Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap kaptam meg 2 hónapos...

Tegnap kaptam meg 2 hónapos német boxer kutyámat, a tenyésztőtől kaptam kb 1 kg Friskis Junior tápot. Mennyit ehet 1 étkezéskor és napi hány alkalommal?

Figyelt kérdés

Még az is érdekelne hogy miért remeg. Környezet változás miatt? Kb 15 fokos helyiségben van tartva.


Etetés: 1 maréknyi vagy 2????? esetleg 2 csészényi???



2013. dec. 4. 23:59
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
94%

Az 5-ös válaszoló vagyok. Leírtam, hogy miért nem jó a táp és mi vele a baj. Ha ezt nem tudod értelmezni, az elég nagy probléma. Egyébként itt az összetétele:

Összetétel: Gabonafélék (4% kukorica), Hús és állati származékok (4% csirke), Növényi fehérjekivonatok, Olajok és zsírok, Növényi

eredetű származékok, Különféle cukrok, ásványi anyagok, Zöldségek (0,5% zöldség).


A kutya alapvetően húsevő, tehát ha gabona van az első összetevők között, abból van a legtöbb a tápban, ami nagyon nem jó. Abban tápanyag nincsen, arra jó, hogy a kutya ne haljon éhen, de fejlődni nem fog tőle normálisan. Hús és állati származék: az állati származékok a csőrt, tollat, patát meg ehhez hasonló vágóhidas maradékokat jelenti, ami azért kicsit sem ideális.

Egy normális tápban min. 20-25%-nak kéne lennie a hústartalomnak, ami nem egyenlő a fehérjetartalommal! Nem mindegy, hogy a fehérje húsból, valami melléktermékből vagy növényekből van.


A tenyésztő meg a szaporító között az a különbség, hogy a szaporító csak a pénzre megy, nem érdekli, hogy a kutya milyen betegségeket örököl, milyen a genetikája, milyenek a felmenői. A legócskább táppal eteti, rendszeresen rossz körülmények között tartja az állatait, a szukát, majd a kölyköket nem viszi rendszeresen állatorvoshoz, mert hát az pénzbe kerül. A szerencsétlen szukákat folyamatosan elletik, és szerencsétlenek tönkre vannak menve idősebb korukra, már ha megélik...

Egy normális tenyésztő odafigyel a fent említett dolgokra és a kutya, az adott fajta nemesítése az első, nem az, hogy mennyi pénzt keres vele.

2013. dec. 5. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
78%

Leírták fentebb, hogy a Friskies miért szar. Mert tele van minden olcsó cuccal, ami a kutyának nem kell, ahelyett, hogy a szükséges cuccokat tartalmazná. Egy kölyökkutya fejlődéséhez fontos a jó minőségű táp, amiben az összetevők megfelelőek, a Friskies, Chappy és társai nem ilyenek.

A szaporítással nekem az a fő bajom, hogy amikor tele vagyunk kutyákkal, akkor még bejönnek a képbe újabb adag kutyák, ki tudja, milyen szülőktől, milyen betegségeket megörökölve stb, de azért ezen ne ess kétségbe, az én kutyám is egyszerű "kerti kutya" (értsd, a kertben élt egy kan és egy szuka, így hát időnként kölykeik is lettek).

Ettől függetlenül elviekben jobbnak tartom vagy menhelyről befogadni a kutyát, vagy rendes tenyésztőtől venni, aki komolyan veszi a dolgot, és odafigyel arra, hogy egészséges szülőktől egészséges kölykök szülessenek.

A kazánház hosszútávon teljesen jó hely lesz, ha kint akarjátok tartani, csak most még szerintem túl kicsi ahhoz, hogy kibasszátok egyedül aludni oda. A szobatisztaságot majd megtanulja, ha megtanítjátok (értsd: dícsérni, ha kint végzi, és egy ejnye-bejnyét megemlíteni, ha bent intézi).

Egyébként ha felteszel egy ilyen kérdést, akkor ne vedd támadásnak a válaszokat, a kutyások közül sokan úgy érzik, hogy

a) mindent tudnak,

b) csak annak lehet kutyája, aki már előre mindent tud a kutyákról.

Én a magam részéről pl. a tápokról akkor kezdtem tanulni, amikor elhoztam az ebet, elmentem a kutyaeledel boltba, körbenéztem, megkérdeztem az eladókat, és Royal Canine-nal kezdtem az etetést.

2013. dec. 5. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Itt 12-es, 11-es jól összefoglalt mindent, főleg a szaporítás és tenyésztés közti különbséget. :)
2013. dec. 5. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Végre 1 normális hangvételű komment , nagyon szépen köszönöm mindenkinek az információt.

És én kérek elnézést hogy véletlen elkerülte figyelmemet elöttem szólok kommentje.

