Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom lebeszélni a...

Hogyan tudom lebeszélni a szaporításról?

Figyelt kérdés

Kölyökkutyám van, ahogy a környékemen többeknek is. Mindennap összejárunk, játszanak az ebek. Van egy nagyon szép amstaff, 5 hónapos szuka. A gazdája "ork", de a normálisabb fajtából, kivéve, hogy már most szaporításon gondolkozik. Állítólag lakik nem messze valami súlyhúzó verseny győztes amstaff kan, és velük akarja (őket nem ismerem). Hiába magyaráztam neki, hogy miért nem kéne, csak a klasszikus indokokat mondja: sokan mondták, hogy kell nekik kiskutya, milyen cukik lesznek, az ő szukája jó anya lesz.


A kutyáját is például azért nem tanítja meg sétálni, mert hogy majd indulni fog vele súlyhúzó versenyen. Úgy húz a kutya mint az állat.


Hogyan próbáljam jobb belátásra bírni? Tehetek-e valamit, mint végül is egy idegen?


2013. dec. 1. 11:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem nem nagyon tehetsz semmit azon kívül, hogy elsorolod az ellenérveket. Egyébként nem mindegy - szerintem -, hogy egyszer akarja, hogy szülessen egy alom, vagy rendszeres programnak szánja. Ha egy alom születik, az még nem a világ vége szerintem.
2013. dec. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már most "annyian akarnak" kiskutyát az ő kutyájától, hogy tizen emberekről beszél. Nem hiszem, hogy ez egy alom lenne. Pláne, hogy egy fiatal 18 évesről beszélünk, aki nem dolgozik, de igényei vannak. Gondolom érted, mire célzok.
2013. dec. 1. 11:58
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Mondd el mennyi staffi van a menhelyeken is,és hogy konkrétan a szukáját veszélyezteti.Arról nem is beszélve,hogy nyugodtan vágd a képébe,hogy keverék kutyája van és nem külső alapján szaporítunk,hanem kiállítási eredmények,vérvonalak alapján...


Neki még törzskönyve sincs gondolom...Ráadásul azt is áruld el,hogy kb. 100-150 ezer ft egy alom felnevelése,mellesleg a NAV-ot érdekelné a dolog,amennyiben eladja.

2013. dec. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3%
ezt te sem tudod, meg mi sem tudjuk, hogy van-e törzskönyve a kutyájának, illetve ha tervei vannak vele, akkor biztosan később ugy fogja tréningezni az állatot. ha megcsináltat mindent, és a kutya tökéletes, egészséges, akkor én nem nevezném ezt szaporitásnak.
2013. dec. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
5 hónapos a szuka és egy súlyhúzó kutyával tervezi,azért mert mennyien akarnak kölyköt tőle.Áruld már el,5 hónaposan mit tud produkálni egy staff,amitől olyan kiemelkedő?...Semmit.Főleg,ha még sétálni se tud,akkor nyilván nem kiállításra járnak vele.Ja,ahhoz törzskönyv is kellene.
2013. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%
sehol nincs leirva, hogy van-e törzskönyve, és a kiállitás semmit nem jelent, a tenyésztéshez nincs szükség kiállitási cimekre. Most 5 hónapos a kutya, vannak tervei. Nekem is voltak anno egy 5 hónapos szukával, aztán nem váltotta be 1 évesen a hozzá fűzött reményeket, igy kerestem neki gazdát. De mivel egyikünk sem súlyhúzó kutyás, fogalmunk sincs, mennyire kell lefegyelmezni még ilyen korban az erre a sportra szánt kutyákat.
2013. dec. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

ahogy előttem is írták

legalább arról próbáld hogy 5 hónaposan, jóformán kölyökként pároztassa szerencsétlent, mert ez kb olyan mintha egy 14 évesnek kellene gyereket kihordania... mond meg neki hogy a kutyája meg fog állni a fejlődésben, legalább 2 évesnek kellene lennie egy alomhoz (de a legjobb lenne ha egyáltalán nem lenne alom), soha nem fog olyan fejlett lenni mint azok a fajtatársai, akiket nem szaporítottak már kölyökként + fiatalon nagyon nagy a kockázat mert a jóformán még gyerek kutya azt se fogja érteni hogy mihez kezdjen a kiskutyákkal, lehet nem is fogja szoptatni őket vagy megöli őket, vagy halva születnek, meg még lehetne sorolni

2013. dec. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5 hónapos korban még elég ritkán tüzelnek a kutyák!!!
2013. dec. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Törzskönyv?:D Egy 15 kg-s Darling tápra "cserélte" a kutyát, csontsoványan hozta haza. Még nem tüzel, de már ezt tervezgeti.
2013. dec. 1. 19:26
 10/11 anonim ***** válasza:
na ez nem volt kiirva a kérdésben.
2013. dec. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!