Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatenyésztők milyen egyetem...

Kutyatenyésztők milyen egyetem melyik karán végeznek? Sima állattenyésztés?

Figyelt kérdés
2013. nov. 30. 14:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

* tenyészteni NEM 30 kutyával kell egyszerre,tehát a telek mérete nem releváns.


Állattenyésztő mérnöki karra egyébként jelentkezhetsz,ha meg van hozzá a pont és a kitartás,mert állattenyősztői mérnököket foglalkoztatnak is kellenek is.De ez haszonállatra vonatkozik,de a kutyák is benne vannak a tananyagban.


Végig kell csinálni az egész képzést,mert mester szakra nem mehetsz akárhonnan,előtte az alapképzés is kell,mert arra épül a mesterszak.

Szóval ez minimum 5 év még.

2013. nov. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz, ha például állatorvosnak tanulsz. Ott valszeg jóval többet tudsz meg a kutyákról, mint bármelyik említett szakon.
2013. nov. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
64%

én agrármérnökként mondom neked, hogy ha meg akarsz élni, akkor ne menj se állattenyésztő mérnöknek, se állatorvosnak. el is magyarázom röviden miért


Én debrecenben tanultam, egyetlen 1 lány jött erre a szakra (állattenyésztő mérnök), aki szintén kutyázás miatt vette fel. Nem gazdagodott meg belőle, elhiheted, Magyarországon az állattenyésztés a béka segge alatt van, köszönhetően az EUs rendszabályozásnak, tehát igen kevés hely van ahol el lehetne helyezkedni és ott a xar-lapátoláson és a takarmányozáson kívül mást nem is nagyon fogsz tudni csinálni, esetleg irodára tudnál menni, de ahhoz meg úgy tudom kell még valamilyen auditoros képzettség, ez nem tudom pontosan.


Állatorvosnak meg azért mondom hogy ne menj, mert amilyen undorító, mocskos dolgok mennek ott, kb mint az orvosin... Ahol anyuci, apuci bőre alatt is pénz van, illetve van protekciód, 90%-ban csak akkor kerülsz be, a 10% pedig az aki gimiben színötös ezekből a biokémiai tárgyakból. Sok ismerősöm van, akiknél lelkiismeretesebb emberrel aligha találkoztam életem során és hihetetlen elkötelezett szeretettel voltak az állatok iránt, és sokszor tényleg csak ezek miatt a prűd dolgok miatt nem kerülhettek be a suliba. Szóval itt NAGYON kell akarni, de akkor már általánosban is csillagos ötösnek kellene lenned bioszból, kémiából és fizikából.

2013. nov. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
82%

"Állatorvosnak meg azért mondom hogy ne menj, mert amilyen undorító, mocskos dolgok mennek ott, kb mint az orvosin... Ahol anyuci, apuci bőre alatt is pénz van, illetve van protekciód, 90%-ban csak akkor kerülsz be, a 10% pedig az aki gimiben színötös ezekből a biokémiai tárgyakból." Te mi a jó Istenről beszélsz? Én az állatorvosira járok és az évfolyamra járó 110 ember közül 10-en vannak költségtérítésesen, a többiek mind kemény munkával kerültek be a felvételi pontok alapján. Egységes a felvételi rendszer, senki nem a pénze miatt kerül be, úgyhogy nem tudom mire alapoztad ezt az állításodat. Eddigi tapasztalataim alapján az egyetem oktatói is nagyon korrektek, lelkiismeretesek, egyikről sem tudom elképzelni, hogy bárkit átengedne egyetlen vizsgán is pénzért.

Kérdező! Szerintem ilyen állattenyésztő szakokat nem érdemes elvégezni, mert nem fogsz belőle megélni, és a tananyag nagy része is leginkább a haszonállatokra koncentrálódik, a kutyákról sokmindent nem fogsz tanulni. Ha érzel magaban kellő kitartást és akaraterőt, akkor jelentkezz az állatorvosira, ha viszont nem szeretnél ennyit tanulni, akkor válassz egy teljesen más szakot, ami érdekel és ami mellett HOBBIKÉNT fogod tudni űzni a tenyésztést.

2013. nov. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nagy hülyeség, hogy ahhoz, hogy valaki jó tenyésztő legyen kell állattenyésztői végzettség.

Ezt pont azért mondom, mert középsuliban is tanultam állattenyésztést meg egyetemen is tanulok és nem sok köze van a kutyákhoz. Van pár alap, ami esetleg lehet segitség, de ez lófinggal egyenlő. Inkább a haszonállatokról van szó benne...Aki azt mondja, hogy olyantól nem venne kutyát akinek nincs ez a végzettsége látszik, hogy mennyire nincs fogalma róla, hogy mit tanitanak.

A másik, hogy egy kezdő is hozhat le nagyon igéretes almot, láttam már erre példát...

Szerintem tenyésztő az legyen, aki nagyon belebolondul egy fajtába, és örömmel foglalkozna evvel, mint hobby, mert megélni nem nagyon fog belőle senki, már persze, ha rendesen lelkiismeretesen csinálja. Tanuljon sokat a fajtájában elismert tenyésztőktől, olvasgasson, elemezgessen, nyugodtan kérje ki a tapasztaltabbak véleményét és igy sokkal többet elfog érni, mint az állattenyésztői egyetemmel. Még ha egyesek ilyen helyről nem is vennének kutyát.:)

2013. nov. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Akiteki ***** válasza:
89%

A kutyatenyésztés egy hobbi, ezért sehol a világon nem tanítják iskolában.