Táp összetétel....

Megfogadom a jó tanácsokat amiket írtatok.

Egyébként akitől vásároltam a kutyámat barátom ismerőse és csak jót hallotam tőle igaz nem törzskönyvezettek a szülők , de volt alkalmam meg tekinteni kutyámnak a szüleit is teljesen kulturál környezetben voltak tartva mintahogy a kicsinyei is. És szerény véleményem szerint díjnyertes szülők is nemzhetnek

beteg utódokat. Akkor azoknak veszniük kell Egyébként is nagy testű kutyáknál előfordulhat diszplázia de én nem vagyok szakértő...

Előttem szólónak pedig minden tiszteletem hogy benne van még emberség és emberi hangnemben is tud beszélni nem csak a kutyák nyelvén beszél... :) tisztelet még a kivételnek.

utóirat itt van zeus kutyus a nappaliban

2013. dec. 5. 02:11
 15/33 anonim ***** válasza:

"utóirat itt van zeus kutyus a nappaliban"

Üdv neki, és jó éjszakát. :)


még egy dolog: örülök, hogy sikerült elmagyaráznunk érthetően a lényeget, a többieket meg tényleg ne bántásnak vedd, a többség csak a kutyák javát akarja, ami helyes, a stílus meg hát, olyan-amilyen...ez egy netes fórum, a maga fura és durva stílusával. Meg kell szokni, és a tartalmat látni a kommentek "durva külseje" mögött. :)

2013. dec. 5. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
88%

Az én boxerem 4 hónapos, és 95%-ban szobatiszta, az az 5% meg az, amikor hosszabb időre hagyom egyedül otthon, mint ameddig tartani tudja vagy ha nagyon-nagyon játszik, és hirtelen már nem tudja tartani. Én nagyon nem javaslom, hogy a kutya a család életterén kívül cseperedjen a elgfogékonyabb korszakában.

Mikor tudja megtanulni az együttélés szabályait, az alapokat, ha most elszalasztjátok?

2013. dec. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
94%
Van háromféle kutya. Egyik a menhelyi/sintértelepes, akit megkapsz ingyen. Másik a tenyésztő kutyája, a TENYÉSZTŐÉ, akiért, ja ki kell perkálni a 100-150 ezret vagy többet alaphangon, de nem lesz dp-s, nem rontja a fajtáját, szerződést kapsz hozzá... Soroljam? A harmadik meg szaporító, a haver, a nagyi, a szomszéd bácsi aki gyártja a kutyákat, lehet jó körülmények között de mindenképpen tönkreteszi a fajtát a hozzá nem értésével, adja a szűretlen beteg kutyákat a jóhiszemű embereknek akik azt hiszik azért mert ismerik az eladót az garancia. Hát nem. Ha dp-s lesz a kutyád ki fogja perkálni a műtét árát? Te. Egy tenyésztőnél? Mondjuk nem lesz dp-s. EZÉRT nem veszünk szaporított kutyát. És valóban, a véleményem az, hogy az ilyen kutyáknak nem kell megszületniük. A tiéd nálad van oké, de nyakamat rá hogy az alom 7-8 kölykéből 2-3 menhelyen köt ki az elkövetkező öt évben.
2013. dec. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
vagyishogy szaporítótol származik 1 kutya akkor 100%-ban displaziás lessz? továbbá ha az dember szaporítótol vesz akkor elkönyvelhető h menhelyen köt ki 2-5 %-ka?
2013. dec. 5. 09:47
 19/33 anonim ***** válasza:
89%

Ha te mindent ennyire görcsösen és szó szerint veszel, ha ennyire nem vagy képes értelmezni a dolgokat és tovább gondolni, akkor hagyjuk.

Reméljük a te kutyád nem lesz beteg, ideggyenge, agresszív, és nem pusztul el 2-3 éves korában. A szaporítónak remélem jó sokat fizettél, karácsony előtt gondolom jól jött neki a lóvé, meg persze hadd hozzon le szegény még 10-20 almot, hisz olyan jó a vérvonal, mindenki ácsingózik a kutyáiért.

2013. dec. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
90%

Csak reménykedni lehet, h megúszod probléma nélkül. A boxer nagyon felkapott fajta lett, elég nagy számban szaporítják, ráadásul beteges is a fajta. Ha nem figyelnek oda, h csak egészségügyi szűrésekkel rendelkező és mentes egyedeket párosítsanak, akkor szinte borítékolható a baj :(

Nem csak dp lehet a gond, hanem szív, epilepszia, rák és még sok minden más.

Elég sok boxert ismerek, nem találkoztam még olyannal, aki szaporítótól van és nincs semmi eü gondja.

Remélem tényleg, h neked mákod lesz.

2013. dec. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!