Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy francia bulldog megfelelő...

Egy francia bulldog megfelelő lenne nekünk? Esetleg milyen más fajták?

Figyelt kérdés

A legjobb barátommal közösen bérlünk lakást, nyáron költözünk egy nagyobb helyre (kb. 85 nm) és mivel mindketten kutyákkal nőttünk fel, szeretnénk egyet. Neki már van egy menhelyi macskája, szóval olyan lenne jó, ami nem bántaná a macsekot. Valaki mindig van itthon, tehát a kutyus maximum hetente 2-3 órát lenne itthon egyedül, ha mondjuk boltban vagyunk. Kivinni akár éjjel is ki tudnánk, nem okoz gondot a séta és játék, a közelben van mező, park, tó, kisebb fajta erdő. Nem kellene őriznie sem házat, sem minket, csak házikedvencet szeretnénk. Az alapvető engedelmességet megtanítanám neki, ha látnám, hogy élvezi a tanulást, akkor mást is, de ezen felül nincsenek extra elvárások. Lehetőleg ne legyen túl hangos (normál mennyiségű ugatás simán belefér).


Fiatalabb (max. 8-10 hónapos) menhelyi kutyustól sem zárkózom el, de olyat nem szeretnék, ami abszolút felismerhetetlen és kiszámíthatatlan, hogy mekkora/milyen viselkedésű lesz. Ha fajtatiszta, akkor egyértelműen normális tenyésztőt fogok keresni, meg fogom fizetni az árát.


A nővérem szerint a francia bulldog nem lenne rossz választás. Szerintetek?



2013. dec. 15. 16:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a direkt keverékek jelenleg még csak pénzügyi szempont miatt léteznek.Nem hinném,hogy ilyen helyről kellene vásárolni,mert számomra ez csak a szaporítás egyik formája.


"Hasznot" nem termel vele,csak még több keveréket.Ráadásul direkt.

2013. dec. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

hát próbáltam neked menhelyeket keresni svédországban, vannak is (beírod googleba, hogy sweden shelter, sweden dog rescue, vagy stockholm shelter stbstbstb), de marhára nem tudok svédül így számomra blabla az egész.


Ami biztos, hogy itthon nálunk kiadnak úgy is kutyust, ha külföldre viszed. Itthon (sajnos) brutálisan nagy a választék, jelenleg rengeteg-rengeteg kölyök van menhelyszerte...


most mutathatok éppen párat, akik szerintem megfelelnének, de nem tudom mész-e vele valamire:


pl.


1. [link]


2. [link]


3. [link]


4. [link]


5. [link]


6. [link]


ezek csak példák, de szerintem simán megfelelnének az igényeiteknek. A lényeg, hogy ne törekedjetek nagyon apró és nagyon rövidszörű fajtára.


Egyébként, hazai tapasztalatból kiindulva, érdemes lehet megnézni a svéd eladós oldalakat (amilyen nálunk az expressz, apród, jófogás), beírni, hogy ajándék kutya, vagy ingyen kutya, és sokszor menhelyek pl. ott is hirdetik az állatkákat, vagy esetleg felesleges szaporulat volt valahol, és nem menhelyreadják, hanem megpróbálnak gazdit keresni nekik...hajráhajrá:) majd írj, mi lett:)

2013. dec. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

vagy hosszúszőrű francia bulldog keverék?


[link]

2013. dec. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!