Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem szófogadatlan...

Hogyan neveljem szófogadatlan 8 hetes kiskutyámat?

Figyelt kérdés

Kiskutyám ma van nálunk 4. napja, a vezényszavakat nem ismeri és nem igazán akarja felfogni. Sokszor nem hallgat arra ha hívom(gyere), ha szidom(nem/fuj) akkor folytatja ugyan úgy, csak akkor hagyja abba mondjuk a rágcsálást amikor elveszem tőle. Elég szelektív az, hogy mit hall meg, sokszor jön ha hívom, de ha talál valamit az udvaron amit szaglászna vagy ásna, akkor mintha ott sem lennék. Lehet, hogy ez még idő kérdése, hogy mikor fog hallgatni rám, de talán fel kellene figyelnie a szidásra...

Félig benti/félig kinti kutya még, mivel kölyök. Így a szobatisztaságra is oda kell figyelni. Ha bepisil/kakil és akármilyen csúnyán megszidjuk, nem tanul belőle. De többnyire odafigyelek rá és rendszeresen kijárok vele pisilni.

Lent van a kutya helye, az emeletre nem jöhet fel. Illetve nem jöhetne... de amint éjszakára egyedül marad sír, vonyít és kétségbeesetten viselkedik, feljön a lépcsőn és bekéredszkedik hozzám aludni. Háromszor vittemnle a helyére aznap este amikor először csinálta de visszajött, így nem volt más választásom, velem alszik minden este. Rosszasága ellenére nagyon ragaszkodik hozzám. Különös módon mellettem hang nélkül, bepisilés nélkül reggelig aludt. Annak ellenére, hogy én nem bánom, ha este velem alszik, nem szabadna hagyni ezt neki, erről se lehet lenevelni, mivel nem bírja az egyedüllétet...

Mit tudtok tanácsolni? L/21



2013. nov. 12. 18:55
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
20:11 köszönöm a rendes, korrekt választ :) nem gondoltam, hogy ekkora az eltérés egy baba kutya és egy több hónapos kölyök nevelésében, de valamennyire azért mégis tisztában voltam vele. Természetesen nem szidom éjjel-nappal, sőt sajnos néha el is felejtek rászólni, hogy nem szabad :) ugy látszik félreérthetően írtam, egyáltalán nem vagyok vele durva és kemény
2013. nov. 12. 20:34
 12/12 sippara ***** válasza:
Esetleg őt keresd fel, még ha egyelőre csak konzultáció szintjén is: [link]
2013. nov. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!