Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért inkább kanokat tartanak...

Miért inkább kanokat tartanak az emberek?

Figyelt kérdés
Miééért? Nem értem.
2013. nov. 20. 18:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig is szuka párti voltam. Most két szukám van, de a 3. is szuka lesz.:)
2013. nov. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Én eredetileg kant akartam, mert mindig szuka kutyám volt, és egyszerűen kíváncsi voltam, hogy milyen lehet, illetve bevallom az is tetszett, hogy nagyobb, robosztusabb termetük van. Aztán végül a győzött a józan ész, és inkább szukát hoztam el a könnyebb kezelhetőség miatt. Olyat még bevallom sosem hallottam, hogy valaki azért preferálta volna a kanokat, mert olcsóbb az ivartalanítása..
2013. nov. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Én szuka párti vagyok teljes mértékben.

Saját tapasztalatok végett.

Gyerekkoromban volt otthon két német juhászunk, egy kan, és egy szuka.

Ugyan abban a neveltetésben részesültek, teljesen egyformán volt bánva velük, és egyszerre is kerültek hozzánk, mert egy alomból voltak.

A szuka egy tünemény volt, kenyérre lehetett kenni, sokkal behódolóbb volt, és könnyebb eset, mint a kan.

A kannal ivarérés után egyfolytában küzdeni kellett a falkavezérségért, nem egyszer mordult fel, ha neki nem tetszett valami, hiába is volt a következetes nevelés, ő egyszerűen nagyon nagyon domináns volt. Szóval a dominánsabb kutyák közül is kitűnt a dominanciájával.

Ez a saját kutyákkal való tapasztalat. Más kutyákkal meg pl, ha a kutyasuliban vagyunk, és egy kan, ami kölyök kora óta ott van, eléri az ivarérettséget, akkor teljesen kifordulnak magukból. Elkezdenek mindenkit ledominálni, mindent megjelölgetnek, azt hiszik, hogy övék a kutyasuli, és a benne tartózkodó emberek, és kutyák is.

A szukákat simán ellehet engedni akár 10-et is játszani, mert még egyszer sem volt viszálykodás, de a szukák közé mindig csak egy kan mehet, mert ha kettő van, akkor garantált a bunyó.

Egyszer voltak elengedve egyszerre két kan, a szukák futkostak, játszottak, a két kan meg tudomás se vett a játék lehetőségéről egyből egymáshoz mentek "ismerkedni" és ha nem figyeltük volna őket, akkor komolyabb verekedés is lehetett volna.

Az én kutyámmal se volt még sose baj, pedig ő is azért mondatni, hogy domináns.

Szóval, én ezek miatt preferálom jobban a szukákat, mint a kanokat, és a mostani szukám mellé is csakis szukát tervezek venni.

Az ivartalanítás meg alap szerintem, és tök mindegy, hogy 18.000(szuka) vagy 15.000(kan) (a mi dokinknál) mert ha kutyát vállalok, akkor az ilyeneket is beleszámolom.

Ja, és még kitérek, az ivartalan kanokkal nincs semmi bajom, csak az ivarosokkal, de nekem akkor se kéne kan, hiába is ivartalaníttatnám.

2013. nov. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
81%

Gyerekként ismerős kutyáját pesztrálgattam, aki végül az enyém lett utolsó 1,5 évére...kan volt :)

Valahogy kant kerestem másodiknak is, így lett Argos.

Szukákat csak ismerősöknél látok így...vhogy tök másak...hisztisebbek, nem feltétlenül egyszerűbben nevelhetőek :D

Nekem már hiányozna a kanok köcsögölése, bunkósága...bár sokszor a szukák szemetebbek tudnak lenni :)

Élet majd hozza, hogy milyen nemű lesz a köv. kutya...

Ja igen...a tüzelés...azt nem akarom :P Tudom, ivtalanítás...de ha lesz fajtatiszta kutyám, valszeg x ideig nem lesz ivtalanítva...szukaként meg...ajjaj :D

Meg a kanok sokkal impozánsabbak, karakteresebbek küllemre...legtöbbször!

2013. nov. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
30%
Fogalmam sincs. Nekem 3 szukám van, úgy kb soha az életben nem tervezek kant venni, valahogy nem érzem természetesnek. Akárhova megyünk, az jön le, hogy nekik semmi máson nem jár az eszük, csak a d*gáson, és persze ezt mi szívjuk meg. Én meg elvárom a kutyámtól, hogy én legyek neki az első, ne a farka. Szuka kutyáimmal még soha semmi gond nem volt, viselkedésileg, sem a tüzelés miatt. Mindenkinek más jön be.
2013. nov. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
Lepontozóknak: hajrá! :D
2013. nov. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Akiteki ***** válasza:
Nem tudom mivel érdemelted ki, de adtam neked plusz pontot. Most jó! :)
2013. nov. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!