Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom lebeszélni a...

Hogyan tudom lebeszélni a szaporításról?

Figyelt kérdés

Kölyökkutyám van, ahogy a környékemen többeknek is. Mindennap összejárunk, játszanak az ebek. Van egy nagyon szép amstaff, 5 hónapos szuka. A gazdája "ork", de a normálisabb fajtából, kivéve, hogy már most szaporításon gondolkozik. Állítólag lakik nem messze valami súlyhúzó verseny győztes amstaff kan, és velük akarja (őket nem ismerem). Hiába magyaráztam neki, hogy miért nem kéne, csak a klasszikus indokokat mondja: sokan mondták, hogy kell nekik kiskutya, milyen cukik lesznek, az ő szukája jó anya lesz.


A kutyáját is például azért nem tanítja meg sétálni, mert hogy majd indulni fog vele súlyhúzó versenyen. Úgy húz a kutya mint az állat.


Hogyan próbáljam jobb belátásra bírni? Tehetek-e valamit, mint végül is egy idegen?


2013. dec. 1. 11:36
1 2
 11/11 Kliszta ***** válasza:

" De mivel egyikünk sem súlyhúzó kutyás, fogalmunk sincs, mennyire kell lefegyelmezni még ilyen korban az erre a sportra szánt kutyákat."

Hát ez a szapijelölt se súlyhúzó kutyás.

Alap a súlyhúzáshoz is, mint bármilyen kutyasporthoz (de az egyszerű kutyával együttéléshez is), hogy a kutyám jólnevelt legyen.

Nem kell, hogy trükköket tudjon, de ne húzzon.

Nem attól lesz jó súlyhúzó, hogy a tulaj b***ik megnevelni, atyaég :o

2014. júl. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!