Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok kistestű kutyát tartó...

Sok kistestű kutyát tartó miért használ hámot+flexit sétához, miközben a kutya neveletlen és sétálni sem tud?

Figyelt kérdés
(Nekem is kistestű van amúgy)

2013. dec. 9. 12:00
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Kistestű flexis kutyákat láttam már sokat legtöbb agresszíven megakart támadni, mikor mellette mentem kutya nélkül.A gazda rá sem szólt...gondolom azt hiszik, de cuki csak védi őket.
2013. dec. 9. 12:56
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
nálunk nem neveletlen a kutya ilyen szempontból, alapvetően az 1m-es körzetemben marad, és ha utcán vagyok mindig kibiztosítom...soha nem estem még el benne, soha nem vágott még meg, soha nem rohant még el vele stb...szerintem lehet flexivel is, csak okosan kell!
2013. dec. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

azért megnézném, kedves utolsó, hogyan tartasz meg egy 70 kilós kutyát flexin, amikor egy másik kis agresszor flexis-hámos kistestű neki megy!


én is nagyon flexi ellenes vagyok, kérdésedre nem is tudok sok újat mondani.

2013. dec. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
3 kutyát szoktam vinni, időnként 4-et, szépen is néznék ki az összetekeredett zsinórokkal a kezemben:D Számomra agyrém a flexi, a damilos változata meg tiszta életveszély sötétben a járókelőkre.
2013. dec. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 Szilvi & Argos ***** válasza:

Hehe, én kb. akkor fixálom csak le, mikor magamra kötöm...vagy útnál, hogy ne feszüljön állól helyzetben :)

Attól a hangtól viszont kiver a víz, mikor a fifikék gazdijai hirtelen befékezik...hátamon feláll tőle a szőr :O


"hogyan tartasz meg egy 70 kilós kutyát flexin, amikor egy másik kis agresszor flexis-hámos kistestű neki megy! "

Vmelyik nap láttam egy JÓL NEVELT moszkvai őrkutyát egy sztem 8 méteres óriási flexivel szűk járdán...ha nem volt más ember, szépen kiment a flexivel pár métert, útra esze ágában nem volt lemenni...ha jöttek emberek, gazdi kérésére megállt, gazdi meg fixálta a pórázt :)

Egyébként a flexi 10 kg-nál nehezebb kutya esetében sztem nem is alkalmas arra, hogy az ember 5-8 méterrel előrébb megállítsa...ugyebár a húzóerő ekkora távon már sokszorozódik ;) Múltkor pont egy hámos-flexis westie majdnem elrántott egy 70+ éves nénit :O


Mikor Argos hozzám került, első 2-3 napban flexivel mentünk, hogy el tudja intézni dolgát...aztán mikor a 3.-4. napban már kutyapajtik nélkül is elengedtem a Duna parton, váltottam fix pórázra :)

2013. dec. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 Szilvi & Argos ***** válasza:
Nálam mindent vitt, mikor láttam, hogy egy csajszi 3 fehér kutyulit vitt 3 flexi pórázon :O persze soha nem sikerült adott kutya adott pórázát befékezni :D
2013. dec. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 Szilvi & Argos ***** válasza:

Hehe, én kb. akkor fixálom csak le, mikor magamra kötöm...vagy útnál, hogy ne feszüljön állól helyzetben :)

Attól a hangtól viszont kiver a víz, mikor a fifikék gazdijai hirtelen befékezik...hátamon feláll tőle a szőr :O


"hogyan tartasz meg egy 70 kilós kutyát flexin, amikor egy másik kis agresszor flexis-hámos kistestű neki megy! "

Vmelyik nap láttam egy JÓL NEVELT moszkvai őrkutyát egy sztem 8 méteres óriási flexivel szűk járdán...ha nem volt más ember, szépen kiment a flexivel pár métert, útra esze ágában nem volt lemenni...ha jöttek emberek, gazdi kérésére megállt, gazdi meg fixálta a pórázt :)

Egyébként a flexi 10 kg-nál nehezebb kutya esetében sztem nem is alkalmas arra, hogy az ember 5-8 méterrel előrébb megállítsa...ugyebár a húzóerő ekkora távon már sokszorozódik ;) Múltkor pont egy hámos-flexis westie majdnem elrántott egy 70+ éves nénit :O


Mikor Argos hozzám került, első 2-3 napban flexivel mentünk, hogy el tudja intézni dolgát...aztán mikor a 3.-4. napban már kutyapajtik nélkül is elengedtem a Duna parton, váltottam fix pórázra :)

2013. dec. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

'Nálam mindent vitt, mikor láttam, hogy egy csajszi 3 fehér kutyulit vitt 3 flexi pórázon :O persze soha nem sikerült adott kutya adott pórázát befékezni :D'


Az komoly koncentrációgyakorlat:D

2013. dec. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
33%
Egy icipicit nézzétek más szemszögből.... Többezer kutya rohad egyméteres láncokon élelem, víz, fedél nélkül. Sok kutyát kidobnak, megkínoznak. Sok felelőtlen kutya gazdája megszökik, elveszik, elkóborol. És mégis sz zavar, hogy vannak olyanok, akik ugyan messze nem tökéletesen nevelik, tanítják a kutyájukat, de egyrészt legalább sétáltatják, másrészt valamennyire próbálják megvédeni a kutya testi épségét ezzel a pórázos dologgal, meg próbálják nem kitörni a nyakát a hámmal... Igen, nem tökéletes megoldás, de sokkal jobb, mint amilyen körülmények között sok másik kutya él...
2013. dec. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Két amstaffot tartok, jól is néznék ki flexivel! :D

Bevallom, amikor először tüzelt a szukám, vettem neki egy 50+ kilós, hatalmas flexipórázt, hogy majd így nem kell elengedni, de szabadon mehet...Aha, lópikulát!Szerencsétlen kutyám beletekerte magát a madzagba, majd amikor kicsomagoltam belőle, láttam, hogy a mellső lábujjai közé csúszott az a vacak, és egy jókora nyílt sebet húzott az ujjai között.Azóta sem tudtam rájönni, hogy csinálta ezt. o.O Az én lábamat is vágta el már ilyen csodapóráz, nekem személy szerint marha kényelmetlen, ráadásul bűnronda.

Mindkettőnek vettem egy-egy 50

2013. dec. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!