Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet a kutyától való félelmet...

Lehet a kutyától való félelmet családon belül örökölni?

Figyelt kérdés

:D

Az öröklést úgy értem, hogy van a szomszéd csaj, és fél a kutyáktól, de ha megyünk az utcán, és meglát egy kutyát, akár egy tacskó is lehet kóborolni az utcán, ledermed, és inkább megfordul, és megy egy másik utcán.

És sikoltozik, ha elindul felé egy kutya.

És az anyja is ugyan ez.

De én kikmérdeztem őket, még nem támadta meg egy kutya sem. Akkor mire ez a jhatalmas rettegés?

A csaj örökölte a félelmet, vagy áatvette vagy van ilyen?



2013. dec. 1. 10:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy pasi retteg a kutyáktól, nagyon vicces. :D Állandóan sikít ha meglátja a bullmasztiffom, pedig ő egy mackó, híresen nyugodt és kedves kutya, mindenki imádja a házban. Van két lánya, 5 és 7 évesek. A 7 éves dettó apja volt az elejétől kezdve, visít, ordít, hisztizik a kutyától. A kisebb szerette az állatokat, gyakran simogatta az én kutyámat is mikor az anyjával mentek boltba, és összetalálkoztunk, ilyesmi. Egyszer egy ilyen alkalommal ott volt az apja is, aki egyből kiakadt és elkezdett magyarázni a kislánynak: "Nem szabad megsimogatni a kutyát mert harap, bántani fog, ilyenek ezek a kutyát, nem szabad a közelükbe menni, vigyázz mert megtámad!", na azóta a kicsi is fél a kutyámtól, úgyhogy sikerült elintézni.
2013. dec. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
50%
szerintem pedig nem mindig tanult viselkedés. Én pl. rettegek a pókoktól. Sosem mondta senki, hogy félni kell tőlük, és még sosem csipett meg egy sem, de ha meglátok egy picikét is, a sirás kerülget.
2013. dec. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

# 12/12


nem midnig ez igy igaz. de ha a szülö vagy egy rokon fél valamitől akkor a gyerek is fog. viszont lehet történt valami amire nem emlékszel és ezért félsz a pókoktól...

2013. dec. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én is félek a pókoktól, de ennek az az oka, hogy borzasztóan undorítónak találom őket... a madárpókokat nem, de a hideg kiráz a gondolattól, hogy rám másszon egy ilyen pici. Szóval ebben az esetben én nem is a póktól félek, hanem a pókkal való érintkezéstől.

Meg vannak persze kódolt félelmek, még abból az időből, mikor az ember is zsákmány volt. Ezért érez az ember valamekkora félelmet, mikor az oroszlán az állatkertben a szemébe néz.

De a kutyánál egyik eset sem állhat fenn (vagy legalábbis az utóbbi biztosan nem).

2013. dec. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ezt a szülő nevelte bele. Nekem egy yorkim van, imádja a gyerekeket.

A szomszédunkban van egy 5 éves kislány, aki 2-3 éves koráig teljesen odavolt a kutyámért. Aztán amikor már önjáró lett, és szeretett volna odamenni a kutyámhoz, az apukája mindig megfogta a kezét, és mondta a kislánynak, hogy ne félj, nem bánt, és közben húzta hátra. A kislány emiatt egy idő után elkezdett félni.

Erre nem tudok mit mondani, tudják, hogy a kutyám nem bánt senkit, ennek ellenére sikerült belenevelniük a kislányba azt, hogy féljen a kutyáktól.

2013. dec. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem szó szerinti öröklés, csak hallott sztorikat, szerintem.

Nekem a nagymamám kutyafóbiás, az ő anyját pedig megharapta egy kutya. És ezért fél ő is.

2013. dec. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Akiteki ***** válasza:
Nekem a csúcs élmény az volt, mikor egy kutyakiállításra jött ki a család és folyamatosan sikítoztak a gyerekekre, hogy ne menjenek oda a kutyákhoz. Akkor minek is jöttek oda? Azt hitték, ketrecben lesznek, mint az oroszlánok?
2013. dec. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!