Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki HELP a kutyámat el...

Valaki HELP a kutyámat el akarják vinni? (2)

Figyelt kérdés
Múltkor már írtam, hogy el akarják vinni a kutyám. Most ott tart az ügy hogy meg van a 2/3-os többség aki aláírta a papírt hogy elkerüljön a kutya.Mi most panel házba lakunk és ilyen határozott idejű szerződés van az önkormányzattal. Mit lehetne tenni. Mert van egy olyan házirend, hogy csak a lakok beleegyezésükkel ehet kutyát tartani, de viszont a törvény meg azt mondja, h bárki tarthat kutyát és a törvény erősebb. Valaki segítsen, nem tudnám elhelyezni a kutyát sehol nem, akarom, hogy elvigyék főleg nem menhelybe vagy elaltatni.
2009. nov. 20. 05:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Készülj fel a legrosszabb eshetőségekre, és akkor nem érhet akkora csalódás! Tervezz meg mindent! Írj egy listát azokról, akiknek szívesen adnád oda a kutyádat örökre, ha az szükséges (persze csak olyanoknak írd fel a nevét, akik akarnák is azt a kutyát, és a körülményeik is megfelelőek az állattartásra). Írj még egy listát, de most azokról, akik ideiglenesen el tudnák szállásolni az állatodat, ha ez lenne az egik megoldás. Írj egy harmadik listát az olyan szervezetekről, egyletekről, menhelyekről, ahová szükség esetén beadhatod a kutyádat (akár örökre is). Írj meg egy sablonhirdetést, ha arra kerülne sor, hogy elajándékozd a kutyádat (javaslom, hogy ne pénzért add, mert az ajándékozott kutyákat hamarabb elviszik, mint amelyekért fizetni kell). Hogy a reménynek is adj esélyt, járd körbe a falud/városod tömbházait, és az ottani lakóktól vagy a közös képviselőtől érdeklődj, hogy ott hogyan alkalmazzák az ebtartás szabályát! Ha ők nem tudnak nyilatkozni, akkor a földszinten keress olyan plakátot, ahol ez ki van függesztve (elvileg minden emeletes házban kell, hogy valamilyen tájékoztatást kapj bármilyen formában). Ne csak egy házba menj be, akkor se, ha már 2-3 választ kaptál! Ha fel vagy készülve így a "legrosszabbakra", már van esélyed, hogy lelkileg "túléld" ezt a dolgot. Sok szerencsét, és írj, ha van valami változás!
2009. nov. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ilyen nincsen. Ha már ott van a kutya nem vitethetik el, maximum megbüntetnek ha már volt olyan szabály, hogy nem tarthatsz kutyát és te megszegted. Igaza volt annak aki azt írta, hogy az önkormányzat rendelete a mérvadó. El meg főleg nem altathatják. Miért nem fogadsz egy ügyvédet? Egy kérdés kiírásával semmit nem érsz el, én már rég tettem volna az ügy érdekében, ha mást nem felpofozom a kedves hangadó szomszédot de úgy istenigazából..
2009. nov. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Szegeden lakunk és Valami Amerikai Stafford Terrier mert kiderült hogy keverék de nincs ezzel baj.És aztért akarják elvinni mert állitolag

Bepiszkit mindg a házba de ez csak 2x fordult elő.és fel is takaritottam de ez még májusba volt.A házirendbe az van Hogy 1 kutya 2 macska

és valami kisebb állat tartaható a lakásban.De uristen milyen má hogy eleakrják vitetni a kutyám ,ennyi erövel utálom a fenti szomszédot

nem tetszik a pofája csinálok iylen papirt h mindenki irja alá h költözzön el innen.MIndig porázzal lépcsőn viszem le.

2009. nov. 20. 14:52
 14/18 anonim ***** válasza:
07.34 vagyok. A társasháznak nincs joga a te magántulajdonodat vagyis kutyádat elvitetni, a társasház nem hatóság. Az bőven nem elég ok, ha kétszer odapiszkított, utoljára fél évvel ezelőtt, de te feltakarítottad. Ha rendszeresen odapiszkítana, az már elgondolkodtató lenne. Ha pórázon, szájkosárral vezeted a házban, senkiben kárt nem tett és nem kisérelt meg megtámadni senkit, akkor semmilyen jogalapjuk nincs arra, hogy az eltávolítását kezdeményezzék. És mindenesetre nem a társasház fog sintért hívni, hanem az önkormányzathoz jelenthetik be az igényüket, az önkormányzat pedig köteles alaposan kivizsgálni, a helyzetet mindkét oldal megkérdezésével jegyzőkönyvezni, amiből egy példány neked is jár, és a vizsgálat fényében intézkedni. Ez nem megy máról holnapra, és ha a kutyád nem vad, a lakótársakat az életvitelükben nem akadályozza, akkor nincs joguk elvenni, tehát megnyugodhatsz.
2009. nov. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Egyébként akár rendszeresen is piszkíthatna a lépcsőházba, amíg feltakarítod abba sincs joguk beleszólni.
2009. nov. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

anyádat pontozzátok le, mocskosak csesszétek meg a kutyáitokat mind meg kéne nevelni és nem lenne velük gond. száradna le a póráz a kezetekből, mocsok, szemét utolsó senkiháziak... és azzél is száradjatok el, mert nem fogadjátok el a másik véleményét... NEM MINDENKI szereti a kutyákat, valaki retteg tőlük, mert nem tudják őket megnevelni!!!! aki nem tudja az ne tartson kutyát!!!!!!!

(nem a kérdezőnek mondom, hanem annak a szemét senkinek aki lepontozott...)

2009. nov. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
66%
kedves utolsó! nem én pontoztalak le egyébként, de a válaszreakciódból látszik, hogy meg is érdemelted. ezen így kiakadni, mit ne mondjak, szánalmas. látod az ilyen embereket kéne kitiltani egy lépcsőházból, véleményem szerint te többet ártesz a közösségnek, mint egy kutya. amúgy meg ha észrevetted volna mindenki le van pontozva, nem csak te, de elismerem, ehhez már gondolkodni kéne, a stílusodból ítélve meg neked az nem megy, mert süt belőled az ostoba rosszindulat. így visszanézve, én is adtam neked egy piros kezecskét, ezzel is szép napot és jó bosszankodást kívánva!
2009. nov. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
66%
Hát ez a fazon tényleg szánalmas XD Úgy látom ma már nem csak a kutyák lehetnek ideggyengék. Talán az emberek szaporodását is korlátozni kéneXD
2009. nov. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!