Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem bele 9 hetes...

Hogyan neveljem bele 9 hetes kiskutyámba, hogy én vagyok a falkavezér?

Figyelt kérdés

Illetve mikor, és hogyan kezdjem el tanítani neki a vezény szavakat? Egyenlőre még nem hallgat semmire.

Dalmata kan kutyusról van szó, tisztában vagyok vele, hogy problémás fajta.

L/22



2013. nov. 15. 15:22
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Én azt tudom :) az a kérdés, hogy hogyan neveljem :)
2013. nov. 15. 16:28
 12/22 anonim ***** válasza:
Mondtuk már, erről szoktak könyveket írni meg több hetes tanfolyamokat tartani. Ne várd, hogy ugyanazt a mennyiségű és minőségű tudást megkapd itt válaszok formájában.
2013. nov. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Hát attól, hogy te mész ki előbb az ajtón nem leszel falkavezér, és a egy 9 hetes kutyánál röhejesen fölösleges dolog.
2013. nov. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

16.01 vagyok.


Igen, még tényleg nagyon baba. De mint írtam, mi idősebbek is vagyunk pár héttel, ami ebben a korban nagyon sokat számít. Játékosan tanítsd, 12 hetes kora körül szerintem mehet a többi, amit a többiek is, és én is leírtam.

2013. nov. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Na, még pár hét, mire meglesz a harmadik oltás, és már mehettek is a kutyaoviba!

Én épp most nevelem a második kutyámat, ő most 15 hetes kb. Az elsőnél annyi mindent elrontottam, nem értettem jól, jól értettem de rosszul csináltam, pedig mindent elolvastam, végig néztem az összes póráz két végént, és mégis odáig jutottunk, hogy két és fél éves korára már gyakorlatilag mindenre támadott, ami mozog. Aztán némi kutyasulizással kaptam egy olyan szemléletet, meg rendszert ehhez az egészhet, hogy elképesztő, hogy így mennyire könnyű.


A 15 hetes kiskutyám már ül, fekszik, nem lép le a járdáról, 90%-ban szobatiszta, villamoson, liftben beül a lábaim közé, és megalapoztuk az apportot, a szemkontaktusos lábnál követést, és a formálásos klikkerezést is.

Ennek ellenére lejárok vele az oviba, nem azért, mert tanácsra van szükségem, hanem azért, mert az ad egy rendszert az egésznek, van házifeladat, vannak más kölykök, akikkel tud játszani, stb.


Szóval ha ilyen alap kérdésekben szükséged van válaszokra, akkor az a legjobb, ha amint megvannak az oltások elkezdtek oviba járni.

2013. nov. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Tervezzük a kutyaovit :) de félek, hogy túl engedetlen és kezelhetetlen lesz de lehet, csak eltúlzom a dolgot :) egyébként a kutyaovi kb mennyibe szokott kerülni?
2013. nov. 15. 17:25
 17/22 anonim ***** válasza:
teljesen felesleges mindenféle hókusz-pókusz. Ő még nagyon babakutya. Annyi a lényege, hogy maradj mindig következetes. amit szabad, azt mindig szabad, amit nem, azt sosem. Ha elkóricál tőled, és ha hivod, nem megy oda hozzád, akkor egyszerűen fordulj sarkon, és hagyd ott. Ahogy észreveszi, hogy eltűntél, hanyatt homlok rohanni fog utánad. Etetheted sűrűn kézből is, hogy szokja, el lehet kezdeni vele labdázni, ezeknek később nagy hasznát fogod venni. Aladolgokat, ül, fekszik, hozzám, játékosan, kajával már lehet tanitani. Segitesz neki a kajás kezeddel.
2013. nov. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nálunk a Népszigeti (Újpest) kutyaovi 11.000 ft, 10 alkalom. Ez 2 hónap. Nagy részben játék van, de azért előkészítés is a sulira. Nekem 2 hónapra megéri ez a pénz, mert egy jól szocializált, kezelhető kutyát szeretnék, és még nekem is van mit tanulnom bőven.


De helytől és sulitól függ az ár, van ahol olcsóbb, és van ahol drágább.

2013. nov. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ez a 11 ezer forintos ár szerintem elég drága. Általában minimális összeg szokott lenni. Van, ahol ingyen van, de ott általában csak nagy, közös játék van, felügyelet mellett. Az is hasznos, de a te esetedben hasznosabb egy olyan hely, ahol már némi tanulás is van.
2013. nov. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nem olcsó, ezt aláírom. De tanulunk is. Nekem ez megéri, pedig hidd el, átlagkeresetem van.


Kutyaovit meg csináltunk mi itt a környéken, összejött 6-8 3-4 hónap körüli kiskutya, és együtt járunk a futtatóra:)

2013. nov. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!