Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Várjátok már a póráz törvény...

Várjátok már a póráz törvény eltörlését? Nem gondoljátok, hogy a nem kutyásoknak is alkalmazkodni kellene egy kicsit?

Figyelt kérdés

Mióta van ez a törvény, semmit nem lehet csak úgy meg tenni mint régen.

Mármint írtam egy régebbi kérdésemnél, hogy amikor gyerek voltam a kutya jött velünk szinte minden hova. Lecsúszott a csúzdán a játszó téren, ő volt a kapus a grundon (vagy csatár, mikor mi:-)) Volt olyan osztálytársam is, akik közel laktak a sulihoz és a kutya mindig ott várta tanytás után.


Ma meg a kicsi spanimtól rettegnek a gyerekek az utcán.

Némelyik szülő a gyerekét próbálja nevelni, hogy "nem akar téged bántani a kutyus", de hiába. :-(

Volt olyan is, hogy erdős-mezős területen akartunk át vágni a bolt után hazafelé. Ami nem hivatalos kutyás terület. Jött egy pár, szemben velünk a föld úton, egy kismotoros, kb 4 éves gyerekkel. A 2 nagyobb kutyám pórázon volt, csak a kissebb volt eleresztve. Közel ment a gyerekhez, rá vakkantott, erre az anyuka belerúgott egy hatalmasat. Több sem kellett, a másik 2 kutyát alig bírtam vissza fogni.... Eközben az apuka még meg is fenyegetett, hogy ha még egyszer meglát erre, úgymond "pofán ver". Mert hogy póráz törvény van. Mit képzelek magamról?!

Kérdeztem, hogy miért nem a kiépített járdán közlekednek? Hísz mindenki ide horja a kutyáját a rotis gazdival is így beszélne? De csak a póráz törvényt hajtogatta.

Az én kutyáim szeretik a gyerekeket. Nem engedném el, ha veszélyes lenne.


Nem értem az emberek viselkedését.

Mikor én voltam kis iskolás, nekünk tanították a suliban, hogy mit kell tenni, ha idegen kutyával, esetleg rókával találkozunk. Mostanában nem tanítják?

Pl.: - Ha rókát látunk és nem szalad el, akkor nem szabad megsimogatni, mert biztosan veszett.

- Idegen kutyát látva csendben maradunk. Nem visítunk, nem kiabálunk, nem futunk el....


Minap a spanimmal a felszálltam a 3-as metróra és egy kb 16-17 éves lány, (a kutya rá se bagózott) szabály szerüen ossze rettent, hogy "jesszuss, kutya". Mi az ajtóban álltunk, ő meg srégan szemben ült. Egy mágállóval később át is ment a vonat túlsó végébe.


Mióta van ez a törvény senki nem törődik a kutyásokkal.



2013. dec. 13. 14:36
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
62%
Nah megtaláltam: "Az Önkormányzat legkésıbb 2014. július 30-ig gondoskodik a város közigazgatási területén kutyafuttató-helyek kijelöléséről." -és azt írják, hogy ezt 2011 áprilisában írták. Hát egyrészt, ez nem igaz, akkor még tuti 2012 volt, másrészt meg hiszem, ha látom! :(
2013. dec. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
70%
Még annyit, hogy most el is mentettem a doksit, hogy lobogtathassam, ha majd ismét nem tartják be a saját maguknak rendeletben kiszabott kötelezettségüket. xD
2013. dec. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
91%

"HA FOSIK A KISKUTYÁKTÓL AMI CSAK EGYET VAKKANT, MERT SÖTÉTBEN NEM TUDTA FELISMERNI A KISMOTOROS GYEREKET, MIÉRT ARRA KÖZLEKEDIK?!"


Nálunk meg a töltés a kutyafuttató és mégis járnak arra mások is. Családok, sportolók, sétálók. Mégse hagyom, hogy a kutyám engedély nélkül odamenjen bárkihez, hanem behívom ha idegen közelébe érünk. Majd ha meg akarja simogatni, akkor szól, addig viszont nem szítom az indulatokat azzal, hogy odaengedem a kutyámat, főleg nem kisgyerekekhez. Hogy vársz megértést másoktól, ha te magad is ilyen tapintatlan vagy?!

