Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyánál lehet vitamin túladag...

Kutyánál lehet vitamin túladagolás?

Figyelt kérdés

Kész menhelyet tartok fent, ezért csak a legolcsóbb tápra telik, gazdikeresés esélytelen, olyan kutyáim vannak akik senkinek nem kellenének, altatás elől mentettem meg Őket.

Ebből az okból csak a legolcsóbb tápra telik. Viszont a legolcsóbb vitaminból vettem több dobozzal mindegyik másra jó, az lehet hogy egy kutya kap például szőrre valót meg multivitamint meg stb stb és így többet kap naponta?

Nem lesz tőle baja?


2013. nov. 15. 12:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, előfordulhat, mivel azt írtad, hogy olcsó vitaminokat adsz nekik, így ettől nem lesz túl adagolásuk, csak a májuk fog tönkre menni a kemikáliák lebontásától. Sajnos az olcsó vitaminok nem sokat érnek, sőt a sok színezék és különböző állagjavító anyag miatt többet ártanak mint használnak.Nem tudom, hogy mennyi és milyen kutyusod van, mennyit esznek... Viszont, azt érdemes tudnod, hogy a legolcsóbb táp van a legkisebb tápértéke is éppen ezért több kell belőle a kutyának, mint egy jobb minőségű tápból. Nem azt mondom, hogy vegyél nekik acanát 50.000 ért, de ha legalább egy középkategóriás tápot veszel nekik, mint pl a Josera, elegendő nekik fele akkora mennyiséget adni belőle, mint a teso gazdaságosból. Na meg a Josera-ba már azért vannak a kutyáknak szükséges vitaminok, nyomelemek, nem kell az emberi készítményekkel szennyezni a szervezetüket. Próbálkozhatsz a BARF vagy PREY etetéssel is, ha találsz egy jó husi forrást, akkor meg még olcsóbban ki tudod hozni a kutya etetését úgy, hogy minden számára fontos tápanyagot megkap.
2013. nov. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
18 nagytestű. Német juhász keverék a nagyja, olyan 10 éves körüli korosztály.
2013. nov. 15. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!