Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARFosok! Mit gondoltok erről?

BARFosok! Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

1 hónap múlva hozom majd haza a bolognese kiskutyámat.Erősen gondolokozok a táp és a nyers etetés között..(persze nem egyből váltanék)

DE tegnap az egyik kutyás ismerősöm,teljesen kiakadt a nyers hallatán,szerinte semmi értelme.Szerinte a boltban kapható csirkét is ugyanolyan hormonnövelő/kémiai táppal táplálják,amit ha megeszik a kutya semmivel sem egészségesebb számára,mint egy jó minőségű táp.Vad húst,marhát meg ilyeneket meg csak ritkán tudok venni...leginkább a boltban (tesco) szoktam magunknak is vásárolni,így neki is onnan vásárolnék.Szerintetek?


2013. nov. 18. 10:01
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Igen,ezt ennyi idő után én is tapasztaltam.A reggelire kapott tápot simán el tudom venni,de este inkább nem is próbálkozok.
2014. jan. 2. 11:31
 22/28 anonim ***** válasza:
Ez inkább nevelèsi gond. Èn bármikor el tudom venni tőle a kajáját, teljesen mindegy mit eszik. Ha közelìtek felè ès fèl mèteren belül kerül ès látja, h tőle akarok vmit, alapból hátralèp a tálkájától.
2014. jan. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Ezt hogyan sikerült elérned?Félek,hogy ha elveszem a kajáját nevelési célzattal,akkor el fog kezdeni habzsolni,azt meg nem szeretnémert így is elég gyorsan eszik.
2014. jan. 2. 14:00
 24/28 anonim ***** válasza:

Soha nem vettem el tőle, csak nagyon indokolt esetben! Te se tedd, mert akkor tényleg habzsolni fog!

Kis korától kezdve turkáltam a tálkájában kajálás közben, volt h beleraktam a kezem a tálba és miközben evett, kotorásztam benne, sokszor a tenyeremből kellett kivennie.

Aztán később elkezdtem csinálni vele dominancia gyakorlatot is. Ez abból állt, mielőtt elkezdett volna enni, "beleettem" a kajájába, ergo én eszek először, amit meghagyok, az az övé. Ilyenkor nem parancsszóra ültetem le mellettem vagy ilyesmi, hanem elzavarom legalább 1-1,5 méter távolságba tőlem és a kajától, morgással is rá lehet segíteni.

Egy kezemen meg tudom számolni hányszor volt rá szükség, hogy elvegyek tőle bármit kaja közben, de életmentő tud lenni, úgyhogy érdemes rágyúrni. Az utcán már többször volt rá szükség, amíg nem működött megfelelően a tiltás és felevett ezt-azt. Gondolj bele, ha talál egy mérgezett csontot az utcán és nem tudod elvenni tőle, az az életébe kerülhet.

2014. jan. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,szerencsére még nagyon baba,így nem vagyok elkésve,el is kezdem majd ezt a túrkálósat.:) A dominancia gyakorlatot csináltam már és megtanulta,hogy csak parancsszóra ehet.Köszi az újabb segítséget.:)
2014. jan. 2. 20:16
 26/28 anonim ***** válasza:

Szívesen :)

Vigyázz, mert ha csak annyit csináltál eddig, h leültetted és pl. "Tied"-re engedted enni, az nem több, mint egy ültetés vezényszó extra jutalomért - a kutya fejében. :) - és nem dominancia gyakorlat :)

2014. jan. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Bocsi,rosszul fogalmaztam.:) A dominancia gyakorlat alatt arra gondoltam,hogy csináltam már úgy,mintha beleettem volna a kajájába és megtanult már parancsszóra enni is.:) Szerencsére nagyon jó evő,eddig mindent megevett,amit elé raktam.:D
2014. jan. 2. 20:49
 28/28 anonim ***** válasza:
Oksa, szuper :)
2014. jan. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!