Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen problémás az...

Miért ilyen problémás az örökbefogadás?!

Figyelt kérdés

Pl ellenőrizgetni akarnak, hogy hova hozom a kutyát, meg később is, hogy tartom, stb...

Jó, nyilván, minden jött-mentnek nem szívesen adnak kutyát, de ez azért túlzás!


Miért az örökbefogadóval bánnak úgy, mint valami bűnözővel, akihez felügyelő tisztet kell kirendelni?!

Nem sért ez valami alapvető emberi jogot, pl ártatlanság vélelme, vagy ilyesmi?


Meg hogy majd a gondozó értékel ki engem, az alatt az 5 perc alatt, amíg kiválasztom a kutyát.

MI VAN??!!


Nekem kevés 5 perc arra, hogy kiértékeljek egy kutyát, mi van, ha rászánok egy délelőttöt, hogy kiválasszak egyet?

Pl elviszek egy körre megsétáltatni 4-5 kutyát, és az alapján döntök. És természetesen egyedül, mert arra nem vagyok kíváncsi, hogy viselkedik a kutya, mikor a közelben van a gondozója, nyilván, mert ha hazaviszem, akkor se lesz ott.


Úgy érzem, hogy egyelőre még én vagyok az az ember, aki segít(eni akar) ezeken a kutyákon.

Vagy ez mással hogy volt?

Én biztos nem tűrném el, hogy irányítgassanak, vagy valami hozzáértőnek álcázott lelkes kontár beleugasson, mit hogy csináljak.


Az az igazság, hogy a lelkesedés, meg az elkötelezettség tiszteletre méltó, de nem pótolja a hozzáértést.

márpedig elég sokszor találkozni olyan gondozóval, aki próbál okosat mondani, de valójában ő szorulna továbbképzésre. Persze ha az ember rávilágít a hiányosságukra, akkor minden "bosszújukat" rázúdítják az emberre.

És ilyenek akarnak engem kiértékelni? Meg ellenőrizni?

Ez nem vérlázító egy kicsit?


2013. nov. 18. 13:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Féltik a kutyákat és rossz tapasztalataik vannak. Persze sokszor túl pesszimisták, de ők is emberek.
2013. nov. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Sok mindenben igazad van. De azért nézzük a másik oldalt is. Példa: bekerül a gyepire egy bull típusú kutya, akinek nyilvánvalóan szocializációs problémái vannak. Ki fogja örökbe fogadni szerinted? Nem a "normális" emberek, akik inkább vizsláznak, labiznak, foxiznak... Kiszúrja a lakatos pisti, és azt mondja, "dííík, de jó lenne a kanomnak". Innentől nem folytatom.

Csak ritka esetekben menekülnek meg ezek a kutyák. Akár a fajtamentők veszik a gondozásukba, akár kifogják a tényleg normális embert, akinek nincs -egyéb- célja a kutyával. Egyszerűen nincs hely, nincs pénz, sok menhely csak odab...ssza bárkinek a kutyát. Én ezt tapasztalatból mondom, velem egy Pest megyei gyepi csinálta ezt. És igen, egy bull típusú kutyával. És ha szaporítottam volna? Vagy bántom? Őket nem érdekelte.


Tehát igen, van ahol egy kicsit túlzásba viszik, de igazuk van. Leinformálható, normális gazdit akarnak a kutyáknak. A legjobban a Dogo Argentino Rescue csinálja. Ők még egy tesztet is kitöltetnek veled, majd telefonon beszéltek, aztán ha ezeken mind "átmész", személyes találkozó velük és a kutyával. Majd gondolkodási időt kérnek. Akinek hátsó szándéka van az ebbel, az ezeket nem vállalja.

2013. nov. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen jogos, hogy ellenőrizni szeretnék, hogy hová kerül a kutya. Nekem sajnos az előző kutyámat kellett ideiglenesen örökbe adnom bizonyos eü. okokból, de én százszor "vérlázítóbban viselkedtem" a jelentkezőkkel, mint a menhelyi gondozók.

1. Tudni akartam, hogy aki örökbe fogadja, tudja-e ugyan azt a színvonalat biztosítani neki, mint én. Minőségi kaja, elég mozgás, stb...

2. Én neveltem a kutyát 4 évig, csak jobban tudom, hogy mire van szüksége, milyen szokásai vannak, mire kell odafigyelni. Szóval "kioktattam" a jelentkezőket, hogy hogyan bánjanak vele.

Azt hiszem, ez a minimum volt, amit a kutyámért tehettem.

2013. nov. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%

Nem akarják ,hogy 1hónap múlva visszahozd mert mégsem kell..Sok ilyen van sajnos.

De ha nem akarsz kérdéseket akkor millió magánember is ad ingyen kiskutyát és nagykutyát ,ők általában nem kérdeznek semmit max annyit hogy kertbe vagy lakásba lesz?

