Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 10 hónapos német juhászkut...

Egy 10 hónapos német juhászkutya még sokat fejlődhet?

Figyelt kérdés
marmagasságra tudom hogy már nem sokat max pár centit 1 éves korig. de izomzatra súlyra gondolok na meg a fejformájára a koponya nagyságára ? tehát erősődni fog e még?
2013. dec. 2. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
2 éves koráig igen, hogy milyen irányba fog fejlődni, az csak rajtad múlik: mit eszik, mennyit mozog, stb
2013. dec. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez kutyától függ, nem lehet általánosítani. Az enyém 8 hónapos, de az elmúlt két hónapban nőtt akkorát, meg erősödött úgy meg, hogy ettől jobban már nem nagyon fog. Illetve fog még izmosodni persze, de például ő már 40 kg, tehát a súlya már olyan sokat nem fog változni, a magassága sem. A szüleit láttad esetleg? Mert az azért sokat elmond. :)
2013. dec. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
az apja hatalmas kutya volt , az anyja nem volt olyan nagy de azért súlyra még ugy is hogy vemhes volt szoptatott elég jó volt na meg a fejük és markáns volt. ( mind két kutya tks volt ahogy az enyém is az ) ehhez képest az én kutyám olyan kis vékony magasságra már elérte a standardot de a feje is olyan vékony még tiszta kölyök kinézete van. köszi a válaszokat!
2013. dec. 2. 15:56
 4/6 A kérdező kommentje:
ja amúgy enyém szuka !
2013. dec. 2. 15:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem mondjuk nem német juhászom van, de szerintem fejlődésben túl sok különbség nincs. Kb 7-8 hónaposan megnyúlnak a kutyák (már a nagyobb testűek) Ilyenkor szinte szétesnek. Utána meg kell várni míg az ízületek stabilizálódnak, utána elindul az izom rárakódás. Igazából 1 éves korig nem szabad edzeni a kutyát,csak annyit mozogjon amennyit magától mozog. Ergo a tényleges izmosodás 1-1,5 kor között zajlik. Ezalatt még nőhet szélesedhet a végleges alkat eléréséig. Tehát a 10 hónapos kutyád épp túl van a nyúláson jelenleg ízületei erősödnek, elkezdett talán izmosodni is, de az igazi nagy izomnövelés, a végleges fejforma kialakulása ezután következik.
2013. dec. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mutatsz képet?
2013. dec. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!