Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha mindent a gazda intéz el a...

Ha mindent a gazda intéz el a kutyája helyett akkor őt hogy fogják tisztelni a többiek?

Figyelt kérdés
Itt most nem szélsőségekre,támadásra gondolok, hanem mondjuk olyanra, hogy ha valaki kutyáját egy másik le akarja dominálni, miért a gazda veszi le róla? Miért nem hagyja hogy a kutyája intézze el? Miért nem lehet hagyni, hogy a kutyák eldöntsék egymás között a rangsort? Ha hagyja magát akkor úgyis annyira megadó hogy majd más módon de éreztetik vele, hogy ő alattuk van. Ha a gazda veszi le a másik kutyát, max az embert fogja tisztelni a domináló kutya de a kutyáját nem. Én sosem vettem le másik kutyát az enyémről, teljesen egészséges önbizalma van, kis korában is ha a nagyobb elnyomta ( nem csak hágással, játékot elvette vagy nem engedte oda) akkor is küzdött, akkor is próbálkozott visszavágni, amint nőtt már a próbálkozásból siker lett. Ha én segítettem volna neki akkor mostanra az lenne, hogy nagy szemekkel bámulna rám, hogy segítsek, pont hogy letörtem volna az önbizalmát, ha nem oldhat meg magától helyzeteket azt erősítem, hogy nem tudja, de majd én tudom helyette is.
2013. nov. 15. 14:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt egy kutyakiképzőtől hallottam, és a dobermann után elgondolkodtam rajta... valahogy olyan szinten sikerült vagy félreszelektálni vagy félrenevelni a kutyákat, hogy egyes egyedek gondolkodás nélkül ölnek. Rendesen egy farkasfalkában nem gyilkolják egymást a tagok, csak addig harcolnak, amíg nem sikerül lerendezni a konfliktust. Pár nappal ezelőtt egy kutya összeakaszkodott az enyémmel. Nem volt semmi, csak morgás, elintézték egymás között, nem is izgultam. De amikor az a dobermann jött felénk... meg se állt! Előzmény nélkül jött felénk azzal a szent céllal, hogy kivégzi az akkor babakutyámat(!). Ja és mit mondott a gazdi? "Játszani akar." Aztán ő szidta a kutyáját, az volt a rohadt nagy szerencse, hogy szájkosaras volt (gondolom a gazdi azért ennyire már ismerte....)

Egy normálisan működő kutya egy jó gazdánál nem csinálna ilyet, le tudnák egymás közt rendezni. De vannak olyan kutyák, akik képesek egymást kivégezni.

Másrészt a félénkebb kutyának se segít az önbizalmán, hogy egy otromba kutya meghágja, nem 100%, hogy vissza fog szólni.

2013. nov. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem tartozik szorosan a tárgyhoz, de én három darab kutyával a hátad mögött egy kicsit indokolatlannak érzem az arcod méretét.
2013. nov. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Persze vannak olyan kutyák akik ölni akarnak, különösebb indok nélkül is akár, de az már a támadás kategória és annak a lerendezése megint más.

akumi: miért gondolod, hogy arcoskodok? Van egy véleményem, nekem ez a fajta módszer eddig bevált, amíg én nem tapasztalom úgy, hogy ez nem jó addig mások véleménye nem fog befolyásolni, de mindig kíváncsi vagyok másokra is, nem csak kutyás témában. Alapvetően érdekel, hogy az emberek mit miért csinálnak. Ha valaki határozott az még nem nagyképű. Mindig mindenki leírja a saját véleményét, tapasztalatát de akinek nem ugyanolyan az már fogja be, mert csak az van amit a többség mond? Ezt a féle gondolkodást sose fogom megérteni.

2013. nov. 16. 11:49
 14/17 anonim ***** válasza:

Csak az a bajom, hogy három kutyából azt hiszed, vagy legalábbis úgy beszélsz, mintha azt hinnéd, hogy ez mindegyikkel mindig ugyanígy működik és ugyanannyira egyszerű. Pedig baromira nem. Szóval nyilván az a normális, ha a kutya nem kötözködik, viszont megvédi magát, nagyon jó, hogy te ezt elérted, de ettől még ezt nem lehet minden kutyától elvárni, nekik is van személyiségük, sőt, adott esetben gazdától független múltjuk is.

