Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok helyen hallom, hogy ha a...

Sok helyen hallom, hogy ha a szuka szül, akkor kevesebb ideig fog élni. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Labrador szukától és vizsla apától szeretnénk kölyköket.Akkor most a labi kevesebb ideig fog élni? Azok kíméljenenek, akik a felesleges szaporításról tartanának nekem kiselőadást.

2013. dec. 1. 10:46
1 2 3 4 5
 41/41 Imola Ágnes ***** válasza:

4 évesen több ok miatt is kockázatos a vemhesség és a szülés.

1.Lehet valamilyen rejtett (általatok nem ismert) nemzőszervi betegsége(ivaros szukáknál ebben a korban gyakori.)

2. Ebben a korban a fogamtatás sem a legbiztonségosabb, kissebb az esély az egészséges magzatokra

3. Lehet rejtett genetikai betegsége

4. Mivel a szervezete nem volt még ilen terhelésnek kitéve, reagálhat rosszul (nem eszik, belázasodik, stb)

5. Lehet, hogy képtelen lesz megszülni

6. A kölykök lehetnek gyengék (szintén a szuka kora miatt) meghalhatnak.

7.Szülés után komplikáció léphet fel a szukánál (nem eszik, nincs ereje, stb.).

8. A szülés úgy megterheli a szervezetét, hogy későbbi komplikációk lépnek fel, ivarszervi megbetegedések, emlődaganat - ami bizony nagyon megrövidíti az életét, valamint a szölés utáni regenerácó is rengeteget elvesz az életéből.

Itt csak a kérdésedre válaszolva soroltam fel pár okot (messze nem teljes a lista).

Az, hogy mit gondolok a szaporításról, a felesleges almokról, látom nem érdekel, a többiek amúgy is elmondták helyettem...

2013. dec. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!