Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer kölyök agresszió?

Boxer kölyök agresszió?

Figyelt kérdés
10 hetes, 2 hete hoztuk el tenyésztőtől tehát törzskönyves nem szaporítótól van! Az a baj, hogy harap... Tudom én, hogy pici és játszik, de más az, hogy harapdál és tudom, hogy játékból csinálja és más az, hogy morog, ugat és odakap! Ha rámordulok, hogy NEM akkor még agresszívebben kap oda és van két kisgyerekünk is akik már félnek tőle! Nem hinném, hogy ne lehetne leszokatni róla, mert egyébként nagyon aranyos kutyus, de nem tudom hogyan járjak el! Ha mennek a gyerek valamerre a lakásban akkor szalad utánunk és megharapja a bokájukat, ma reggel pedig annyira megharapta a kezemet, hogy rendesen megmaradt a nyoma! Eddig nem bántottam, de most megráztam a grabancát kicsit és mondtam neki, hogy NEM, de nem hogy megijedt volna inkább villámgyorsan a kezem után kapott... :( Kan kutya és már le van beszélve a kutyaovi aztán a kutyasuli, de addig is mit tehetnék, hogy ezt a viselkedést befejezze?
2013. dec. 5. 07:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Szóval, ha gondolod, kérd meg a férjed, hogy vadállat módjára ijessze el a kiskutyát ettől a viselkedéstől. Ha elég hiteles, van rá esély hogy használ! :D
2013. dec. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, hogy nagyon elszántnak kell lenni! Nálunk, a 3. ledübörgésnél történt meg a törés, és a radiátor oltalmának keresése. De volt farkasszem nézés is, meg minden. :D
2013. dec. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha abban a korszakban, mikor a kölyök a játék során tanulja a határokat, olyasmiért ami teljesen normális és elvárható viselkedés egy köröktől dühödten a földbe döngölöd, akkor milyen eszközt fogsz bevetni akkor, mikor majd kamaszodik és feszegeti a határokat? Sokkolót? Addigra a dühödt földbedöngöléshez már szépen hozzászokik...

Az én boxer kölyköm 4 hónapos elmúlt, de az, hogy egy kölyök harapva és morogva játszik, az teljsen normális, nézd meg milyen, mikor két kölyök játszik.

Annyit csinálok, hogyha erősebbet harap a kelleténél, megmerevedek, megvárom míg kihátrál, és azonnal folytatom is a játékot. Egy játék során úgy 136 milliószor figyelmeztetem a határokra. Most már egész jól ismeri, hogy mi fér bele nálam és mi nem, ritkán harap olyat, ami fájna, és nyilván a határt picivel az alá lövöm be, mint ami már tényleg fáj, ha meg valami tényleg rendesen fáj, akkor felnyüszítek és otthagyom.

Nem lehet egy kölyköt a teljesen normális működéséért terrorizálni. Egy ilyen durva ledominálásból maximum azt tanulja meg, hogy nem lehet veletek játszani. A finom kommunikációt és a finom határokat biztosan nem.


Türelemjáték a kölyök nevelés, és folyamatos korrigálás.

Mást se csiálok két hónapja, mióta nálam van, mint "Nem! OKooos! Nem, okooos, nem okosss." Már ül, fekszik, láb mellett jön póráz nélkül engem figyelve, nem rágott meg a lakásban még soha semmit, mindig vissza tudom hívni játékból is, tehtá azt hiszem, hogy jó az út amin járok, és nyugodtan lehet követni.

10 hetesen már meg kellett kapnia a harmadik oltását, azzal már nyugodtan viheted kutyák közé.

2013. dec. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Jól gondolod,a boxer nagyon is gyerek barát,mi is többek között ezért választottuk a 3 gyerekhez.A miénk nem mutatott sosem agressziót,majdnem egy napon született a legkisebb lányunkkal, együtt nőnek fel,nagyon szereti őket,sosem bántaná,pedig a kicsi(1,5 éves)a kajájában túrkál,meg a szájában...
2014. febr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!