Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Zajfóbiás a kutyám? Bővebben...

Zajfóbiás a kutyám? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
2 és fél éves rotti szukám van. Soha nem volt a bátorság mintaképe, de mostanábban szinte retteg a forgalmi zajoktól (villamos, vonat, sziréna). Pánikba esik, én közömbösen vezettem tovább, mintha semmi nem történt volna a forgalmas helyeken, de egyre nehezebb, nem hogy megszokná a zajokat, napról-napra jobban retteg, ha az adottt forgalmas útvonalon haladunk át. Utána ha kiérünk a parkban jót játszik egy órán át, hazafele a forgalom miatt ismét kezdődik a rettegés. Jól teszem ha erőltettem a hangos helyeken a sétát, vagy keressünk inkább csendesebb helyeket, ahol stresszmentesen közlekedhet?
2013. nov. 26. 21:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
6%
én nem kisérleteznék ezzel a kutyával. A stressz veszélyes dolog, meg is ölheti. Ráadásul már 2 éves elmúlt, változni nem fog. Menjetek nyugodtabb helyeken.
2013. nov. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

2 megoldást javasolnék, vagyis 3-at. Vagy sokkterápia: pár napig csak a zajos útvonalon sétáltok, minél többet, lesz hiszti, de nem szabad idegesnek lenned vagy feladnod. Vagy fokozatos hozzászoktatás, tehát pl. cikkcakkban mentek. Vagy 1-2 napig koplaltatod,cés a kajáját arra kapja meg, ha a zajos út mellett feladatokat teljesít. Nem kell komoly, elég az elején ha rádnéz, leül stb. Amúgy dec. 9én pont lesz egy szeminárium erről a témáról az akela kutyaiskola szervezésében.


-kispalikee-

2013. nov. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!