Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gr. -ban elek. Az osszes...

Gr. -ban elek. Az osszes kutyat Magyarorszagrol hozzak. Nem undorito?

Figyelt kérdés

itt szinte minden petshopban kolyokkutyakat lehet venni,ki vannak teve a vitrinbe.a neten is ha nem szaporitok arulnak akkor olyan "magankereskedok" akik heti egy ket alkalommal mennek Mo.-ra es 15-20 kolyokkel ternek vissza.rengetegen vannak.akarmilyen fajtat,nemut,szinut lehet venni,ha eppen nincs akkor max 5 nap alatt meghozzak rendelesre.

az elado kolykok 80%-a Mo-rol jott,a 15 Szlovakia,es a maradek Bulgaria es Szerbia ill. itteni.a kutyak ara 300-600 euro kozott mozog,de odairjak mindeggyikhez hogy ilyen meg olyan jo szuloktok vannak es keresre lehet tk is kerni a kutyahoz.egyszer kivancsi voltam igaz e lehet,mondtam hogy megveszem a kolykot,de kell a tk-je is,erre plussz 300 eurot mondott,mondtam nem baj,nekem kell,azt sem tudta milyen kifogast talaljon ki.persze h nem volt neki.

azt nem ertem hogy hogy tudnak a hataron athozni ennyi kutyat?ez nem torvenyellenes?vagy nem kellene annak lennie?

(igazi tk tenyeszto nagyon keves van).es az arak az egekbe szoknek


2013. nov. 19. 08:20
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

az egyik valaszolonak abban igaza van hogy itt nem veszik nagy szamba a torzskonyvet.

itt is lehet kapni olcsobb kutyat az aprohirdeteseken.de max 100 eu kulombseggel.

2013. nov. 19. 11:27
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Csak oltva,chipezve,útlevéllel lehetne kivinni kutyát,csak hát nincs határ,ahol megállítanák a rakományt ellenőrizni,vagy a csomagtartóban csempészik ki őket.És igen ,undorító,ahogyan azok is,akik megveszik az ilyen kölyköket és nem érdekli őket,hogyan hozták őket létre,,csak egy a fontos,hogy megszerezzék.De nem baj,sok állatorvosnak teremt ez munkalehetőséget.
2013. nov. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Akiteki ***** válasza:
100%
Hogy mi a baj vele? Az, hogy életekkel játszanak. Egy tenyésztő élete végéig tudja, hogy hol van, mit csinál a kutyája. Az ilyen szaporítóknak darab-darab, mintha nem is élőlény lenne. Aki ennyire érzéketlen, az más aljasságokra is képes. Ez a baj pl.
2013. nov. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Platypus ***** válasza:
100%

Furcsák tudnak lenni az emberek, ha állatokról van szó. Ha valaki drága telefont venne az aluljáróban egy gyanús külsejű embertől, akkor mindenki egyetértene, hogy milyen felelőtlen, és senki sem lepődne meg ha kiderülne hogy működésképtelen a cucc.

Ellenben ha kutyáról van szó, akkor megy a hőzöngés, hogy minek neki papír, kutyának kell, nem kiállítási majomnak. Csak éppen az a papír lenne, ami alapján számon lehetne kérni bárkit is, ha valami "gyári" probléma van a kutyával. És természetesen lesz probléma, mert ha már minden papírok nélkül, szőnyeg alatt megy, akkor sokkal jobban megéri csirkeólban elletni sorozatban a moslékkal etetett szukákat. Ha felfognák az emberek, hogy mire is való a papír és hogy valójában mennyibe kerül, akkor talán nem lenne ilyen rossz a helyzet.

2013. nov. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!