Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be merjem vállalni, egy...

Be merjem vállalni, egy határozott, engedetlenséget nem tűrő neveléssel? (további kérdések lent)

Figyelt kérdés

Rottweilert szeretnénk, de kérdéseim lennének. Nem kezdő kutyás vagyok.

Télen fáznak? Természetesen udvaron tartva, ha csak sima ólja van, nem szigetelt.

Emellett minden hasznos infó érdekel.

Még nem tudjuk, hogy szukát, vagy kant válasszunk. "A kan és a szuka jelleme eltérő; szuka szelídebb és kevésbé magabiztos." Ez miben tükröződik meg? Akinek már mindkettővel volt dolga, mi volt köztük a jellembeli különbség? Vagy csak hasonló mértékű, mint bármely más fajtánál?


2009. nov. 20. 20:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs róluk sok tapasztalatom, de mindeféleképpen megbízható tenyésztőtől szerezzétek be, aki később, probléma esetén segítséget, tanácsokat tud adni. ;)
2009. nov. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Vedd meg a harcikutyák című könyvet! A roti is oda tartozik!

A nevelésben és a tartásában is segítség lesz!

Egyébként kezesebbek a szukák, ha arról van szó, hogy családban van, de jobban is őrzik a falkájukat!

Azaz titeket, házat, kertet....

A kinti tartással kapcs: ha kezdettől fogva kint tartod, akkor a kutyi télen bundásodik kicsit, illetve zsírréteget növeszt, mivel rövid szőrű, semmiképpen ne tekintsétek elhízásnak!!!! Tavasszal leadja!

Azért egy pokróc az mindig baráti :)

2009. nov. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A roti egy szuper, okos kutyafajta, szerintem jó választás. Nem különösebben nehéz nevelni, tanítani, mint egy másik kutyafajtát, ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá is, nem kell hozzá különösebben nagyon kemény kéz. Csak a rossz híre a nagy, igazi valóságalapja nincsen (a szaporított, ideggyenge, és a félrenevelt, hozzá nem értő kezekben lévő kutyák miatt).

Jó, következetes, alapos nevelés mellett csodálatos és hűséges társ fog válni belőle.

Lehet kertben is tartani, de a házát mindenképp szigetelni kell télire. Ez minden kutyának kijár, nemcsak a rotinak.

Kan-szuka: általánosságban mondják, hogy a szuka kutyák bújósabbak, kedvesebbek, de igazándiból kutyafüggő, vannak nagyon bújós kanok és tartózkodóbb szukák is.

A kan tüzelési időszakban "megőrülhet", jelöl a kertben, talán kicsit dominánsabb, erősebb.

A szuka tüzeléskor szintén hajlamos lehet elmenni, tüzeléskor pettyez, bejárhatnak a kertbe a kanok, vemhes lehet (érdemes 7-8 hónapos korában ivartalaníttatni).

Te döntsd el, melyik nem a szimpatikusabb.

Érdemes egy jó tenyésztői kennelt választani, hogy ne legyen idegrendszerből fakadóan, genetikailag ideges vagy kiszámíthatatlan jellemű kutyád. Illetve számomra az is fontos lenne, hogy a szülők munkakutyák legyenek, így azt is lehet látni, ők hogyan dolgoznak, milyen eredményeik vannak, ebből sok tanulságot le lehet szűrni az alomra vonatkozóan.

2009. nov. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A 3. válaszoló már meg is előzött, mert már később jutott eszembe, hogy azt kifelejtettem a kérdésekből, hogy: MIKOR AJÁNLOTT IVARTALANÍTANI A KANT/SZUKÁT?

Viszont az óljával kapcsolatban két eltérő választ kaptam. Természetesen jó meleg rongyot, vagy kabátot tennék be neki, azt mindenképpen. Még szüleimmel egy nem teljesen fajta tiszta labradorunk volt (a füle nem úgy állt, és fekete színe ellenére volt pici, fehér zoknija). Neki elég volt a sok meleg rongy az ólba...sőt sokszor be se ment még télen se.

Amúgy kezdettől kezdve kinti kutya lenne, mert akármilyen nagy esetleg a ház, szerintem egy ekkora kutyának szenvedés a lakásban az élet.


Várom a további jó ötleteket, tanácsokat, ezzel a fajtával kapcsolatban! Mert bár mint említettem nem vagyok kezdő kutyás, de kezdő rottweileres vagyok :)

2009. nov. 21. 12:11
 5/12 anonim ***** válasza:

3. vagyok ismét.

Az ivartalanításról még: igen, 7-8 hónapos korban ajánlott, szukáknál ez az első tüzelés előtti, kanoknál pedig a "dominánskodás" kialakulása előtti kor. Ha szukát választasz, és mégis el kezd tüzelni, akkor sincsen nagy baj, meg kell várni a 3 hetet, amíg vége (csak nagyon oda kell rá figyelni. Ha "tyúkhálós" vagy faléces a kerítés, akkor meg érdemes elzárni, mert kerítésen keresztül is megoldják). Ha mégis vemhesül, akkor ha 1-2 héten belül elviszed ivartalanításra, még ott sincs baj.

