Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az a kötődés?

Mi az a kötődés?

Figyelt kérdés
Tök komolyan kérdezem, mindenki írja itt, hogy így nem kötődik a kutya, úgy nem kötődik. Az hogy lehet? Nem lehet, hogy csak nem tiszteli a gazdát és nem megy oda hozzá, elmegy önként ezt- azt csinálni és erre azt mondják, hogy nem kötődik. Szerintem simán csak rosszul nevelt. Nem?
2013. dec. 4. 13:27
1 2
 11/16 Szilvi & Argos ***** válasza:

Én nem tudom, mit gondoljak...sok-sok kutya a "Kötődős futásnál" ezerrel visít, üvölt gazdi után, és oda is fut, ergó kötődik...viszont nagy zöld területen le sem szarja gazdit, nem is figyel rá...ebben lehet rossz nevelés is, hogy mindig gazdika megy a kiskutyuli után...de lehet az is, hogy tényleg kevés a kötődés...

De az, mikor a kutya alapból behívható, szófogadó, csak játék közben pl a kölyök nem veszi észre, hogy gazdi 10 perce elbújt, szerintem nem nem-kötődés, hanem pusztán belefeledkeznek a játékba, mint a gyerekek :D ismerősöm skót juci kölyke is ilyen :D

Már mindenre ráhúzzák, hogy "nem kötődik" :P

2013. dec. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
A kötődős futás csak egy játék, és ezt a legtöbb kutya levágja. Jópár olyan kutyát láttam, amelyik magasról tett a gazdára, mégis kötődős futásnál rohant utána, mint az őrült.
2013. dec. 4. 17:52
 13/16 A kérdező kommentje:
Valletta: ez nagyon szomorú:( Kiválasztott magának a kutya?
2013. dec. 4. 17:58
 14/16 anonim ***** válasza:

Én akkor érzem a kötődést, mikor kinn vagyunk a kutyámmal, főleg. Nálunk ez jött magától. Arra gondolok, hogy forgalmas helyen, belvárosban, autók között ő nem ismerné ki magát elég jól, ezért nekem kell vezetnem. Ő önálló fajta, mégis igazodik hozzám... pórázt használok, de többnyire csak zsebre teszem, mert zavaró... nem érzem eléggé úgy "magunkat" :D (bocsi, nem tudom ennél jobban írni)


Ha olyan helyre érünk elengedem és gond nélkül elmegy messzebbre is, ami engem nem zavar, mivel ha olyan van és szólok neki, szalad vissza. Kicsit olyan, hogy ő látja a dolgokat valahogy, csinálja amit szeretne, és én is... csak az én látásmódom egy kicsit feljebb van az övénél, és ha indokolt, korrigálom, de amúgy teljesen szabad.


Kb olyan, mintha ő lenne a csapattag, én pedig a csapatkapitány. :D Kötődés nélkül szerintem ez nem menne. Kifejezetten nem törekedtem rá hogy jólnevelt legyen, inkább arra, hogy bele nőjön abba, aki. És nem csalódtam, nagyon meghálálta magát a dolog.

2013. dec. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
Utolsó válaszoló: dettó én is így érzek :) leszámítva az utolsó bekezdést: mindig is cél volt, hogy jól nevelt társ legyen :D
2013. dec. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Hát, nálunk azért nem is volt szükség rá, mert nagyon igazodni akar, magától. Olyan kb, mintha tudná mit szeretnék, és igyekszik is asszerint viselkedni.Kis gondolatolvasó. :D
2013. dec. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!