Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most született közép ázsiai...

Jboz kérdése:

Most született közép ázsiai juhász kutyák fülét mikor kell, vagy meddig lehet vágni?

Figyelt kérdés

2013. nov. 13. 07:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Nincs olyan, hogy kell.

És az állatvédelmi törvény bünteti is a fülcsonkolást, hacsak nem egészségügyi okok miatt történik.

2013. nov. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
én ugy tudom, hogy az ő fülüket anno 3 naposan vágták, ha akkor nem történt meg, utána már nem. De szerintem kérdezd meg a KÁJ-osokat.
2013. nov. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Magyarországon elvileg nem vágnak már. Persze, ha tenyésztő lennél és nem szaporító, akkor nem kérdeznél ilyet.
2013. nov. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Már tilos a fülvágás, csak a farkat lehet hivatalosan vágni de azt is csak a kölykök ha jól emlékszem 5 napos koráig (nem emlékszem pontosan hány napig, de nagyon kevés)

Csak orvosilag indokolt esetben kupíroztathatod a fülüket. Az már más kérdés, hogy kb semennyire nem ellenőrizhető utólag, hogy miért történt a vágás...

2013. nov. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Addig, amíg a tiedet. Egészen tövig.
2013. nov. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%
Én is úgy tudom, hogy 3-4 napos korban. A hazai tenyésztők (nem szaporítók) a mai napig vágják a fülüket, a fajta őshazájában szintén.
2013. nov. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%
Magyarul a tenyésztők is törvényt sértenek.Azok,akiknek példát kéne mutatniuk a többieknek.
2013. nov. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%
a tenyésztők a fajtajelleget szeretnék megőrizni. Ez a törvény egy butaság, az állatkinzás nem itt kezdődik.
2013. nov. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért alakult ki, mert a pásztorkutyáknál hárommal kevesebb pont (2 fül, farok), amibe a ragadozó bele tud kapaszkodni.

De ez is inkább hagyomány, mert pl. a káj-nál a füleket és a farkat is vágják/vágták, a kaunál már sok esetben csak a füleket.

A török pásztorkutyáknál (kangal, akbash, karabash) csak a füleket szokták csonkolni.

A kuvasznál anno szintén voltak csonkolások, de tájegység függő volt. Néha pedig pusztán megjelölés, volt hogy a bal, volt hogy csak a jobb fület csonkolták.

A komondornál pedig nem volt ilyen.

2013. nov. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
24%
a tiedet kellene levágni nem a kutyáét:) de most komolyan, minek csonkítod meg? ekkora barbárságot, ez már nem divat kedves kérdezö!!! és ahogy írják is elöttem, TÖRVÉYELLENES!!!
2013. nov. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!