Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

Jelenleg panellakásban élek. Könnyen nevelhető, barátsgáso, csöndes, maximum középméretű kutyát szeretnék. A szőrhosszúság nem érdekes. Naponta nagyjából 2 órát tudok szánni a mozgatására, természetesen hétvégénként több lenne.


Tudom, van menhely is, de az előző kutyámat kb. 10 évesen fogadtam be gyepiről, és 13 évesen pusztult el, idén nyáron.


Milyen kutyát ajánlotok? A menhelyeken lévők közül egyik sem fogott meg különösebben.


2013. dec. 15. 12:16
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja, és mivel szeretném kiálíltásokra vinni, a champion címek szerzése miatt lehetőleg ne legyen munkavizsgás.
2013. dec. 15. 12:21
 2/16 anonim ***** válasza:
35%
Shar pei. Közepes, barátságos MINDENKIVEL, lusta tehát a két óra bőven elég neki, de egész napos programot is kibír, szeret rohangálni a többiekkel. A szőre rövid, nem kell sokat ápolni, tud lépcsőzni, elvan egyedül sokáig, mert alszik. Tökéletes panelkutya, ha nem egy átlagos törpecirkálót akarsz. Annyi viszont tény, hogy a szembetegségek elkerülése végett jó helyről kell hozni a kutyát, de az meg egy tök nagy tévképzet hogy mindegyiknek varrni kell a szemét. Az enyém jó kennelből való, semmire sem allergiás, a szemével sosem volt gond, és nincs is varrva.
2013. dec. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Gondolkozom rajta. Magyar kennelt tudsz ajánlani?

2013. dec. 15. 12:24
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

cavalier king charles spániel pl, személyes kedvenc,gyönyörűek,nem ugatósak, és nagyon gazdacentrikusak és könnyen tanulnak.


[link]


itt van egy kennel ajánló is alatta.

2013. dec. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. dec. 15. 12:54
 6/16 anonim ***** válasza:
34%

Szeretnéd kiállításokra vinni, de fogalmad sincs milyen fajtát? Érdekes... Ez úgy szokott működni hogy az ember meglát egy kutyát, megismeri a fajta külső-belső tulajdonságait, vesz egyet, aztán pedig úgy gondolja megmutatja másoknak is hogy micsoda páratlan példánya az ő kutyája a fajtának és ezért viszi kiállításra... Nem úgy hogy "jaj kell egy kutya, akiből championt csinálok".


Gondolom még kiállításokon sem nagyon voltál, mert akkor már rég kinézted volna a "Nagy Őt". Én azt mondom menj el egyre, ott pedig majd eldöntöd, hogy milyet szeretnél + a tenyésztőket is megismered és eldöntheted kitől szeretnél venni kiskutyát.


Annyira fölöslegesek ezek a kérdések. Mi honnan tudjuk hogy hozzád milyen kutya illene? Vagy hogy milyen tetszik neked? Nem tudom hogy akarsz kiállításozni, ha még a fajta megválasztása se megy önállóan...

2013. dec. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Azt megmondaná nekem valaki, hogy miért pontoznak le ÁLLANDÓAN ha meg merem említeni a shar peit? :D :D :D RÖHEJ, mintha akármi miatt rosszabb kutya lenne a többinél.
2013. dec. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le.
2013. dec. 15. 13:14
 9/16 anonim ***** válasza:
Gondoltam, nem is rád gondoltam kérdező! :) Csak kb. a harmadik kérdésnél mondom el, hogy a shar pei közepes, lusta kis masztiff, szereti a gyerekeket kutyákat és mindenkit, és állandóan lepontoz valaki és jó lenne ha végre elmondaná miért mondok hülyeséget, nem csak nyomkodná a piros kezet mint süket a csengőt.
2013. dec. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 sippara ***** válasza:
100%

Azért pontoznak le, utolsó, mert ebből:

"a shar pei közepes, lusta kis masztiff, szereti a gyerekeket kutyákat és mindenkit"


annyi igaz, hogy közepes, és masztiff. Minden más, amit írtál, egy igazi sharnál kőkemény munka eredménye - amivel nincs gond, csak ne ajánlgassuk így, mert az egyszeri emberke szépen megveszi, aztán lóg a póráz végén, amíg a kutya üvölt minden szembejövőre, és nem érti, miért nem barátságos mindenkivel...

2013. dec. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!