Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

Az ölebek kizárva, minimum foxterrier méretet szeretnék. Naponta kb. 2-2.5 órát tudnák a mozgatásra szánni, de többet lennék vele. Nem lenne jó, ha a fajta alapvetően ugatós lenne, könnyen kezelhető legyen, de egy kis makacsság nem baj. Kutyám volt már. A szőrhossz mindegy, a lényeg, hogy ne kelljen nyírni/trimmelni. Szeressen nagyokat llődörögni, de ha kell, tudja elviselni, hogy nem lesz hosszú a séta - például esőben, és ha csupa sár van, nem szeretnék egy órát végiggyalogolni. Emellett tervezem a kiállításokat, terápiázást is, ha lehet, ne legyen munkavizsgás.


Kutyám volt már, egy menhelyi foxi keverék, 15 évesen halt meg, szóval van fogalmam a kutyanevelésről. Most nem menhelyről szeretnék, inkább tenyésztőtől. : )


2013. nov. 30. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem amerikai akitam van,hidd el nem bántam meg
2013. nov. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szerintem nézz el egy kiállításra, aztán ha ott vagy meg fogod látni a "Nagy Őt" :) ha pedig megvan, akkor ott helyben már meg is tudsz ismerkedni a tenyésztő(k)kel
2013. nov. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nekem jack russelom,es en sem bantam meg,igaz tud nagyon makacs lenni :) de szerintem mindegy,amilyet veszel,azt fogod szeretni.
2013. nov. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi. A kiállításokra ki szoktam menni, Komáromban is ott voltam.

De igazából az sem baj, ha munkavizsgás, mert nekem a terápia kicsivel fontosabb, mint a kiállítás.

2013. nov. 30. 20:11
 5/11 anonim ***** válasza:

Terápiázni nem fajta alapján lehet,hanem egyedfüggő.De a tipikus terápiás kutya a golden,labi.


Nem tudom mennyire fontos a terápia,kiállításra pedig minden törzskönyves kutyával lehet menni,amelyik megfelel a standardnek.


A vadászkutyákat kizárnám neked,mert ugatósabbak lehetnek,esőben hóban is menni kell,és kevés is lehet a 2,5 óra.

A terelő és juhászkutyákat szintén nem ajánlanám.


Esetleg valamilyen agár,vagy francia-angol bulldog.Nagyobb méretből (tényleg nagyobb) pedig valami lomha,nagy kutyát ajánlanék. Masztiffok,molosszerek...

2013. nov. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Utolsó: igen, tudom. A foxim szerelem volt első látásra, tudta, mikor kell nyugodtak lenni, terápiáztunk. munkán kívül pedig le se tudtam lőni, d emenhelyen már három éve ilyen kutyát keresek, de sehol semmi...

Köszi.

Amúgy igen, tudom ,hogy egyedfüggő.

2013. nov. 30. 20:16
 7/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sokszor hallom mostanában, hogy terápiázni szeretnének a kutyával. Én is szerettem volna, aztán rájöttem, hogy nem lesz alkalmas rá. Ok, hogy megvan mit szeretnél vele csinálni, de a fajtáján kívül van/lesz egy alaptermészete, amin nem lehet változtatni.

Labradort, uszkárt, menhelyi keverékeket is szoktak használni. Érdemes lenne abból kiindulni, hogy TE milyen természetű vagy, és hozzád passzoló kutyát választani.

2013. nov. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amerikai steffordshire terrier
2013. nov. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Esetleg a skót juhász? A kutyafuttatón van egy ismerős skóti, szerintem pont megfelelne az elvárásaidnak, nem túlzottan hiperaktív, szeret mozogni, de nem bontja le a házat, ha valamelyik nap csak pár eü sétára viszik le. Nagyon intelligens, könnyen tanítható kutyák, úgy hallottam terápiára is alkalmas és nem utolsósorban szerintem csodálatosan szépek.
2013. nov. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát azért a skót juhászra jellemző az ugatás... szőrével nem tudom mi a helyzet, de az is több törődést igényel, mint egy rövidszőrűé.
2013. dec. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!