Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARFosok! Mit gondoltok erről?

BARFosok! Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

1 hónap múlva hozom majd haza a bolognese kiskutyámat.Erősen gondolokozok a táp és a nyers etetés között..(persze nem egyből váltanék)

DE tegnap az egyik kutyás ismerősöm,teljesen kiakadt a nyers hallatán,szerinte semmi értelme.Szerinte a boltban kapható csirkét is ugyanolyan hormonnövelő/kémiai táppal táplálják,amit ha megeszik a kutya semmivel sem egészségesebb számára,mint egy jó minőségű táp.Vad húst,marhát meg ilyeneket meg csak ritkán tudok venni...leginkább a boltban (tesco) szoktam magunknak is vásárolni,így neki is onnan vásárolnék.Szerintetek?


2013. nov. 18. 10:01
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%

Egyetértek ezzel. Persze, hogy jó neked a tesco-s, mert gondolom, még nem ettél igazi húst. Mi általában olyan húst eszünk, amit a születésétől látunk felnőni és hidd el, a tesco-snak mellette SEMMI íze. Pont tegnap kellett sajnos tescos húst vennünk. A legjobb íze a panírnak volt rajta amit mi csináltunk..., a hús teljesen íztelen. Amúgy meg ez olyan korlátozott hozzállás. Attól, hogy most semmi bajod tőle, nem azt jelenti, hogy 10-20-30 év múlva sem lesz.

Nekem semmi bajom a BARF etetéssel, csak idegesítő, hogy ennyire el vannak szállva, amikor a hús amit vesznek, nem sokkal kevésbé mesterséges mint egy jó minőségű táp.

2013. nov. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Azért a nyers, élő enzimes húsok és a mesterséges "gombok" között van némi különbség :), na meg a származás sem mindegy.

De én pl. nem is vennék mindenféle növesztőszerrel telenyomott csirkét se magunknak, se a kutyának.

2013. nov. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Értem..ma körülnéztem a henteseknél,nyesedéket külön sehol se találtam..ami szimpatikus volt az a kacsa nyak,csirke máj kombó.Szerintem ezzel a kettővel (plusz répa,mint zöldség) bőven meg is lenne az egy napi vacsorája.Ami még szimpatikus volt az a csirke szív,de azt csak a májjal együtt árulják,amit viszont csak kis mennyiségben kaphat,így az megmaradna.Tehát a szív kilőve..nyúl gerincet és vad húst nem láttam sehol.:( (nem vagyok pesti) Tudnátok ajánlani valami szín húst,ami n túl drága?(pl.a csirke farhát vagy nyak mellé gondoltam)
2013. nov. 18. 16:43
 14/28 anonim ***** válasza:

Merre laksz egyébként?

Marha szívet nem tudsz szerezni? Az is húsnak számít!

2013. nov. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
A marha szivet szokták külön árulni?Az is mehet simán nyersen?
2013. nov. 18. 17:41
 16/28 anonim ***** válasza:

Elvileg szokták, de van, h tüdővel együtt van, de az is húsnak számít!

Igen, mehet nyersen! :)

2013. nov. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Köszi!:) Meggyőztetek!
2013. nov. 18. 18:14
 18/28 anonim ***** válasza:

Szuper! :)

Ha kérdésed van, írj rám nyugodtan ;)

2013. nov. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Még annyi, h nincs a közeledben esetleg állateledeles, ahol egész nyulat tudnál venni?
2013. nov. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 rotika ***** válasza:

Nincsenek jó tapasztalataim,ha nyers húst adok a rotimnak.

Akkor előjönnek nála az ősi ösztönök,teljesen felpörög,épp le nem harapja a kezem.Megváltozik a tekintete,kezelhetetlenné válik.A tápot vagy a házi kosztot bármikor el tudom előle venni,amikor eszik,a nyers húsnál már nem szívesen próbálkozom ezzel.(Kell még a kezem!!!)

2014. jan. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!