Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehet a szomszéd?

Mit tehet a szomszéd?

Figyelt kérdés
A minap megfenyegetett minket, hogy ha továbbra is megugatja őt a kutyánk, akkor feljelentést fog tenni. Kertszomszédról van szó, közös a kerítés és amikor ő kijön a kertjébe, a kutyánk megugatja. Egyebet nem tud felhozni ellenünk, csak ennyit, ugyanis alapvetően egy jámbor, barátságos fajtáról van szó, ráadásul csak ezzel az egy szomszéddal viselkedik így, ezért azt sejtjük, hogy a kutyát provokálja és hergeli, ha mi nem vagyunk otthon. Valóban tehet feljelentést? Vagy csinálhat bármilyen hatósági ügyet a dologból? Mit lehet tenni ilyen helyzetben?

2013. nov. 20. 08:02
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Csendháborítás 0-24 között bármikor lehet.


Akkor minősül csendháborításnak, ha nem rendszeres, hanem pl épp olyan nagy bulit csaptok, h tőletek zeng a település. Ha viszont ez minden nap van, akkor már birtokvédelem. Tehát a rendszerességtől függ.


Attól, h engedélyezett az állattartás, még lehet belőle ügy, ugyanis állatot úgy kell tartani, h mást a zháborítatlan birtoklásban ne zavarjon. De mivel a kutyád nem állandóan ugat, csak akkor, mikor épp az a szomszéd van kinn, így egyik sem állja meg a helyét.

2013. nov. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! A kerítéssel kapcsolatban lépni fogunk. Ha a probléma továbbra is fennáll a szomszéddal, akkor azt hiszem, elkerülhetetlen lesz a konfliktus elmélyülése, hacsak nem változik meg egy adott helyzet gyökeresen (vagy a kutyánk fejezi be a szomszéd megugatását, vagy a szomszéd hozzáállása fog megváltozni - reális esélyt azonban egyikre sem látok őszintén szólva).
2013. nov. 20. 13:28
 23/28 anonim ***** válasza:

1. Ha a szomszéd elkezdi a kerítést rángatni (vagy más módon provokálni), akkor azt azonnal fényképezzétek le illetve vegyétek fel a hangját.


2. A többi szomszédot kérjétek fel arra, hogy tanuskodjanak mellettek, hogy a kutya nem állandóan ugat.


3. Ha a szomszéd kijön, a kutyát azonnal hívjátok magatokhoz és ültessétek le csendben, amig megszokja, hogy a szomszédra így kell reagálni.

2013. nov. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

A fénykép nem rossz ötlet. Sajnos tegnap nem volt annyi lélekjelenlétem, hogy fényképezzek, de jó lenne, ha erre sort keríthetnénk, hogy nekem is legyen egy épkézláb bizonyítékom. A falszomszédot kérdeztük, hogy őt zavarja-e, szinte kinevetett minket, hogy egyáltalán nem. Másokkal nem vagyunk közvetlen érintkezésben és úgy tudom, hogy csak a fal- és kertszomszéd hozzájárulását vagyok köteles kikérni, födémszomszéd szava ilyen tekintetben már nem mérvadó. Társasházról van szó, nem egyedülálló családi házról, így gondolom, hogy ez a szabályozás van érvényben, de ennek is utána fogok nézni. Ha kompletten az egész lakópark hozzájárulása kell, nyilván elindulok és egyesével fogom a szomszédok véleményét megkérdezni. A harmadik általad ajánlott variáció él a mai napig, ezt tesszük és a kutya szót is fogad. Ha nem vagyunk otthon, nem tudunk rászólni, nem mellesleg nem tudhatom, hogy milyen impulzus éri a kutyát a szomszéd felől, így én hiába nevelem és koordinálom a kutyát, ha nem vagyok otthon és a szomszéd mondjuk provokálja direkt is. Sajnos kinézem belőle a hozzáállása alapján.


Lehet, hogy furcsának tűnök, de minden ötletet jegyzetelek, amit írtok. Óriási probléma ez most nekünk és nagyon gyorsan szeretnék rá megoldást találni. Így köszönök minden segítő tanácsot!!!!

2013. nov. 20. 13:48
 25/28 A kérdező kommentje:
Nem társasház, sorház (bocsánat, bár nem tudom, hogy a kettő között ilyen tekintetben van-e különbség. Annyi mindenképpen, hogy minden lakáshoz tartozik egy saját kert, ahol kutya tartható. Ha jól tudom, nagytestűből egy, bizonyos testtömegig 2-3, macskából összesen öt tartható).
2013. nov. 20. 13:49
 26/28 anonim ***** válasza:

Tévedés. A Kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló kormányrendelet kimondja, h kistestű ebnek 10, közepesnek 15, nagynak pedig 20 nm hely kell. Csoportos tartás esetén csak 6 nm/kutya az előírás. (az már más tészta, hogy ezzel a hülye közösségi együttélés szabályai bevezetésével az önkorik megint mondhatnak nemet az állattartásra).


Illetve még most, míg nincs baj és nem fordít ellened valakit kérj minden szomszédtól (utca másik oldala, illetve falszomszéd, ha van akkor telekszomszéd is) egy nyilatkozatot, amelyben kijelenti, h a kutya nem ugat állandóan és a néhai ugatás nem zavar.


Ha netalán ügy lenne belőle, akkor megspróolsz maganak egy kört előre.

2013. nov. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

A társasház alapító okirata szerint így tarthatok csak állatot tekintettel a kertek méretére. Összhangban van a rendelettel, nem írja felül, vagy nem szigorítja azt. Igaz, maga az alapító okirat 2007-es keltezésű, de nem tudok róla, hogy ezt módosították, vagy megsemmisítették volna, de ennek is utána fogok nézni. Több szomszéd is tart kutyát, többnyire kis- vagy közepes testű kutyákat, így nem mi vagyunk a kakukktojás. Ma reggel is úgy mentünk el otthonról, hogy egy hangja nem volt a kutyának, pedig a szomszéd is mozgolódott. Igaz, amíg otthon voltunk, tudtuk volna fegyelmezni, de nem volt szükség rá. Egyértelmű, hogy tegnap előtt a konkrét provokációra reagált úgy a kutya, ahogy.

Talán megoldódik ez a probléma, a kerítés megerősítéséhez szükséges anyagot már megvettük, hétvégére fel is helyezzük. Köszönöm a sok-sok segítséget!!!!

2013. nov. 21. 08:21
 28/28 anonim ***** válasza:
Esetleg pár napig maradjon valaki töletek otthon a szomszéd tudta nélkül és bentröl fényképezze/videózza a szomszéd provokáló magatártását, vagy használjatok kamerát. Akkor lesz bizonyítékotok arra, hogy a a hibás nem a KUTYA, hanem a SZOMSZÉD!!!!
2013. nov. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!