Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF vagy Prey dummy? Melyiket...

BARF vagy Prey dummy? Melyiket áldozzam fel a másik oltárán?

Figyelt kérdés

Nagy gondban vagyok.

Van egy dummys kiképzési módszer, aminek az a lényege, hogy a kutya a nap folyamán egy dummyból kapja meg a napi étel adagját (tápot). Ha valamit jól csinál, ezzel jutalmazom: kidobom neki, ő visszahozza, én kinyitom neki a cipzárt és ő eszik belőle. Ez nekem egy elég szimpatikus módszer, mondjuk eddig csak terápiás kutyásoknál láttam. Viszont úgy látom, nem tudom összeegyeztetni a BARF étrenddel, mivel hogy hurcizzak a dummyban nyers húst magammal?

Viszont a BARF étrend is tetszik.


A BARF nekem nagyon egészségesnek tűnik, sok jót olvastam róla - és a kutyáim egészsége nekem nagyon fontos. De én még saját magamat sem tudom rendszeresen táplálni, vajon elboldogulnék a BARF terheivel, vagy csak kárt okoznék azzal, hogy mittomén... elfelejtem hozzákeverni a vitaminokat, vagy elfelejtem előre kivenni a mélyhűtőből a húst, vagy elmarad az új adag megvétele...?


A prey dummys módszernél pedig az tetszik, hogy igen jól használhatónak tűnik, és talán segítene a kutyáim behívással, gátlással való problémáit orvosolni.


Melyik "éri meg" jobban? Melyiket válasszam?



2013. nov. 19. 20:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést. :D

Eddig mivel etettél?

Csak mert, aki nyerssel etet, az nem tér át tápra, max utazás közben, muszájból veszi elő a "tápos zacskót". :D

2013. nov. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Elnézést, ha rosszul fogalmaztam. Táppal etettem eddig.
2013. nov. 19. 20:58
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha pedig nem is nyerseztél, és nem is dummyztál eddig, akkor nincs mit feláldozni. :D
2013. nov. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
értem. hát, sztem amelyik szimpatikusabb, érdekesebb számodra. Az a biztos. :)
2013. nov. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A saját magam ellátására én is teljesen alkalmatlan vagyok, kb. kakaóscsigát szoktam enni, meg sajtos szendvicset, meg pizzát rendelni, szóval én is tartottam ettől, hogy nem fog menni ez a BARF dolog.

Aztán csak elkezdtem, és tényleg az van, hogy ha már BARFozol, akkor nem nagyon térsz vissza tápra. A múlt héten volt pár rohanós napom, így több étkezés is táp volt. Basszus, a kutya bekakilt éjjel, és minden egyes sétánknál is kakilt, pedig napi 2-t szokott hús mellett.

Komolyan mondom, lelkiismeretfurdalásom lett, hogy nem kapott szegény rendes kaját, pedig jó minőségű tápom van...

Egy turmixot előre összedobni pár napra, meg figyelni, hogy legyen kiolvasztva hús, nem olyan nagy dolog.

Sőt mióta BARF-ozok, fontolgatom, hogy elkezdek háztartást vezetni és végre magamat is normálisan etetem.

2013. nov. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

ma nézegettem képeket Barf before és after... volt egy kutya a fogairól 3 fénykép.

Tápos korszak az elsőn

Másodikon, valamivel később, már nyers etetés

az utolsó pedig már jó ideje nyers etetés.

Az első képen ilyen barna lerakódás volt a kutya fogán elég masszívan. Második képen már jóval kevesebb volt a fogkő, a harmadik képen már szinte tiszták voltak a fogai.


De voltak még képek kutyáról ekcémás,sebes bőrrel barf előtt. Utána meg hibátlan szőrzet, jó alak. :D

2013. nov. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
többféle tanitási módszer létezik, és nagyon sok belőle jó, és hasznos. De ugy gondolom, hogy a megfelelő táplálkozás sokkal fontosabb. Egy jó kondiban levő, egészséges , jókedvű kutyával tudsz csak dolgozni.
2013. nov. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os!


Pont emiatt fogok én is barfozni - mármint a fogkő mizéria elkerülése végett. (3 és fél éves, ezen idő alatt már volt 1x leszedve, mindazok ellenére, hogy sem konzervet nem adok neki, viszont rágnivalót bőven)


Kistestű kutyám van már adagolom neki heti 1-2 alkalommal a nyers húst ,havonta 1-2 alkalommal marharitkacsontot, de sajnos hosszú idő lesz mire teljesen átállok, mert elég macerás az emésztése és bizony ezt meg kell szoknia.


De ha a fogkövét nem kell szedetni - kutyának nem mosok fogat mert az abszolute természetellenesnek tartom - már azért is megérte:)

2013. nov. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

......jah és belinkelnéd ezt az előtte-utána dolgot?


Köszönöm!

2013. nov. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2013. nov. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!