Kanoknál nem szükségszerű, de én preferálom náluk is. Elsősorban túlzott dominancia hajlamnál vagy szökdösésnél szokták ajánlani, még a rossz szokások berögződése előtt.

Az ólra visszatérve: persze, a kutya télen is kifekszik a hóba, kinn van - napközben. De éjszaka, amikor nyugi van, és ő is csak fekszik, nagyon át tud ám hűlni. Ezt te nem látod, mert alszol. A szigetelt ól nem azért fontos, hogy te ne lásd napközben vacogni, remegni (amit úgy sem látsz, mert mozog, illetve melegebb van), hanem azért pl., hogy éjszakánként ne "fagyjon" át, és az izmai, ízületei idős korára is egészségesek, jók maradjanak.

Amúgy a szigetelés nem egy nagy vasziszdasz: veszel egy hungarocel táblát, és az ól négy falára +a plafonra méretre vágod, rögzíted, rá mehet valamilyen szőnyeg vagy szintén méretre vágott OSB lap; és úgy a rongy, kabát. Az egész ház rá egy raklapra, így alulról sem nedvesedik át.

Ha nagyon nagy az ól, akkor érdemes belülről megcsinálni, ha a mérete túl kicsi lenne, akkor pedig kívülről.

Egy OSB lap kb. 6000 Ft, az bőven elég az egész ólra, szerintem a hungarocel is ekörüli árban van. Ha a kutya még csak tervben van, akkor ezt igazán nem nehéz összehozni.

2009. nov. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ez olyan aranyos...gondoltam megosztom veletek is: Kutya fohász

1. Minden elválásunk - még ha rövid időre is hagysz magamra - fájdalmas nekem. Kérlek, vedd ezt fontolóra, mielőtt magadhoz veszel.

2. Ne szidj, és ne büntess szigorúan. Neked van munkád, szórakozásod, vannak barátaid és céljaid - de nekem csak Te vagy...

3. Kérlek, adj időt arra, hogy megértsem, mit vársz el tőlem.

4. Mielőtt megütnél, gondolj arra, hogy könnyedén összeroppanthatnám a kezedet - mégsem tennék ilyet soha.

5. Kérlek, néha beszélj hozzám. Ha szavaidat nem is mindig értem, a hangodat és hangsúlyaidat jól ismerem.

6. Gondolj arra, hogy valamikor szabadon éltem. Engedd, hogy időnként erdőn-mezőn mozoghassak - ez jót tesz neked is.

7. Kérlek, ne sajnáld tőlem a jó falatokat. Legjobban akkor ízlenek, ha Tőled kapom - s igyekszem megszolgálni érte.

8. Te vagy az én gazdám - és nem mások. Ezért kérlek, ne kényszeríts arra, hogy idegennek is szót fogadjak, vagy bohóckodjak nekik, s ne alázz meg előttük.

9. Ne feledd, hogy idővel nekem is kialakulnak az egyéni tulajdonságaim, szokásaim és érzelmeim. Fogadd el, hogy számomra ezek ugyanolyan fontosak, mint Neked a sajátjaid.

10. Kérlek, gondoskodj rólam, ha beteg vagy öreg leszek - hiszen Te is leszel egyszer...

A kutyád

2009. nov. 21. 22:04
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kutya fohász nekünk is ki van téve a kutyasulin. :)


A rotikról annyit hogy nagyon jó kutyák, ha jól vannak nevelve. Alapjában véve nem árt velük határozott lenni, én egy engedelmességi tanfolyamot is tudnék ajánlani, ami erősíti a kutya-gazdi kapcsolatot, és a kutya is engedelmes lesz, szocializált.

A ház szigetelését én is ajánlanám, az izületek miatt. Télen nagyon jó vastag bundát növesztenek, de akkor is. Hosszú távon nem tesz nekik jót a sok hideg, mint ahogyan egyik másik kutyafajtának sem.

Mindenképp jó kenelből vegyél törzskönyves kutyát, mert nem mindegy hogy milyen az idegrendszere, stb.

Most kb. ennyit tudok hozzáfűzni de ha eszembe jut majd még valami akkor azt leírom. :)


Üdv: sly

2009. nov. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
11.21-én 15:34-es válaszoló által írt kutyaól szigetelés már megteszi? Megfelel neki? Mert én sokkal bonyolultra gondoltam, de egy ilyet simán...
2009. nov. 24. 22:05
 9/12 A kérdező kommentje:
Bocs, 15:37-es volt és nem 15:34-es :)
2009. nov. 24. 22:06
 10/12 anonim ***** válasza:

15:37-es vagyok. Persze, ha gondosan csinálod meg, (nem szelel sehol), raklapra rakod + egy takaró belülre, akkor elég.

A hungarocel helyett ezt a sárga izét is használhatod, csak nem jut eszembe a neve ( [link] Talán valami gyapot vagy mi.

Te mire gondoltál szigetelés gyanánt?? :)

2009. nov. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!