Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a behívásra a kutya nem...

Ha a behívásra a kutya nem engedelmeskedik meg kell büntetni? Jól csináltam? Mikor "engedjek"?

Figyelt kérdés
A kutyámat egyetlen esetben nem tudom behívni: ha a másik kutya akit figyel elkezd neki ugatni. Ekkor megsüketül, é rohan oda. Ha csak elvan és játszik egy kutya semmi, ha egy ember szól hozzá semmi, mindig odajön hozzám ha hívom, kivéve ha a másik kutya acsarkodik/ugat. Ma is ez történt, nem bántotta a kutyát mert mindenkit imád, mindenkivel játszana, de az meg vicsorgott rá, pörgött a pórázon. Szerencsére hamar odaértem, milliószor bocsánatot kértem, nem is haragudott a másik gazda. Az enyém egy nagytestű keverék, az meg egy jack russel volt, nem tett volna benne kárt, de akkor is... Ezután a földre nyomtam, vagy két percig ott tartottam az oldalára fektetve, kezemmel a nyakát fogtam, a lábamat az oldalára tettem, de csak finoman. Egy pillanatig sem ellenkezett. Ezután pórázra raktam, és mindenféle kommentár vagy szemkontaktus nélkül, normál tempóban hazagyalogoltunk. Egy-két percig még szaglászott volna oldalra, aztán megértette hogy nem lehet. Most hazaértünk, még mindig nem szólok hozzá, de egyfolytában jön és produkálja magát, gondoltam ha lenyugszik majd ÉN odamegyek hozzá és megsimogatom. Mit gondoltok, így jó? Ha elrohan és látom hogy nem figyel rám mit lehet tenni? Épp nem volt nálam semmi amit utána vághatok.
2013. dec. 6. 10:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit a büntihez: amikor majd kioldod, ne te menj oda, hanem hívd oda magadhoz. Nem a főnök megy, a főnökhöz jönnek.
2013. dec. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

De, az agresszív kutya gazdája is büntethetné a kutyáját, nem azt mondtam, h ne.

De ha hívom a kutyám, cseszik visszajönni, ráadásul zaklat mást, neki is jár a bünti és a bocsánatkérés a gazdájától, agresszív kutya ide vagy oda.

2013. dec. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú pórázon vidd bele a gondot okozó szituációba. Tartsd lazán és, ha elindul, pár méter után akaszd meg. Közben szólj rá, hogy nem, vagy vissza.
2013. dec. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Hosszú póráz vagy flakon. 'Öregebb rókáknál', akik már tudják, hogy mikor van rajtuk hosszú póráz inkább egy flakon hozzávágásával jelezd a szándékod, hogy te tényleg nem szeretnéd, ha odamenne. Lenyomkodás ilyen esetekben tök fölösleges, én azt akkro alkalmazom, ha a kutya stresszes egy adott szituban, és le akarom nyugtatni, befektetem az oldalára és finoman tartom, esetleg masszírozom közben. Máskor nekem egyik kutyámnál sem vált be.
2013. dec. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
En nem nyomtam volna le. Ha ilyen szituban hozzavagjuk a flakont, nem pont azt fogjuk elerni, hogy a viselkedese rossz iranyba valtozik. Mert o csak odamegy haverkodni. Hozzarepul a flakon, megijed. A masik kutya morog, tamad.Most ezt nem ugy reaglja le, hogy nekitamadt valami/flakon/ es o is tamadolag reagal? Bocs, ha hozzaertok szerint nem igy van, csak kivancsi lennek a helyes korrigalasra.
2013. dec. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha ilyen szituban....mondat vegen egy nagy ???/bocs, nem kijelentes./
2013. dec. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem, nem így vágja le. A flakont nem azért kapja, mert oda akart menni ismerkedni, hanem mert a tiltásra nem reagált. Az teljesen mindegy, hogy ő mit akar, a lényeg, hogy te mit mondasz neki. Egyébként ez sem annyira egyszerű. Megdobod flakonnal egy erélyes 'nem' kíséretében, majd kedvesen hívod, hogy lássa, hogy a flakon a parancs figyelmen kívül hagyásáért járt. Aztán ha úgy van, odamehet, ha a másik gazdi is akarja.
2013. dec. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!