stb. tény hogy vannak kifejezetten ugatós, és ugatni nem tudó kutyák is (bár ez utóbbiak általában vonyítanak ami még rosszabb) de a túlzott aktivitás bármelyiknél előfordulhat függetlenül attól milyen hangot ad ki.


Miden kutya okos és a megfelelő módszerekkel, elegendő foglalkozás mellett könnyen tanítható.


A gyerekekhez való viszony főként nevelés függvénye, de a nagy testű kutyák általában könnyebben okoznak sérülést még ha akaratlanul is, ezért mindenképpen nevelést igényelnek.


Ami viszont fontos! Az Őrző-védő kutyákat mindenképpen képezni kell!!! képzés hiányában kontrollálatlan marad az erejük, az energiájuk, és nem utolsó sorban a viselkedésük.


Egy Ö-V kutya rengeteg időt igényel, és olyan gazdit aki biztos kézzel tudja fogni, vagyis agilis, maga is tekintélyt parancsoló, határozott és domináns.


Csavarogni is bármelyik kutya tud akinek alkalmat adnak rá, ebben nagy szerepe van az ivarzási időszaknak, ettől függetlenül tévedés lenne azt állítani hogy ezért csavarognak.


Gyerek mellé, nem tapasztalt kutyásnak inkább egy közepes testű kutyát ajánlanék, vagy valamiféle retrievert.

2009. nov. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszönök először is a válaszokat, és várom a továbbiakat is :)

Annyira kezdő már nem vagyok kutya ügyben. Kicsiként volt egy keverék kutyának, majd egy felnőttként hozzánk került német juhász (amit megjegyzek az ezt ajánlóknak, hogy sokat ugatott). Majd ezt követően volt egy labrador keverékünk...ez utóbbit én tanítottam egyedül mindenre, és nagyon szófogadó kutya. Tudok olyan fajta, amivel könnyű, de azért a apja vére benne van, hozzá is olykor erős kéz kell. Ne úgy értsétek, hogy vertem, soha nem emeltem/emelek rá kezet.

Majd, hogy szüleimtől már külön élek -a kutya ott maradt-, így szeretnék egy sajátot. Mivel pedig a zömök alkatúak tetszenek nagyon, így a fent említett fajták amik bejönnek. Viszont nem szeretném, hogy feleslegesen sokat ugasson, mert van olyan fajta, amire ez alapból nem jellemző, viszont van amelyikre igen. Meg mivel párommal gyerekeket is tervezünk örülnék, ha minden gond nélkül velük is kijönne majd a kiválasztott kutya.

Aki pedig írta, hogy volt rotija, de utálta a gyerekeket. Nem azért mert volt valami rossz élménye velük kapcsolatban? Mert ez egy olyan fajta, amihez ezt alapból írja az ismertető, meg már TV-ben is láttuk, hogy védelmezi gazdája gyermekét, és imádja.

2009. nov. 17. 18:56
 14/21 anonim ***** válasza:
A roti egyáltalán nem gyerek utáló sőt az eggyik legjobb gyerekek mellé,igaz néha túlzóan védelmezi őket de ez inkább a szomszéd gyerekeknek rossz!:)Nekem staffom van náluk senki nem rajong jobban a gyerekért!A dobermann kockázatos szerintem mert sokuk neurotikus, pesze nevelés kérdése de többjük hajlamos rá!Én cane corsot vennék, vagy am bulldogot ha már nagyot de a bullmasztiff is nagyon szép bár kicsit mamlasz és néha "buta", argentin dog nem biztos ,hogy a legjobb lenne gyerekek mellé!Ö-vnek meg mindegyik első osztályú!
2009. nov. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Még valami a tenyésztő akitől az amstaffomat vettem azt mondta volt rotija dobija nem 1 de a stafihoz képest szart sem értek ház örzésben és testőrként
2009. nov. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
ja és bordeauxit ne rettenetesen beteges sokat ismerek de egészségeset nem
2009. nov. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Neked és a többieknek is köszönöm a választ!

Bordeaxi kutyában nem is gondolkoztam, mert az nem tetszik annyira, valahogy nem jön be.

Az amstaff-hoz: utánanéztem, de úgy érzem az nem nekünk való kutya. Tudom minden kutyához sok idő és energia kell, de ehhez kimondottan. Olvastam ugyanis, hogy szeret a figyelem középpontjában lenni.

"Mivel egy terrier-ről van szó, a kisebb háziállatokra zsákmányként tekinthet." Azt viszont nem akarom, hogy a mai "erős" szerkezetű madárkalitkát összetörve, esetleg a kis papagájunkat zsákmánynak tekintse. Még ha nem is tudná összetörni a kalitkát, a madár számára ez hatalmas stressz lenne, főleg, hogy egy félénk kis bohóc.

Ill. olvastam, hogy a feléje barátságosan közeledő emberrel -, vagy akár kutyával- kész rögtön barátságot kötni. Nekem ne legyen senki, aki el tudná csalni, főleg még kölyökként. Meg ez kicsit ellentmond az általad írt szuper házőrzőnek...mondjuk nem szeretném, hogy felesleges ugatásokba kezdjen. Volt már majdnem elég nagy problémánk olyanból, hogy a kutyánk kicsit többet ugatott a kelleténél.

2009. nov. 20. 19:16
 18/21 A kérdező kommentje:
A nagy házőrző Amerikai staffordshire terrier: "Házőrző? Nem kifejezetten."
2009. nov. 20. 19:52
 19/21 A kérdező kommentje:
Remélem nem bántottalak meg az utolsó megjegyzésemmel, csak ezt olvastam. Aztán mikor tovább nézelődtem ott, és gyanússá vált az, hogy 1-2 adat téves az oldalon, megnéztem már ismert fajtát is. Bejött a gyanúm...szóval bocsi!
2009. nov. 24. 22:10
 20/21 anonim ***** válasza:
amerikai bulldog, nekem ilyen van , és van egy 1,5 éves unokatesóm és az amikor átjön hozzánk mindíg játszik a kutyával, a kutya nyalgatja meg lyesmi, meg amugy is zaranyos ez a kutya kedves, és már egy hónapja a hangját se hallottam, mert csak akkor ugat amikor kell. de a staffi is jó választás mert az is szép aranyos és gyerekszerető
2009. dec. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!