2013. nov. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
27%

Sokat látogatom a menhelyek honlapjait, főleg a Noé-t és bizony gyakran olvasom, hogy visszahozzák a kutyákat.


Kedves kérdésfelvető!


Ha egy kicsit lehiggadsz és logikusan végiggondolod akkor teljesen érthető a számodra "túlkapásnak" ítélt vegzatúra, mert hiszen élőlényekről beszélünk, nem is akármilyenekről:)


Sajnos nem tudok sem örökbefogadni, sem ideiglenesen magamhoz venni kutyákat több okból itt és most nem részletezném, mert nem lényeges, viszont sokat elmélkedtem arról, hogy akik idéglenesen magukhoz vesznek kutyát és kissé "tovább" tart a megőrzés mennyire nehezen válhatnak meg attól a kutyától akivel törődtek, foglalkoztak, hogy én bizony folyton azon paráznék, hogy "kiszakítom" a kutyát egy jól megszokott és szeretett helyről.

2013. nov. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
Lehet,te vagy a kivėtel,de ezt sajnos a rossz tapasztalatok miatt,már nem hiszik el.
2013. nov. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
Hatos,nekem voltak ideigleneseim és soha nem alakult ki az a fajta kötődés.Valahogy érezték,hogy ez csak átmeneti.Viszont amikor hosszú várakozás után eljött értük az igazi,na azt látni lehetett.
2013. nov. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%
Azaz hetes.
2013. nov. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen nem azzal van a bajom, hogy megnézik, kinek adnak kutyát.


2 dolog zavar.


1 Azt hiszem, ránézésre is látszik, hogy fehér ember vagyok, (értsd jól) meg ha valaki 3 mondatot beszél valakivel, az nagyjából levágja a felkészültségét is, a szándékait is...

Ezt a 3 mondatot viszont lehetne úgy kezdeni, hogy megelőlegeznek egy alapfokú bizalmat, és nem olyan jellege van a dolognak, mint egy gestapós kihallgatásnak.


Elvégre van egy pár ezer gazda nélküli kutya, az ilyen hozzáállással csak a saját kutyák esélyeit rontják, mert ha valaki tisztességes, az nem fogja eltűrni ezt a megalázás határát súroló nagyképű hozzáállást.


2 Azzal nincs bajom, ha úgymond "vizsgáznom" kell, csak akkor már olyan ember vizsgáztasson, aki jobban ért hozzá nálam.

Az egy dolog, hogy valaki kaját, meg vizet ad egy kutyának hónapokig, vagy akár érzelmi kötődés is kialakul.

De mikor úgy rángatja oda a kutyát pórázzal, mint egy öszvért, mondva, hogy "nem szereti a pórázt"

(abban azért megegyezhetünk, hogy ilyen jelenség nem létezik, csak ő hülye, vagy lusta hozzá, hogy hozzászoktassa, megszerettesse)

akkor egy ilyen ember fényévekre van attól, hogy rólam bármit is mondjon, vagy ítélkezzen.



(Meg alapvetően nem az ideiglenes örökbefogadókról beszéltem, hanem a leadott kutyákról, amik csak be vannak b-va valamelyik telepre.)


Meg mondjuk hónapokig ott van valakinél egy kutya, és azt mondja, hogy más kutyákkal dominánsan viselkedik.


WTF??!!

Mi a ló.aszt csinált hónapokig?!

Nem azzal kellett volna törődnie, hogy leszoktassa erről, növelve az örökbefogadási esélyeit?!

Ha meg nem ért hozzá, menjen el répát egyeselni.

Egy olyan ember, akinek erre az a megoldás, hogy pl nálam nem lehet más kutya, ahelyett, hogy az össze szoktathatóságra gyúrna, az engem ne kezdjen el értékelni!!!

2013. nov. 18. 14:47
 10/19 anonim ***** válasza:
55%

7-es: én is így vagyok az ideigleneseimmel, ahogy a 80 %-os leírta. Szeretem őket, mindent megadok nekik, nevelem, de ők is és én is érzem, hogy ez valami más kapcsolat köztünk, valami átmeneti. Lehet szívtelennek tűnök, de nem esik nehezemre elengedni az ideigleneseket, mert az elejétől tisztázom magamban, hogy ő nem az enyém, és én nem az övé vagyok:)


ON: Én is nagyon megnézem, hogy kinek adom a kutyát, és a szerződésbe is belefoglalom, hogy érdeklődhetek iránta, meglátogathatom, küldenek képeket, infokat stb. Sőt, ha azt látom, hogy nem megfelelően tartják, visszavehetem! Ez egy biztosíték, nehogy rossz kezekbe kerüljön. Ha te jól bánsz a kutyákkal, nincs mitől tartanod, nyugodtan legyél őszinte.

2013. nov. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!