2013. dec. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
82%
Little Red: te hogy oldod meg a kutyád lefárasztását (belvárosban, kutyafuti nélkül)? Nem kötekedésből kérdezem, komolyan érdekel (hátha tanulok vmi újat).
2013. dec. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem a nem kutyãsok,de még a normális kutyások is csak alkalmazkodnak,folyamatosan.A neveletlen ebekhez,a parkban,utcákon hagyott kakához,az ismeretlen,rohangáló,vagy önsétáltató kutyákhoz,a zavaró hosszan tartó ugatáshoz.Mert mit tudsz tenni?Semmit.Ha majd tömegével látom a kulturált kutyatartókat és alapfokon oktatott ebeiket,majd alkalmazkodom és semmi kifogásom nem lesz,hogy szabadon közlekedhessenek.
2013. dec. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
71%

Egyébként a megfelelő kutyás összefogással azt is el lehetne érni, hogy több legyen a normális kutyatartó. Ha nem csak a kutyatartás, hanem a MEGFELELŐ kutyatartás is divattá válna - hogy az, akinek a póráz végén őrjöng a kis pamacs, valósággal cikinek érezze ezt (ha nincs belső motiváció, akkor legyen külső).


Pl Amerikában volt egy kampány, amelynek keretében a dohányzást "elavultnak", "nem trendinek", "cikinek" állították be, és jobb eredményt értek el, mint a szabályozásokkal. Sajnos a kísérlet részleteire nem emlékszem (egyetemi előadáson említette a tanár).


Ezt a kutyatartók körében is működhetne. xD

2013. dec. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
74%

Első kutyásként én is azt hittem, hogy a kutyások között van összetartás. Majd, meglepődve tapasztaltam, hogy nincs. Szerencsés az ember, ha sikerül bekerülnie egy kis klikkbe. Legalábbis errefelé.

Ami engem illet, nem jártam suliba a kutyámmal, mégis megadó, életvidám, kommunikálni normálisan tudó, jelzésekből értő, kiegyensúlyozott eb lett. Ahhoz képest egy séta során 10ből 4 kutya támad ki ránk, a mezőn pedig árgus szemmel lesem a németjuhászos csávót, meg a többi idiótát, akiknek az agresszív kutyái szabadon rohangálnak. Mivel ők járnak kutyasuliba, nekik van nagy arcuk, és azok ne p*fázzanak akiknek a kutyái tudnak viselkedni.


Szóval ideális az lenne szerintem, ha tényleg nem kellne félni a kutyáktól, és az én fejemben is egy ilyen idealista kép él. Néha szerencsénk van, és minden rendben, de többnyire én is nézem hogy erre vagy arra a kutyára vajon miért nem biggyesztenek egy pórázt.


Mondjuk azt figyeltem meg, hogy azok az emberek, akik nagyon nagyra vannak magukkal, mondhatni feszítenek a kutyával, nos az ő ebeik agresszívak, és viselkedészavarosak többnyire. Szóval szerintem van akinek kutyasuli többet árt mint használ. Bár ki tudja.

2013. dec. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
33%

Nekem tipikusan az a "kispajtás" jellegű kutyám van, mégis ijedeznek tőle kiscsajok, volt gyerek aki elbőgte magát mikor meglátta, idős nyanya aki arrébbrúgta, vagy aki engem lehordott, mert mezőn hogy merem elengedni.

Az emberek viselkedését én sem értem, de egy ideje már nem is agyalok ezen. Idiótákat egyszerűen kikerülöm/kiröhögöm és t*jok mindenkire, kivéve magunkat, és azt a pár normális embert, akibe véletlenszerűen néha belebotlunk. :D Kellemetlen, de ez van.

2013. dec. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Velünk is ez volt, mint a 21-essel. Nem vettem észre. Egyébként vissza hívható a kutyám, de mire a sötétben megláttam, már ott volt a kismotoros gyerek mellett mert ő hamarabb meghallotta.


Egyébként, nem tudom már hanyas, igen, normális vagyok.

Szerencsétlen kutyám egyet vakkantott, az is a motornak szólt, nem a gyereknek. Utána érdeklődően figyelt, hogy mi is van a kismoci hátán. Csak addigra torkaszakadtából ordította gyerek, anyuka meg rugdosta a kutyát.



És a többieknek meg:

"Majd alkalmazkodom ekkor meg akkor ha....." Ilyen hozzá állással nem fog menni. Azért nem akar senki semmit csinálni, mert általánosítotok amiatt a pár ember miatt akik nem szedik össze a kakit stb.....


Sok kezdő kutyást láttam már, sokaknak segítettem is. Nem mindenkinek van 30 ezre kutya sulira. Aki kezdő, (de az is aki nem) mindig lesznek balesetek. Ha nem toleráljuk egymást hova lesz a világ?


Úgy gondolom ahogy a 21-es is leírta. Egyszerűen semmibe vesznek minket. Lehet kutyánk, persze. Csak mások ne vegyék észre a létezésünket, mert a legkisebb hibánál meglincselnek.

2013. dec. 13. 18:48
 30/37 A kérdező kommentje:

#29

Kb erre akartam kilyukadni. Ez az amit nem értek.

Mondom,nekünk még anno általánosban tanították, hogyan kell viselkedni idegen kutya előtt. Most meg.... :-(

2013. dec. 13. 18:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!