Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtamentés vagy tenyésztő?

Fajtamentés vagy tenyésztő?

Figyelt kérdés

Ti melyiket miért választanátok? Van kiszemelt kennelem, viszont a Retriever Rescue-ban megesett a szívem egy golden kanon. Most totál kétségbe vagyok esve. Tudom, sok az ilyen kérdés, de ha kennelből vettem volna, akkor vittem volna kiállításra, munkavizsgára, stb - vannak terveim. Viszont rajta nagyon megesett a szívem.


( [link] Abel)


2013. dec. 2. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

És egyszerre két kutyus nem megy? :)

Ők is boldogabbak arra az időre, amíg esetleg neked nincs időd foglalkozni velük, elvannak egymással :)

Bár arról nem nagyon írtak a jellemzésében(ha jól láttam) hogy mennyire jön ki más kutyákkal.

Ha nem létezik az az opció, hogy kettő legyen egyszerre, akkor én először is elmennék megnézni Abelt, és ha működik a kémia, egy percig sem gondolkoznék :)

2013. dec. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt munkatervem is, és egészséges kutyát akartam, meg a kiállítás kérdéssel is kacérkodtam. Aztán bekerült a fajtamentéshez egy kölyök. Elmentem csak megnézni :)

Hát, illendősségből még két napig gondolkodtam, aztán hazahoztam... Nem bántam meg egy percig sem. Itt szuszog az ölemben :)

2013. dec. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy az, aki panelba szeretné a goldent, igaz?

Döntsd el, mit szeretnél a kutyával - hiszen min. 10 évig lesz melletted, ha nem fér el még egy, akkor nehogy megbánd.

Egy nem törzskönyves kutyával is le lehet tenni egy csomó vizsgát. Ilyen vadász képzésre is viheted.

Voltál már kiállításon? Ha idény lenne, mondanám, hogy nézz meg egyet, valóban tetszik-e ez a világ.


Szóval ezt csak te tudod eldönteni, mit szeretnél. Én pusztán sajnálatból nem vennék magamhoz kutyát, ha közben olyasmit is szeretnék, amire azzal a kutyával nem lehetek képes - mert ismerem magam, és én tutira elvárnám, hogy hálás legyen az "áldozatomért", holott erre nem képes - de te nem biztos, hogy így éreznél. Ugyanakkor, ha most kéne kutyát választanom, én fajtamentőktől hoznék, mivel a kiállítások világa engem nem fogott meg.

2013. dec. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ábelt!
2013. dec. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
még nagyon fiatal ez a mentett kiskutya, ha olyan a karaktere, még akármi is lehet belőle. Gyakorlatilag azonos eséllyel indul, mint egy 10 hetes kölykök. De ugy látom, már van jelöltje.
2013. dec. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Ábel!!!


nekem hasonlóképp lett kölyök helyett 7 éves, mentett kutyusom. Ő a mindenem, és soha nem bántam meg a döntésemet. Van egy tenyésztőtől vásárolt kutyusunk is, már nagyon öreg...ő is szeret minket, de ahogy ez a drága mentett öreglány néz ránk...arra nincsenek szavak:)

2013. dec. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
utolsó: a mentett 7 éves kutya is goldi?
2013. dec. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem, egy francia bulldog, talán keverék:)
2013. dec. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!