Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törpespicc kérdés? Spicc...

Törpespicc kérdés? Spicc tulajdonosok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lehetőségem van örökbefogadni egy törpespicc kölyköt,második kutya lenne, és érdekelne, hogy a "gyakran ugat" kifejezés mit takar náluk? Hogy ha pl jön-megy, csönget valaki, rohan ugatni, vagy ok nélkül is ezt teszi?

Törpespicc jelleme milyen nagyjából, mert nem sokat olvastam róluk.


2013. dec. 10. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Mint a legtöbb német spitz, a törpespitz is jelzőkutya. Ezt azt jelenti, hogy ha bármi furcsát észlel (legyen az egy közeledő vendég, csengetés vagy egyéb), akkor azt rögtön tudatja a gazdival is. Ok nélkül nem tudom mit értesz, bár nyilván ha nincs sétáltatva és mozgatva eleget, akkor unalmában rákezdhet, de ez minden kutyánál így van.
2013. dec. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az nem baj, ha a zajokra ugat, a másik kutyám is ugat, ha valaki az ajtó körül motoz. Pl úgy értem az ok nélkült, hogy van a panelban egy pumi, és az amint kilép az utcára, mindent és mindenkit megugat. Kicsit őrjítő. De sejtem, hogy ez nevelési hiba....
2013. dec. 10. 16:23
 3/5 A kérdező kommentje:
jav.: motoz-motoszkál, matat
2013. dec. 10. 16:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan közép spiccem van,de a semmit nem ugatja..Akkor ugat,ha oka van rá. Nagyon jó jelző kutya! Szerintem a spiccek legyen az bármilyen méretű a jellemük ugyanolyan: eleven,mozgékony,energiabomba,vidám,igazi kis 4 lábon járó szőrmókok. A szőrük nem igényel komolyabb ápolást elég,ha 2 hetente (ha vedlik akkor hetente) 1x átkeféled nehogy sértsd az aljszőrzetét. Fontos tudni,hogy a kanok évente 1x vedlenek a szukákkal ellentétben,akik minden tüzelés után kb. 1 héttel. Nagyon értelmes kutyusok szeretnek új dolgokat tanulni,agilityben pedig tökéletesen megállják a helyüket! Viszont határozottabb gazdát igényel,következetesen és egyértelműen kell nevelni kül.ben nagyon könnyen akár a fejünkre is nőhet. Társas viselkedésükről annyit,h. nagyon jól kijönnek más kutyákkal,egyenesen imádnak játszani. :)


Remélem tudtam segíteni! Sok sikert a kutyushoz! :)



[link]

2013. dec. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Buda Timi válasza:

Gondolom már nem érint a kérdés, azért leírom a tapasztalataimat hátha segít még valakinek. Nekem Német törpe spiccem van. Ha idegen megy el a ház előtt megugatja és társai a zajokra is reagál de egyébként csak a társával való játéknál szokott ugatni. Egyébként az én kutyim nagyon nyugodt bújós típus szereti ha fésülgetem akkor sem szokott ugatni habár már kicsi kora óta fésüljük tehát valószínű hogy megszokta... Atléta kutyák szeretnek felugrálni székekre és társai de ez nem hiszem hogy túl nagy gond lenne.

összesítve saját tapasztalatok alapján:

-Hangoskodásra 5/3 szerintem egy közepes mert nem csendes de nem is hangos

-Családiasság:5/4 szereti a gyerekeket meg minden de azért szüksége van nyugalomra is

-Ápolási szükséglet:5/5 eléggé sok ápolást igényel főleg fésülést viszont nem szereti a vizet (legalább is az enyém egyenesen irtózik tőle)

-Hűség:5/5* nagyon hűséges kutyi

-Nevelés: 5/4 könnyen nevelhető viszont már az elején le kell szögezni hogy ki a főnök

Remélem tudtam segíteni a jövendőbeli tulajdonosoknak. Ha valakinek egyéb kérdése lenne írjon nyugodtan a timikebuda@freemail.hu e-mail címre :)

2014. júl. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!