Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbefogadott, mentett...

Örökbefogadott, mentett kutyátok mikor, mennyi idő után engedtétek el először?

Figyelt kérdés
Hogyan, mennyi idő alatt alakult ki a kötődés?

2013. dec. 2. 23:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
95%
Kölyköt azonnal, 6 hónapos kutyámat első naptól fogva, ideiglenes keverékemet (kb 1 éves lehetett) első 2-3 hétben hosszúpórázon, aztán anélkül, ideiglenes rotimat (7 hónapos volt) 3 nap után, első nap hosszúpórázzal, aztán simán. A huskymmal megküzdöttem, ő egyáltalán nem akart csatlakozni hozzám, vele 2-3 hónapig hosszúpórázaztam, és még utána is voltak gondok, de mióta megtanultam őt kezelni, van hogy az utcán (kis forgalmú helyeken) is póráz nélkül megyünk. Bringa mellett is anélkül fut a tóparton.
2013. dec. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
94%
Azt hozzátenném, hogy a mentvények mellett ott a 2 saját kutyám, akiknek viszonylag stabil a nevelése, tőlük nagyon sokat tanulnak az ideigleneseim. Az elején persze sok jutifalatozás van, a kötődés kialakulása pedig egyedfüggő. Előző ideiglenesemnél 2-3 hét után olyan behívás lett (csak pozitív megerősítéssel), hogy akárhonnan első szóra jött (macskáról, kutyáról is.) A rotival most olyan 80 %-os a dolog, de erősen kamaszodik (10 hónapos), úgyhogy még pár hónapig úgysem lesz tökéletes a dolog. Ezt át kell vészelni. Dec. végén jön a következő huskym ideiglenesbe, szintén mentett, na vele kíváncsi leszek, mikor merem elengedni.
2013. dec. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
94%

Le leszek pontozva, de nem érdekel :D

Artúrt egy hétfői napon, 9 hónaposan adta le öreg gazdája, mi csütörtökön hoztuk ki...kb. 2.-3. napra lett meg a neve: Argos :P

Csütörtök délután hazaértünk, megcsináltuk a helyét, majd indultunk egy nagy sétára barátnőmmel és német jucijával. Argos flexin volt, alig ment el pár méterre, tartott még a forgalomtól és kicsit más kutyáktól is.

Másnap délelőtt szintén flexin sétáltunk ketten a két kutyával, azonban délután már csatlakoztak hozzánk mások is...mivel Argi bennem és a falkában kereste a biztonságot, ezért hazafele már elengedtem a pórázról :)

Szombat délelőtt még csak az ismerős kutyákkal engedtem el, délután azonban már akkor is, mikor ketten voltunk a parton :)

Kb. 1-2 hét után kezdett nyílni a csipája, hogy nem jött hívásra...kaja még nem érdekelte...de pikk-pakk fejlődött, napról-napra :)

2013. dec. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Az én két és fél éves, egy éves korában menhelyről elhozott kutyám az utóbbi időben kezdett elszemtelenedni. Hivásra nem jött be, húzott, nem engedelmeskedett, ment a maga feje után. Mit tettem? Mivel a menhelyen azt mondták tavaly, hogy egy fához kikötve találták, én is kikötöttem az utcán és ott is hagytam. Fél óra múlva mentem vissza, nyűszített, de behúzta a farkát. Azóta nincs vele gond, meggondolta a dolgot.
2013. dec. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

4 kutyám van (3 talált), vidéken élünk, csak és kizárólag flexin viszem őket sétálni.

Egyrészt azért mert tilos szabadon, másrészt bármi történhet. Megláthat egy macskát, nekimehet egy másik kutya, kiszaladhat az útra, bármennyire is jólnevelt, szoktatott. Mindegyikre volt példa. És olyanra is, hogy engem szedett le a bringáról egy szabadon sétáltatott, mert csak, pedig előtte nem bántott egy bicajost sem.

Kizárólag a körülkerített, kutyafittatókban tolerálható, ha szabadon engedik az ebeket.

Egyébként az egyik rehabos kuytóm, akit 3 hónapos koráig sok sérelem (lábtörés, gyepi, kínzás) ért utál sétálni. Nem hajlandó.

2013. dec. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
nálunk 7 kb a drága, 5 hónapja hoztuk el, most mertem először elengedni egy zárt területen (értsd városliget egy olyanabb része), nagyon sokan voltunk ott emberek, kutyások, így figyeltünk rá...10ből 8x visszajött, ha nem, akkor épp heverészett, úgyhogy nem volt probléma...de ez a pár hónap kellett, hogy a bizalom, a kötődés és az ilyen szintű szófogadás kialakuljon benne:) egyébként flexi.
2013. dec. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 zsuzsabazsa ***** válasza:
Általában utcán talált kutyáim voltak. Másnap elengedtem póráz nélkül. Úgy voltam vele, ha el akar menni akkor menjen, de nem akart elmenni. Előre ment egy bizonyos távolságra aztán visszajött hívás nélkül. Megérintette a kezemet és megint egy kicsit előrébb ment. Semmiért sem lépett volna le tőlem.
2013. dec. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Én egyből el engedtem a menhelyről hozott kutyámat .És semmi gond nincs vele pl: nem szökik el
2013. dec. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!