Iskolában, egyetemen, tanfolyamon szakmákat tanítanak, amiből majd meg lehet élni, ha nincs túlkínálat.

A kutyatenyésztés egy drága hobbi, amit az adott fajta szerelmesei engednek meg maguknak abból a célból, hogy minél szebb és jobb kutyák szülessenek náluk és ezt a világnak és egymásnak is meg tudják mutatni. Ennek érdekében rengeteget foglalkoznak a kutyáikkal, összeolvasnak mindenféle könyveket a kutyákról általában és az adott fajtáról, valamint megosztják egymással a tapasztalataikat akár személyesen, akár külföldi tenyésztőkkel levelezésben. Ahogy a bélyeggyűjtést sem tanítják iskolában, mindenkinek magának kell rájönnie, mitől olyan értékes a Kék Mauritius, a kutyatenyésztésben is azt a csodát keressük, mikor egy felnövő kutyában meglátjuk a tökéletességet.

Aki azzal kérkedik, hogy ő attól tenyésztő, hogy végzettsége van hozzá, az csak egy kilóra szaporító (találkoztam nem egy ilyennel), messzire el kell kerülni, sosem szabad ilyen helyről kutyát venni.

Ha egy kis időt szánsz rá és bármilyen fajtában honlapokat nézegetsz, meg fogod látni, hogy tenyésztő nem a papírjait mutogatja, hanem a kutyáit. A cél nem az igazolások beszerzése, hanem a kutyák minőségének javítása.

2013. dec. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Bármit választhatsz csak németjuhászt ne, a rokonom azt tenyészt. Hát jó ha egy több kiállítási eredményel származó szülőktől 100 000-ért megveszik a kölyköt. 1 kiskutya oltásai meg minden pedig 18 000 Ft- ha mindenből a minimumot veszed.
2013. dec. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igazából én sem azért gondoltam hogy papír kell hozzá, hogy kérkedjek. Valójában azért gondoltam ilyesmit tanulni, hogy megismerkedjek a dolgok biológiai hátterével, pl. ha le kell vezetnem ne adj Isten egy szülést, meg ilyesmik. A másik pedig, hogy félek hogy ha rossz könyvet veszek, rossz embertől kérek tanácsot magam sem tudhatom mikor szerzek be haszontalan, vagy téves infót. Természetesen ezzel senkit sem nézek le akinek "nincs papírja", hiszen a tapasztalat az elsődleges, ez tény.

Utolsó, látod pont ez a lényege a dolognak. A német juhász a szerelmem, a number1 kutyafajta, amiért élek-halok, sosem unom meg róluk a szakirodalmat, könyveket, filmeket, imádom őket, egyszerűen el sem tudok képzelni magam mellett más fajtát. Ilyesmi a "szerelem első látásra", ha lehozok egyszer megfelelő tudással egy tökéletes almot ami 1 milkámba fáj, és mondjuk eladok 3 kölyköt 100 ezerért, és 700-at bukom rajta az sem érdekel, mert azok a tökéletes kutyák tőlem vannak, az eredmények amiket majd elérnek kárpótolnak mindenért. Fanatizmus tudom, de ez van. :)

Köszönöm mindenkinek, ígérem egyszer olyan kennelem lesz, aminek az itteniek is a csodájára járnak! :) (Legalábbis nagyon remélem!)

2013. dec. 1. 18:20
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Én sem bántásból irtam amit, ne haragudj, ha úgy jött le a dolog!

Csak a tapasztalatom mondtam el, hogy én hiába tanultam, tanulok állattenyésztést, kutyatenyésztői szempontból nem sokra megyek vele.

És kicsit rosszul is esett, hogy van, aki már csak azért képes elitélni valakit, mert nem végzett ehhez hasonló szakmát.

Pl. én is szeretnék tenyészteni. Rengeteg tanultam az utóbbi időben a fajtámról, naponta igyekszem a kutyákat nézegetni, a törzskönyveket elemezgetni, beszélgetek tenyésztőkkel, teljesen mániákusa vagyok a fajtámnak. Nem biztos, hogy sikerül ezt az álmom megvalósitanom, mert ahhoz sok minden más dolog is kell, de mindent megfogok tenni érte, és almot nem fogok csak azért lehozni, mert kiskutyázni akarok, meg, hogy elmondhassam, hogy tenyésztek, csak is akkor fogok, ha ehhez megfelelő párt találok a kutyusom mellé, megfelelő minőségben és ezt megtudom fizetni, na meg persze ez mellett az alom felnevelését is. Nem érdekel engem sem ha minuszba leszek, ha cserében lesz egy gyönyörű kiskutyám, amit én tenyésztettem ki.:) Természetesen ehhez még rengeteget kell tanulnom, de elég szar, hogy már kapásból ellennék azért itélve, mert kezdő vagyok és nem végeztem állattenyésztői szakon( mondjuk igaz, hogy tanultam ezt is, de mindegy, lényegtelen), amikor szivem lelkem beleadnám abba az alomba amit lehozok.

2013. dec. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Akiteki ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ezt az utolsó beírásod igazán öröm volt olvasni. Igen, ez a tenyésztés. Egy szülést levezetését az állatorvos is elmondja 5 perc alatt, nem kell hozzá semmi. De amit írtál. a szerelem, az nem tanulható sehol.

2013. dec. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!