Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap kaptam meg 2 hónapos...

Tegnap kaptam meg 2 hónapos német boxer kutyámat, a tenyésztőtől kaptam kb 1 kg Friskis Junior tápot. Mennyit ehet 1 étkezéskor és napi hány alkalommal?

Figyelt kérdés

Még az is érdekelne hogy miért remeg. Környezet változás miatt? Kb 15 fokos helyiségben van tartva.


Etetés: 1 maréknyi vagy 2????? esetleg 2 csészényi???



2013. dec. 4. 23:59
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
szobatisztaságra hogyan nevelitek? féléves koráig legyen bent veletek. Kan amúgy a kölyök? :)
2013. dec. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

kan a kutyus , szoba tisztaságra úgy próbáljuk ha be piszkít a házba akkor fel takarítjuk a vég termékét és oda hívjuk, etetés ivás után fél-1 órával kimegyünk vele.

de ha van jobb módszeretek azt szívessen meg fogadom és köszönöm.

2013. dec. 5. 13:13
 23/33 A kérdező kommentje:
ki visszük az udvarra a vég termék és oda hívjuk az előbb ezt rosszul írtam
2013. dec. 5. 13:25
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja a kettőt összekötni.Próbáld rajtakapni,amikor még szimatol vagy már éppen a dolgát végzi és vidd ki.Ha kint végzi el,nagy dícséret neki,vagy valami finom falat.Éredés után,evés után ki kell vinni rögtön,vagy nagyon figyelni,mert akkor végzik el a dolgukat leggyakrabban.
2013. dec. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
A végterméket ne hurcoljátok sehova. A kicsit minden evés, ivás,alvás, játék után ki kell vinni oda ahova szeretnétek ha végezné a dolgát, ha sikerül nagy dicséret, üdvrivalgás stb. Ha mégis besikeredik (befog eleinte) szó nélkül feltakarítjátok ecetes vízzel (domestos felejtős, ammónia van benne ami a vizelet egyik alkotóeleme) Utólag ne szidjátok, és isten ments, hogy az orrát beledörgöljétek meg hasonló baromságok. Ha éppen az orrotok előtt kezdi el, csak akkor lehet szidni, én ilyenkor fel is kaptam és kiszaladtam vele az udvarra.
2013. dec. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
A kaja,amit kap tényleg gyenge minőségű és inkább több,mint kevesebb gazdának nincs problémája a szaporított kutyájával.reméld,hogy téged elkerül,mert inged gatyád rámegy a kezelésére.Csak megjegyzem,hogy szintén jó helyről vásárolt kutyára,most költenek vagyonokat ismerősök és lehet altatás lesz a vége,mert nem gyógyítható.Ott sem szűrték a szülőket,az egyébként örökletes betegségre.
2013. dec. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
proplan puppy táp jó neki????
2013. dec. 5. 14:10
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm több mint 40 éve tenyészt boxert,aranykoszorús mestertenyésztő,sok győztes kutyát felnevelt.

Eleve úgy ad ki kölköt,hogy törzskönyvvel,fullra oltva,féreghajtva,szerződéssel.

Ismeri a vérvonalakat és tudja,melyikre mi a jellemző,akár betegségek is.

A boxer a dp-n kívül hajlamos szívproblémákra,epilepsziára,veseproblémákra,bőrproblémákra.

Még a tenyésztőnél is előfordulhat,de szaporítónál százszor inkább.Attól,hogy ismerőstől vettél és jó körülmények között tartja a kutyáit,még szaporító.Mivel biztos hogy nem kaptál garanciát tartalmazó szerződést,mit csinálsz,ha olyan öröklött problémája van,amire akár százezres nagyságrendű összeget költhetsz?Annyiból vehettél volna normális helyről is kutyát.

Vagy ha a 2 éves kutyádat majd le kell altatni veseelégtelenség miatt?Ilyen boxert is ismertem,szintén "jó helyről"volt szaporítótól.

2013. dec. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Pro Plan is tele van gabonával,csak a reklámja jó.Amit a Nestlé gyárt tápot,azzal alapból bizalmatlan lehetsz.

Fentebb írták a Brit tápokat,olcsóbbak és jobbak.Megrendelheted pl.itt,én innen szoktam.5 ezer ft felett ingyenes a kiszállítás az egész országba:

[link]

Egyébként a tenyésztő ismerősöm is évekig a Pro Plant etette,de a végén mindegyik kutyája allergiás lett.Lehet hogy az összetételén változtattak valamit.

Tápot váltott és egyik kutyájának sincs azóta baja.

2013. dec. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Sajnos a környéken ahol élek nem találtam brits tápot , netről pedig nem szeretnék rendelni , sajnos volt pár rossz tapasztalatom internetes rendeléssel kapcsolatban...

viszont royal canin-t találtam 1580/kg , de valamiért pro plant ajánlották és dicsérték tápszer boltban.

2013. dec. 5. 21:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!