Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bevállalnál egy szaporítótól...

Bevállalnál egy szaporítótól mentett kölyköt, ha nagy eséllyel valamelyik közvetlen rokona fedezte be a mamát?

Figyelt kérdés

Anya egészséges, és nem 100%, hogy beltenyészet, meg nyilván kiskorától jól tartva, rendszeres eü. ellenőrzéssel azért sok mindent meg lehet előzni, de mégiscsak kockázatos. Azt nem tudom, hogy mennyivel kockázatosabb, mint egy mentett felnőtt, aki szintén szapis, de mostanában a keverékek is hordoznak mindenféle dp-t, meg patellát már...

Nem tudom most ezt felmérni, hogy mennyivel kockázatosabb egy ilyen kölyök, akinél ez felmerül egy bármilyen más mentett kutyával.


2013. szept. 23. 19:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én be, de én nem vagyok normális kutyaügyben :)
2013. szept. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Akiteki ***** válasza:
87%
Mentett kutyát bármit. Főleg, ha ezzel együtt a szaporító kiskezét is levágnák!
2013. szept. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Egyáltalán semmivel sem kockázatosabb, mint egy mentett kölyök, de ha elhozol egy iylen kölyköt, azzal csak bátorítod azt, akinél született, hogy legközelebb is hozzon le almot, hiszen milyen szépen elkeltek. ha senki nem veszi meg, kevesebb lesz a szaporítós kutya. A menhelyes, fajtamentős kutyáknál ez ugye nem játszik, ott valaki már kifizette/elvitte egyszer azt a kutyát, úgyhogy te már csak a kutyán meg a menhelyen segítesz, ha hazaviszed, de nem támogatsz szaporítót semmilyen formában.
2013. szept. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nyuszifül, a fajtamentésnél van a kölyök, nem kell rögtön huhogni.
2013. szept. 23. 19:56
 5/15 anonim ***** válasza:
Szűrések,viselkedés rendben,akkor lehet.Persze vannak problėmák,amik később jöhetnek elő,ezért fontos,hogy legyen anyagi háttered.De ez utóbbi bármelyik kutya tartásánál szükséges.
2013. szept. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem az anyagi a háttér a baj, csak az, hogy nem szeretnék megint elveszíteni egy alig 6 éves kutyát, ahogy az előzővel történt. A pénz pont nem érdekel a legkevésbé sem, ha baj van.

Szűrések alatt mire gondolsz? Évi egy ultrahang meg vérkép, az alap, de mondjuk dp-re előszűretni is csak fél évesen tudom, nyilván nem viszem vissza a fajtamentésnek, ha dp-s.

2013. szept. 23. 20:07
 7/15 sippara ***** válasza:
100%
Attól is függ, milyen lehetséges betegségekről beszélünk. Egy talán-dps (totál tünetmentes, kölyök, csak szintén szapis) kutyát épp most készülök bevállalni, korai dp szűrés, zöldkagyló, barf, rendszeres állatorvosi ellenőrzés, szakszerű mozgatás, és összeteszem a két kezem :)
2013. szept. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Akiteki ***** válasza:
A dp még egy dolog, én a szembetegségektől vagy epilepsziától jobban tartanék. Persze kinek miben van tapasztalata. dp-s kutyám még nem volt szerencsére, de az előbbiek sajnos igen.
2013. szept. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

A fajtamentésnél eleve átesnek nagyon alapos orvosi ellenőrzésen.

Én bevállalnám.Tisztellek azért,mert ennyire átgondolod a döntést.

2013. szept. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én bevállalnám akkor is ha kockázatos. Pillanatnyilag 2 ilyen kutya van a családban. Ez egyik dps nagytestű, a másik kistestű szintén dps, azonkívűl egy agyi ideg rendelenessége van ami mozgäs koordinációs problémákat okz neki. Most 9 hónapos, az agyi probléma nem gyógyítható. Amikor elhoztuk őket nem tudtuk, de ha most kellene döntenem és valaki elmondaná mi lesz a gond velük ugyanígy döntenék:-)
2013. szept. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!