Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer kölyök agresszió?

Boxer kölyök agresszió?

Figyelt kérdés
10 hetes, 2 hete hoztuk el tenyésztőtől tehát törzskönyves nem szaporítótól van! Az a baj, hogy harap... Tudom én, hogy pici és játszik, de más az, hogy harapdál és tudom, hogy játékból csinálja és más az, hogy morog, ugat és odakap! Ha rámordulok, hogy NEM akkor még agresszívebben kap oda és van két kisgyerekünk is akik már félnek tőle! Nem hinném, hogy ne lehetne leszokatni róla, mert egyébként nagyon aranyos kutyus, de nem tudom hogyan járjak el! Ha mennek a gyerek valamerre a lakásban akkor szalad utánunk és megharapja a bokájukat, ma reggel pedig annyira megharapta a kezemet, hogy rendesen megmaradt a nyoma! Eddig nem bántottam, de most megráztam a grabancát kicsit és mondtam neki, hogy NEM, de nem hogy megijedt volna inkább villámgyorsan a kezem után kapott... :( Kan kutya és már le van beszélve a kutyaovi aztán a kutyasuli, de addig is mit tehetnék, hogy ezt a viselkedést befejezze?
2013. dec. 5. 07:37
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Megvan a kutyapszichológia című könyv abban azt tanácsolják ha harap a kutya fájdalmasan fel kell visítani és ott hagyni a kölyköt... Ezt is próbáltuk és látszólag érti is, hogy fájdalmat okozott, de aztán újra és újra megcsinálja...
2013. dec. 5. 08:02
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Hát ez bizony így megy, újra és újra megpróbálja, ti pedig újra és újra korrigáljátok a viselkedését. Nem létezik olyan megoldás, ami egyszer s mindenkorra megoldja. Gondolom a gyerekeidnek sem csak egyszer mondtad el, hogy ne nyúljanak a konektorba.

Egyébként bennem felmerül a kérdés, hogy a kutyának mennyi lehetősége van kitombolnia magát, és levezetni az energiáit bárhol máshol, és nem a gyerekeken.

Ha tudod hordani kutyák közé, ahol szabadon játszhat, akkor egyrészt meg tudod figyelni, hogy a nagyobb kutyák hogyan rendezik le a hörgős-morgós harapását, másrészt pedig ha a kutya elfáradt, és nem csak fizikailag, de idegrendszerileg is, akkor sokkal könnyebben törődik bele abba, ha valamire azt mondod, hogy nem.

Azért is érdemes lenne megfigyelni, hogy más kutyák hogy rendezik, mert én a leírásod alapján nem tudom eldönteni, hogy ez ilyen bunkó, odaszólós odamorgás, odakapás, vagy egyszerűen nem tudsz normálisan rászólni, és játéknak veszi az egészet. Ha látsz olyat nagykutyákról, hogy keményebben helyrerakják, akkor sanszos, hogy bunkó, de ha velük szépen tud viselkedni, akkor inkább benned keresném a hibát.

2013. dec. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Persze meg lesz mozgatva, de amíg nincs meg minden oltása nem vihetem más kutyák közé... Nagyon sokat játszunk vele.
2013. dec. 5. 08:18
 4/14 anonim ***** válasza:
13%

Na igen ez a szaporító nem szaporító örök dilemma.


Mindenesetre a boxert nem ölebnek tenyésztették így ha fajtajellegzetességeket konzekvensen őrző tenyésztőtől származik bizony elő jöhet a fajta jellegű agresszió.


Nem biztos hogy jó vagy rossz; ez van

2013. dec. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azért választottuk ezt a fajtát mert állítólag híresen gyerekszerető fajta, családi kedvencként ajánlják mindenhol ezt olvastam!
2013. dec. 5. 08:28
 6/14 A kérdező kommentje:
Tudatosan választottuk őt, nem ő volt a legnagyobb legdominánsabb a kölykök között, a tenyésztő kifejezetten ajánlotta gyerekeke mellé, a szülők nem voltak agresszívek, többször látogattuk a kiskutyát mielőtt elhoztuk volna, még az anyja sem volt soha agresszív velünk...
2013. dec. 5. 08:35
 7/14 anonim ***** válasza:

#6


hát.. ez van.


Azért drukkolok nektek hogy sikerüljön megzabolázni :)

2013. dec. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is csinálta ennyi idősen, de nem morgott meg csak játékból harapdált, de azt rendesen, nekem is sokszor meglátszott a nyoma és nálunk sem az volt hogy hoppá véletlen megkapott és utána meglepődött volna. Viszont, ha tudatosan neveled minden ilyen esetben rászólsz és helyre rakod ( leállítod akár a grabancát megfogva vagy az orrára koppintva), de nem úgy hogy ejnye bejnye és utána csinálja tovább, hanem mikor látod rajta hogy " megadja magát" (megértette, hogy nem jó amit csinál és ha elengeded vagy ott hagyod nem kap utánad) akkor ezt kifogja nőni. Ekkora korban ez nem fog egyik napról a másikra megjavulni beletelik pár hétbe/ hónapba, attól függ hogy épp milyen nyűgje van jön a foga stb.
2013. dec. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
32%

nyugodtan bánthatod a kutyát...


persze itt nem arra gondolok hogy a falhoz dobod, de az anya kutya is rámorog/odakap a kölyöknek... és bizony láttam olyan anyakutyát akinek annyira szemtelen volt a kölyke hogy az anya szószerint "megtépte"

2013. dec. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Némely kutya kicsit akarosabb, az biztos. Bár, látni kellene hogy bárki tudjon érdemben tanácsot adni.


Egyszer kipróbálhatod amit utolsó írt, hogy durvábban leteremteni a kiskutyát... nem feltétlen megtépni, de jól ráijeszteni, lehet.

A miénk pl már jó ideje nálunk volt, barátom a galérián aludt, a kiskutya meg hajnalban rázendített, hogy fel akar menni. Barátomat úgy felhúzta, hogy ledübörgött, mint egy állat, a kiskutya meg a radiátor alá bújt ijedtében. :D

Mindenesetre, ő is nagyon elszánt , ha akar valamit, de azóta a galéria nem érdekli annyira. :D

2013. dec. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!