Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gr. -ban elek. Az osszes...

Gr. -ban elek. Az osszes kutyat Magyarorszagrol hozzak. Nem undorito?

Figyelt kérdés

itt szinte minden petshopban kolyokkutyakat lehet venni,ki vannak teve a vitrinbe.a neten is ha nem szaporitok arulnak akkor olyan "magankereskedok" akik heti egy ket alkalommal mennek Mo.-ra es 15-20 kolyokkel ternek vissza.rengetegen vannak.akarmilyen fajtat,nemut,szinut lehet venni,ha eppen nincs akkor max 5 nap alatt meghozzak rendelesre.

az elado kolykok 80%-a Mo-rol jott,a 15 Szlovakia,es a maradek Bulgaria es Szerbia ill. itteni.a kutyak ara 300-600 euro kozott mozog,de odairjak mindeggyikhez hogy ilyen meg olyan jo szuloktok vannak es keresre lehet tk is kerni a kutyahoz.egyszer kivancsi voltam igaz e lehet,mondtam hogy megveszem a kolykot,de kell a tk-je is,erre plussz 300 eurot mondott,mondtam nem baj,nekem kell,azt sem tudta milyen kifogast talaljon ki.persze h nem volt neki.

azt nem ertem hogy hogy tudnak a hataron athozni ennyi kutyat?ez nem torvenyellenes?vagy nem kellene annak lennie?

(igazi tk tenyeszto nagyon keves van).es az arak az egekbe szoknek


2013. nov. 19. 08:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a GR alatt Görögországot érti.
2013. nov. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
71%

Az a legnagyobb baj, hogy rengeteg kölyök elpusztul az út során :( nem törődnek velük, úgyis lesz másik és nem nagy bevétel kiesés, mert odakint a többszörösét kérik el. Hát emiatt undorító ez az "iparág". Akinek csak egy kutya kell, az vigyen haza keveréket egy menhelyről, akinek célja van a kutyával, az meg fizesse már meg a minőséget.

Az ilyen kölykök sokszor rossz állapotban jutnak a gazdihoz, aki egy rakat pénzt hagy az állatorvosnál. Vagy amiatt, hogy a kiskutya örökölte a betegséget, vagy amiatt, hogy rosszul tartották az eladásig.


Soha senkinek nem lenne szabad ilyen helyekről vásárolnia :( Aki megveszi az ilyen kölyköket sokszor ezt támogatja: [link]

2013. nov. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha majd a híradók azzal lesznek tele, hogy itt-ott, amott-meg emitt, megtalálták, felszámolták, leültettek, felkötötték az ilyen kutyagyáros genetikai hulladékokat, no akkor talán elértünk valamit.
2013. nov. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
83%
....mert aki kutyákat "gyárt" pénzért, az a saját gyerekét is eladja
2013. nov. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát, legalább most már tudom, hogy hol vannak ilyen állatkereskedések. Mert elég sok helyen jártam már Európában, de sehol nem láttam még ilyet, hogy állatkereskedésben konkrétan ott legyenek a kutyák.
2013. nov. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Én sok-sok éve (lehet már 10 fölött) egyszer a Camponaban láttam egy beagle kutyát az állatkereskedés kirakatában.
2013. nov. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

gorogorszag.

nem a kutyakkal van a bajom hogy nem torzskonyvessek,hanem ezzel az egesz szaporitassal.igen lehet olcsobban is venni kutyat,elhiszem hogy nincs mindenkinek tobbszaz euroja egy kolyokre,sot hogy nem mindenki szeretne allatmenhelyrol de legalabb ivartalanitva adhatnak a kutyakat,DE pont az ellentete,a petshop fonoke kijelenti ha paroztatni szeretnenk a kutyankat,o majd talal "volegenyt'' es az almot kesobb felvasarolja es tovabbadja.ez szo szerint hallottam.

minden egyes nap 2 ilyen pet elott megyek el a kutyammal es sajnos szinte minden nap mas kutyuskakat latok ott.

2013. nov. 19. 11:12
 18/24 anonim ***** válasza:
70%
Én csak egy valamit nem értek, azoknál, akik azt irják, hogy most evvel mi a gond. Azt, hogy pont azt mondjátok, hogy valakinek nincs pénze az vesz onnan egy akármilyen kutyát olcsón. De hát 300-600 euró szerintem nem épp olcsó egy ki tudja milyen kutyáért. Oké, hogy külföldön más az árviszonylat, de akkor is.
2013. nov. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

a parom regebben rendelt egy hiresebb itteni tenyesztoktol kutyat.torzskonyves nemetjuhaszokat tenyesztenek.viszont ok is kutyakkal foglalkoznak,akarmilyen fajtat lehet toluk venni,rendelni.a parom egy kis yorkit akart az akkori baratnojenek,pont masnap erkeztett megaz uj "aru",volt yorkiejuk is.a parom azon nap elkuldte a penzt a bankszamlajukra masnap a kutyuska mar repult is hozza.

szoval magyarorszagrol utazott athenig kocsival,masnap mar repult thessalonikibe a kutyus.2 honapossan(ha egyaltalan volt annyi).1 heten belul megdoglott,es a valasza az eladonak annyi volt hogy ha ker masikat fel aron elkuldi.

2013. nov. 19. 11:21
 20/24 A kérdező kommentje:
2013. nov. 19. 11:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!