Arról nem is beszélve, hogy ezek szerint te nem játsz idegbeteg kutyák közé, ami nagy mázli, mert ahol mi sétálunk, ott sokszor tényleg az van, hogy én lennék a szemét, ha elvárnám a kutyámtól, hogy tűrjön csendben, illetve van olyan, amelyikről látom, hogy ha az enyém civilizáltan rászól valamiért, akkor a gyökér kutya azonnal neki fog ugrani. Amikor a saját módszerük már nem elég, akkor oda igenis kellek én. Azért vagyunk falka, hogy együtt oldjuk meg a problémákat, hogy ott legyünk egymásnak, ha kell. És kicsit zavar, hogy szerinted ez marhaság, pusztán azért, mert neked nincs rá szükséged.

2013. nov. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

akumi: Nem mondtam, hogy marhaság, de nem értem, hogy miért azt és csak azt mondja mindenki amit te is. Miért ne lehetne bármi alternatíva? Valóban azt hiszem, hogy minden kezdetektől saját nevelésű kutyával el lehet érni, de nem egyformán egyszerűen (és most ebből kiveszem a harcoltatott felmenőkkel rendelkező és ez alapján szelektált piteket, mert ők más tészta). Láttam azért sok kutyát felnőni, milyen volt, milyen lett és minek köszönhetően olyan amilyen. Azért arra nem nagyon van senkinek lehetősége, hogy csak normális kutyákkal találkozzon, én direkt nem is kerülöm a problémás egyedeket, mert tanulási lehetőség. Nagyon sok kutyával találkozunk vagy találkoztunk rendszeresen, össze is számoltam most. 53 kutya 44 gazdával abból 17 staff/pit/staffbull/bullterrier, 8 keverék, 8 magyar/weimari vizsla, 4 westie/yorki, 3 boxer, 3 golden, 1-1 puli, tacskó, cane corso, német dog, rottweiler, border collie, beagle, németjuhász, újfundlandi,francia bulldog.

Mindegyik teljesen más jellem, teljesen más nevelésű és van mindenféle problémás pl. van aki már olyan szinten neveletlen, hogy embereket jelölgetett,aztán rájött, hogy a gazdáján kívül ezt senki nem hagyja így már csak őt jelölgeti...van olyan labdamániás aki bárki kezéből kikapja a labdát, ha nincs rajta fogás akkor kézzel együtt, na hát ő a többi kutyával sem kíméletesebb, van aki azt sem tolerálja ha rászagol egy másik kutya, van mindentől félő, van mindenkit hágni akaró,van olyan aki mindenkitől be akarja gyűjteni a játékokat és mikor már mindkét pofája tele van körbejárkál és morog mindenkire aki a közelébe megy,van számtalan behívhatatlan és persze vannak nagyon jó fej kutyák is. Ezekből kettő olyan van aki nyílt agresszióval jön a kutyáim felé, őket hanyagoljuk, de a többiekkel simán kijönnek.

Tényleg azért falka a falka mert ott vagyunk egymásnak, ah kell, de sok mindenkinél a kutya vagy semmit nem csinál vagy bizonyos idő elteltével - az egyik válaszolónak ez 5 másodperc - borul a bili és a kutya nem tanulja meg a kettő között lévő lehetőségeket. Nekem csak az a furcsa, hogy ez senkit nem foglalkoztat, még a nálam sokkal tapasztaltabb kutyásokat sem. Azt sem mondanám, hogy az én kutyáim tökéletesek lennének, egyáltalán nem, viszont a más kutyával történő kommunikációjukról semmi rosszat nem tudnék mondani, mindig hallgatnak rám viszont olyat nem tudnék csinálni velük, hogy negyed órán keresztül az ül, fekszik váltakozását gyakoroljuk mert elvesztenék az érdeklődésüket, mondjuk én is, de ennyire nem fegyelmezettek az a lényeg.

2013. nov. 16. 14:31
 16/17 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezeket a válaszokat: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__5062878-beszo..

Ezért avatkozunk közbe.

2013. nov. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Hát ti tudjátok...
2013. nov. 18. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!