Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be merjem vállalni, egy...

Be merjem vállalni, egy határozott, engedetlenséget nem tűrő neveléssel? (további kérdések lent)

Figyelt kérdés

Rottweilert szeretnénk, de kérdéseim lennének. Nem kezdő kutyás vagyok.

Télen fáznak? Természetesen udvaron tartva, ha csak sima ólja van, nem szigetelt.

Emellett minden hasznos infó érdekel.

Még nem tudjuk, hogy szukát, vagy kant válasszunk. "A kan és a szuka jelleme eltérő; szuka szelídebb és kevésbé magabiztos." Ez miben tükröződik meg? Akinek már mindkettővel volt dolga, mi volt köztük a jellembeli különbség? Vagy csak hasonló mértékű, mint bármely más fajtánál?


2009. nov. 20. 20:45
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Szigetelés: igazán nem tudtam, úgy gondoltam, hogy van olyan ól, ami már eredetileg szigetelt, csak a nem szigetelthez képest az méregdrága.

Amúgy egy rotinak kb. mekkora ház kell? Hogy majd tudjam kívülről, vagy belülről rakjam a szigetelést.

Köszi!

2009. nov. 27. 10:11
 12/12 anonim ***** válasza:
télen nem fáznak, mint minden kutyának, nekik is van téli bundájuk, inkább a nyarat viselik nehezebben, mivel feketék. a kanok képesek gazdájukra morogni, ha nem hagyod békén, pl. felébreszted, és cseszegeted. a szukák elfogadják, hogy egy falkavezér van, és a család többi tagja is felsőbbrendű nála. a kanok szoktak élre törni, ha ezeket a jeleket észrevesszük, nem lesz gond. nekem szukám van, de amikor megvettem, láttam mindkét szülőjét, bár ott a szuka agresszívabb volt. a kan odajött hozzám, és a lábamnak dőlt az oldalával, és várta, hogy simogassam. és szó nélkül tűrték, hogy elviszem a kölyküket.
2010. ápr. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!