Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kérhet tőled valamit a kutyád?

Kérhet tőled valamit a kutyád?

Figyelt kérdés
A fegyelmezésről sokszor van itt szó. De van olyan dolog, amit megengedsz a kutyádnak, hogy ő kérjen tőled? Pl hozza a pórázt, ha sétálni akar, vagy a tálját, ha éhes... Vagy a játékát, ha játszani akar. Ilyenkor belemész a dologba, vagy csak azért sem?
2013. dec. 6. 15:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem megyek bele semmilyen kérésbe általában, mivel nem szórakozásból vannak szabályok, hanem azért, mert nem tudom máshogy csinálni. Hiába akar délben sétálni, este 6 helyett, ha én csak este hatkor érek rá. Hiába akar enni, nem fogok neki adni, mert 1, szerintem addig enne amíg bele nem halna, 2, általában más terveim vannak ami előtt nem tanácsos etetni (séta, kiképzés stb). Ezeket persze nem lehet a kutyának megmagyarázni, de ez nem jelenti azt, hogy "csak azért se". Nem ovisok vagyunk, ez egyszerűen azért történik, mert minden szabálynak oka van.
2013. dec. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
11-es: hát ez az, ami a kérdésem lényege: hogy csak és kizárólag szabályok szerint élsz-e, vagy vannak kilengések?... Ezek szerint pl te csak szabályok szerint. De mivel én magamat sem tartom robotnak és a kutyámat sem, mint ahogy én is eszek néha hamburgert vagy megiszok egy üveg bort és alszom 11-ig, ezért úgy gondolom, hogy a szabályok mellett a kutyának is járnak néha engedmények. Na meg szeretem tudni, hogy saját magától mit szeretne a kutya, ha nem csak szabályokat követ. De köszönöm, hogy leírtad a véleményed!
2013. dec. 9. 08:57
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem azért nem teljesítem a kutyáim kívánságát, mert robot vagyok, hanem mert nem tudom. Nem tudok akkor sétálni amikor ők akarnak, mert dolgozom/tanulok. Akkor sétálok velük, amikor ráérek. Nem tudom megetetni/szórakoztatni őket amikor ők akarják, mert akkor a kiképzésen nem lesznek motiváltak, és különben sem ugrálhatnának evés után. Nem tudok velük arra sétálni amerre ők akarnak, mert akkor valószínűleg vagy néhány rosszarcú családba, vagy harapós kutyákba rossz kerítéssel, vagy vonatba, vagy autópályába botlunk. Nem mindenkinek olyan lazák a körülményei, hogy a kutyája kívánságait tudja lesni.
2013. dec. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!