Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Roti tulajdonosok! Nektek is...

Roti tulajdonosok! Nektek is ilyen bújós, kíváncsi a kutyátok?

Figyelt kérdés

Már felnőtt korában került hozzám, így nem tudom milyen előélete volt. Viszont velünk (a család tagokkal) úgy viselkedik mint valami kis cica és árnyék egyszerre. Mindig mindenhová velünk akar jönni, minden érdekli, egyfolytában várja a simogatást a játékot, a sétát sosem unja meg, teljesen mindegy hogy épp virágot ültetek, vagy havat lapátolok, akkor is ott van mellettem, ha főzök ha teregetek, stb.

Viszont ha ez/ezek a tulajdonságok a fajtára alapból jellemzőek, akkor pl. egy telep őrzésnél nem érzi rosszul magát?


2013. nov. 28. 19:53
1 2
 1/11 intense ***** válasza:
De édes lehet! :) Nekem sajnos nem volt még rotim, pedig nagyon szeretem a fajtát! Viszont van egy a környéken, ő nagyon félelmetes, akármilyen kutyát meglát a gazdájának szorosan kell maga mellett tartania de még úgy is habzó szájjal tombol, és egy ekkora kutyánál ez elég durva látvány... Biztos nem mennék a közelébe. :D Viszont ez sem az ő hibája, gondolom így lett nevelve.
2013. nov. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen, a rottweilerek a családdal szemben abszolút így viselkednek, bújós mackók, ahogy egy tenyésztő ismerősöm fogalmazott. Nagyon igénylik a szeretetet és a törődést, de vigyázni kell, nem szabad elkényeztetni, ugyanakkor leverni sem, ahogy sajnos teszik azt nagyon sokan.


Az, hogy a család tagjaival ilyenek, még nem jelenti azt, hogy bárki megsimogathatja őket, vagy játszhat velük :) Pont emiatt a kettősség miatt olyan csodálatosak.


A miénk is folyton bújik, kéri a simit, a szeretetet, de az utcán, ha védeni kell, egy percig nem habozik.

2013. nov. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


1 es válaszoló válaszára csak annyit mondanék: az enyém is tombol, ha meglát egy másik kutyát az utcán, vagy éppen "csak" erősen kell tartani. Egy domináns fajtáról beszélünk, nem fog pajtizni minden idegen kutyával, ha igen, akkor nem igazi rottweilerről beszélünk. Persze nem egy vadállat, az enyém sem megy neki egy kutyának sem, ha az normálisan viselkedik vele, de mikor leáll tombolni, az valóban félreérhető lehet egy fajtát nem ismerőnek.

2013. nov. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 intense ***** válasza:
Igen, én is így gondoltam. Igazából az az érdekes hogy mikor sétáltatom az amúgy nagytestű kutyámat akkor sokáig csak bámulják egymást, aztán nagyon hirtelen kezdődik a rotinál ez az őrjöngés, valószínűleg az én kutyám sem úgy áll hozzá ahogy kéne, bár én nem látok rajtuk semmi agressziót míg hirtelen ki nem tör a roti. Érdekes, de tisztelem őket, mert baromi kemény kutyák lehetnek, ugyanakkor nagyon édes elképzelni ahogy egy ilyen "vadorzó" úgy viselkedik mint egy kiscica. :)
2013. nov. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szerencsére még nem voltam olyan szituban, hogy az utcán meg kellett volna védenie.

Más kutyákkal sem agresszív, viszont amelyik támadólag lép fel vele szemben...

2013. nov. 28. 20:22
 6/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Az a baj, hogy sokan (ahogy te is kérdező) keverik az agressziót a dominanciával :) Az, hogy az én kutyám pl. "kitör" pl. kóbor kutyákra, vagy régebben többször kitört a kerítésnél ugató kutyákra, nem agresszió, hanem dominancia :) De mit lát a külső szemlélő, pláne aki nem is ért hozzá? Ú... az egy agresszív rottweiler, miért nincs rajta szájkosár, stb., stb. Pedig egyáltalán nem agresszív, "csak" domináns :)

2013. nov. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, de engem kikészít. Egyszerűen folyton a seggemben van, minden érdekli, míg a másik 2 kutyám nyugiban elvan, neki folyton a közelemben kell lenni. Órákig képes lenne tűrni, ha simogatom:)


-kispalikee-

2013. nov. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam csak ideiglenes a roti de egy lépést nem bírok nélküle tenni :D Engem ez már zavar is egy kicsit, próbálom sokszor figyelmen kívül hagyni vagy konkrétan el kell küldenem,mert szó szerint láb alatt van és dörgölőzik tényleg mint egy cica. Mikor hívom akkor nem jön hanem repül hozzám :D Utcán sosem hagyom addig feszülni, hogy kitörjön, de ha más kutyával van játék és úgy ítéli meg (sajnos mindig rosszul,mert egy durvább játékot már összetéveszt egy támadással) hogy a rangsorban hol alatta hol fölötte (egyfolytában megy a "harc") lévő kutyámat meg kell védenie akkor egy pillanat alatt változik át dühöngővé, ezen van még mit fejleszteni, mert nem mindig gondolja át a dolgokat és a védelem az én feladatom, de majd ő is rájön egyszer csak :)
2013. nov. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Igen, a családtagokkal és azokkal az emberekkel, akiket én egedek be a házba, ölebet játszik, és simogatást kér mindenkitől. Az idegenekkel szemben azonban bizalmatlan. Az én kutyám nem őrjöng ha más kutyát lát, 4 éves, folyamatosan megyünk valahová, és sem ő nem harapott soha kutyát, sem őt nem harapta soha kutya. Nevelés...ez a titok. 50 kiló, én kb 53 vagyok, de bármikor, bármilyen helyzetben egy egyszerű póráz-korrekcióval megtartom. Tudni kell még róla, hogy a családot imádják, de egygazdás kutyák, az életük árán is védik az egész falkát, de az az egy gazda a mindenük. Sokszor úgy látom hogy a miénk istenként tekint a páromra, és bármit csinálunk a 2-3 m-es körzetünkben van. Ha jó kezekbe kerülnek, tökéletes kutyák.
2013. nov. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hű! Nálam is így van :)

Néha már átesek rajta itt vagy ott, mert mindenhol ott van.

Várja, hogy játszunk, hogy sétálni vagy bárhová menjünk. Kocsikázni nagyon-nagyon szeret. (nem tudom miért, de les ki, és nagyon tetszik neki minden)


Ha hulla fáradtan érek haza, akkor is rá tud venni játékra, mert azt csinálja, hogy amíg beállok a kocsival addig úgy vár, hogy a fejét a földre tapasztja, a feneke az égnek áll, és amint bezárom a kocsi ajtaját, lépek egyet már repül is felém.

Úgy körbeugrál, mintha 1 hete nem látott volna, közben még ide-oda futkos az udvaron (ami nem kicsi) majd szépen bekísér a házba.

2013. nov. 29. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!