Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok kistestű kutyát tartó...

Sok kistestű kutyát tartó miért használ hámot+flexit sétához, miközben a kutya neveletlen és sétálni sem tud?

Figyelt kérdés
(Nekem is kistestű van amúgy)

2013. dec. 9. 12:00
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Bocsánat, magától elküldte. :/

Szóval mindkettőnek vettem egy-egy 50 centis, párnázott sportpórázt, egysoros fojtót, és remekül közlekedünk az utcán.Nem rángatnak, nem húznak, nem mennek keresztbe-kasul.

Biztos valakinek bejön a flexi, de az nem én vagyok. :D

2013. dec. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Szilvi & Argos ***** válasza:
Na ha kutyámnak éppen nem kell láb mellett mennie pórázon, de vmiért nem is akarom elengedni, pont a betekeredés miatt van hámra kapcsolva a póráz, legyen flexi vagy 130 cm-es textil :) Nyakörvre téve mindig lemegy a nyaka alsó részére az egész karabiner és belelép, körbetekeri, stb...
2013. dec. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Van a környékünkön egy öreg bácsi, régen mindíg irígykedtem rá mert a rövid lábú, nagydarab keverék kutyája olyan szépen sétál mögötte vagy mellette, hogy öröm nézni.A póráza olyan laza, hogy a földön húzza szinte.Egyszer végigkísértem őket pont arra mentek amerre én és a kutya egyszer sem ment előre, látszott ki a főnök.Ellenben van egy öreg mamesz, akinek van egy német pincsere, nah az felxi végén szokott őrjöngeni, mikor megáll az öreglány trécselni.Majd kitépi a karját úgy vergődik.A mamesz nem szól ám rá, nem fegyelmezi csak megáll és dumál a barátnőihez.Egyszer két palotapincsi szintén flexin nem engedett rá a járdára, rám akartak támadni, olyan mérges lettem, hangos megjegyzéseket tetem a kedves gazdának, aki felvolt háborodva, hogy "nem harapnak ám".
2013. dec. 9. 17:02
 24/31 A kérdező kommentje:
bocsi:*tettem, flexi
2013. dec. 9. 17:03
 25/31 zsuzsabazsa ***** válasza:

Van aki szereti a flexit, van aki meg nem. Én például nem.

Nem zavar az sem ha más azzal sétáltat egyet kivéve.

Amikor valaki nem húzza vissza a kutyáját mert épp nem tudja, mert tele van a keze, és a kutyája vészesen nyúlik az enyém felé.

Ma is rászóltam egyre: Hé néne húzza már vissza a kutyáját mert idenyúlik mint a rágógumi.

2013. dec. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Szilvi & Argos ***** válasza:
Mint a rágógumi :D
2013. dec. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Szilvi:

"hogyan tartasz meg egy 70 kilós kutyát flexin, amikor egy másik kis agresszor flexis-hámos kistestű neki megy! "

Vmelyik nap láttam egy JÓL NEVELT moszkvai őrkutyát egy sztem 8 méteres óriási flexivel szűk járdán...ha nem volt más ember, szépen kiment a flexivel pár métert, útra esze ágában nem volt lemenni...ha jöttek emberek, gazdi kérésére megállt, gazdi meg fixálta a pórázt :)

arra céloztam, hogy egy jól nevelt kutyát sem lehet rendesen korrigálni flexin, az egyik hozzászólónak szólt.

nekem egy 40 kilós keverékem van, pórázon sétáltatom, de sajnos nem egyszer "ugatta" már meg flexis neveletlenség.

:( nem szeretem ezeket a szitukat.

2013. dec. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
49%
A kistestűeknek ajánlott a hám, szerintem jó.
2013. dec. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Szilvi & Argos ***** válasza:
Jaja, az tény, hogy a flexisek legnagyobb része neveletlen kutyát sétáltat...és még csak rá sem szól agresszió esetén a kutyára :(
2013. dec. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Imola Ágnes ***** válasza:
"Többezer kutya rohad egyméteres láncokon élelem, víz, fedél nélkül. Sok kutyát kidobnak, megkínoznak. Sok felelőtlen kutya gazdája megszökik, elveszik, elkóborol. És mégis sz zavar, hogy vannak olyanok, akik ugyan messze nem tökéletesen nevelik, tanítják a kutyájukat, de egyrészt legalább sétáltatják, másrészt valamennyire próbálják megvédeni a kutya testi épségét ezzel a pórázos dologgal, meg próbálják nem kitörni a nyakát a hámmal... Igen, nem tökéletes megoldás, de sokkal jobb, mint amilyen körülmények között sok másik kutya él..." Az a baj, hogy az, aki így tartja a kutyáit, nem fogja sem Flexivel, sem pórázzal kihozni szegényt, Flexivel főleg, már csak az ára miatt sem. Ha azt akarom, hogy a kutya kontrolálható legyen,de hosszabb pórázon, akkor veszek egy 10 m es, vagy hosszabb zsinórt, pórázt, és azzal engedem el, de azt amúgy sem használom utcán. Az utcán ön és közveszélyes a kutyát 2-3 méternél messzebbre engedni. A flexi is tipikus kényelmes megoldás a gazdiknak, mert így nem kell megnevelni a kutyát...
2013. dec. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!